6 powodów, dla których potrzebujesz suszarki automatycznej!

Większość z nas pamięta jeszcze lata, w których na rynku pojawiały się pierwsze zmywarki. Jawiły się one jako swoisty symbol prestiżu i zbędny wydatek. W końcu każdy z nas był przyzwyczajony do ręcznego mycia naczyń, a perspektywa wydania znacznej kwoty na urządzenie, które miało „tylko” zaoszczędzić nasz czas, wydawała się zbytkiem luksusu. Z perspektywy czasu możemy spojrzeć na nasze ówczesne lęki z uśmiechem. Wiemy już przecież, że zmywarka nie tylko oszczędza nasz cenny czas, ale także wodę, a co za tym idzie – pieniądze. Urządzając nowe mieszkanie w ogóle nie zastanawiamy się, czy będziemy mieć zmywarkę. Jest to dla nas tak oczywiste, jak posiadanie pralki czy lodówki. I tu dochodzimy do zagadnienia suszarki automatycznej.

Suszarka automatyczna to, wydawałoby się, kolejny „zbytek luksusu”. Przecież pranie od zawsze wisi nad wanną, a w ciepłe dni – na balkonie czy w pokoju, do którego wchodzimy najrzadziej. Potem tylko wystarczy je uprasować i gotowe. Czy jednak na pewno? Poniżej przedstawiamy 6 powodów, dla których posiadanie suszarki automatycznej może okazać się tak samo oczywiste, jak posiadanie zmywarki.

łazienka retro z nowoczesną pralką

1. Koniec ze śledzeniem prognoz pogody

Ile razy zdarzyło się, że wyszliśmy z domu zostawiając pranie na balkonie, by po dwóch godzinach wrócić do niego w panice i jak najszybciej ściągnąć moknące ubrania? Posiadając suszarkę automatyczną, możemy przestać lękliwie spoglądać za okno w obawie o to, że schnąca koszula na jutro w kilka chwil przemoknie do cna.

2. Koniec z ciuchami walającymi się po mieszkaniu

O ile wygodniej byłoby móc rozsiąść się na balkonie, nie potykając się o rozstawioną suszarkę? Czy nie denerwuje Cię to, że w weekendowy wieczór co i rusz musisz ją przestawiać, żeby przemieścić się pomiędzy kuchnią a salonem? Owszem, suszarka automatyczna również zajmuje miejsce, ale wystarczy postawić ją na pralce, by nawet mała łazienka z łatwością ją zmieściła. Co więcej, suszarka kondensacyjna nie wymaga podłączenia do sieci wodociągowej, więc możesz postawić ją nawet w szafie lub zabudować w kuchni!

pralka z suszarką w kuchni

3. Koniec z wieszaniem prania

Robienie prania to przysłowiowy „pikuś” – segregujemy, wrzucamy do pralki, ustawiamy odpowiedni program i gotowe. Koszmar zaczyna się po zakończonym praniu, kiedy ubrania trzeba rozwiesić. O ile lepiej żyłoby Ci się, gdyby można było po prostu przełożyć pranie do drugiego urządzenia, a po zakończonym suszeniu złożyć je i wrzucić do szafy?

Dodatkowo, jeśli masz w zwyczaju prasować większość swoich ubrań, to wyjęcie ich z suszarki automatycznej od razu po zakończeniu suszenia sprawi, że wygładzisz je żelazkiem znacznie szybciej i łatwiej. Co więcej, niektóre z nich wystarczy po prostu złożyć i wsadzić do szafy, by prasowanie nie było konieczne. Pomyśl, ile czasu możesz zaoszczędzić!

pralka beko
>> Poznaj suszarki automatyczne BEKO <<

4. Ulubiona sukienka ma plamę? Żaden problem!

Życie obfituje w niespodziewane okazje, podczas których chcielibyśmy wyglądać jak najlepiej… ale nasze najlepsze ubrania właśnie utknęły w pralce. W takich momentach ze zrezygnowaniem wzruszamy ramionami i szukamy w szafie czegoś innego. Jeśli jednak mamy pod ręką suszarkę automatyczną, to nasza ukochana sukienka może być gotowa do włożenia 2-3 godziny po upraniu… i to nawet, jeśli na zewnątrz pada deszcz.

5. Większa higiena

Na pewno Cię irytuje, gdy Twoje dopiero co uprane, tradycyjnie suszące się ubrania przesiąkają zapachem obiadu Twoich sąsiadów, spalinami czy dymem papierosowym. Suszarka automatyczna zapewni nie tylko utrzymanie ładnego zapachu czystych ubrań, ale także większą higienę ich użytkowania.

6. Koniec ze zmiękczaniem tkanin

Wydajesz krocie na to, by Twoje ubranie po praniu i wyschnięciu nie łamało się jak wykrochmalona pościel z pracowniczego ośrodka wczasowego? Dzięki suszarce automatycznej zapomnisz, czym jest płyn do zmiękczania tkanin, a Twoja ulubiona bluzka lub koszulka będzie po suszeniu tak samo miękka i przyjemna w dotyku, jak w dniu w którym została kupiona.

Jak widać, suszarka automatyczna naprawdę może przyczynić się do poprawy komfortu naszego życia i oszczędności czasu. Może więc warto przemyśleć jej zakup?

>> BEKO <<
pralka i suszarka do łazienki beko

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Produkty
Zobacz więcej artykułów w kategorii Produkty
Komentarze