Czas do szkoły! Sprawdź najlepsze promocje!
Sprawdź
Czego szukasz?
Zobacz także
Homebook.pl Homebook.pl
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

DIY: Jak zrobić pozłacane bombki choinkowe?

Potrzebujemy:

  • 6 przeźroczystych bombek (najlepiej szklanych)

  • trzech farbek akrylowych (miętowej, turkusowej i niebieskiej)

  • cienkich wstążeczek w kolorze złotym i turkusowym

  • folii lub płatków do złocenia

  • kleju do decoupage

  • pędzla

Zaczynamy:

I. Pierwszym krokiem jest przygotowanie bombek. Wyciągnij z nich zawieszki. Następnie weź farbkę i nalej ją do środka bombki. Otwór przez który można było nalać farbę zakryj palcem wskazującym.

II. Delikatnie obracaj bombkę w taki sposób, aby farba znajdująca się w środku oblała całe wnętrze bombki. Pozostaw ją w bezpiecznym miejscu do wyschnięcia. To samo powtórz z pozostałymi bombkami, używając różnych farb.

III. Gdy bombki są już suche, kolejnym krokiem jest naniesienie na ich spód kleju. Gdy bombka zostanie posmarowana klejem, przyłóż do posmarowanej części kawałek złotej folii. Początkowo przyklejaj ją za pomocą palców, a następnie użyj do tego pędzla.

IV. Smaruj bombkę pędzlem tak, aby folia zaczynała się strzępić. Dzięki temu uda się uzyskać bardzo ciekawy efekt. Podobne czynności wykonaj przy pozostałych bombkach. Tak ozłocone dekoracje pozostaw do wyschnięcia.

V. Gdy bombki są już gotowe możesz ponownie zamontować w nich metalowe zawieszki.

VI. Ostatnim krokiem jest przewiązanie przez metalowe zawieszki wcześniej przygotowanych zawieszek. Dzięki nim łatwiej będzie zwiesić bombki na choince.

V.Gotowe! Teraz możesz zawiesić swoje bombki gdzie tylko sobie wymarzysz:) Choinka? stroiki? tak cudowne bombki wszędzie będę doskonale wyglądały:) Spodobał Ci się pomysł? Podziel się tym z nami w komentarzach:)


Inne artykuły w tej kategorii