Zatrzymaj słońce w swoim wnętrzu - zobacz OŚWIETLENIE DO -50%!
Sprawdź
Czego szukasz?
Zobacz także
Homebook.pl
Homebook.pl
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Dom w szczegółach - zobacz generalny remont mieszkania za 100 tys. zł

Z zamkniętej kuchni z oknem na klatkę schodową, nieustawnego holu oraz niewielkiego salonu powstała przyjazna i bardzo funkcjonalna przestrzeń dzienna.

<h2 id="przed-remontem"><strong>PRZED REMONTEM</strong></h2>
<p>W pierwotnym układzie kuchnia, salon i hol stanowiły niezależne wnętrza. Dodatkowo salon oddzielony był od korytarza mało funkcjonalną ukośną ścianką. Dość nietypowym rozwiązaniem było też okno w kuchni wychodzące  na ogólnodostępną klatkę schodową. Wnętrzom brakowało spójności, a każde z  pomieszczeń miało inną kolorystykę.</p>

PRZED REMONTEM

W pierwotnym układzie kuchnia, salon i hol stanowiły niezależne wnętrza. Dodatkowo salon oddzielony był od korytarza mało funkcjonalną ukośną ścianką. Dość nietypowym rozwiązaniem było też okno w kuchni wychodzące na ogólnodostępną klatkę schodową. Wnętrzom brakowało spójności, a każde z pomieszczeń miało inną kolorystykę.

Sandra Gałuszka, Architektownia

Sandra Gałuszka, Architektownia

Zakres remontu był bardzo szeroki. W projekcie zostały uwzględnione zmiany w umiejscowieniu ścian działowych, a także instalacji, m.in. do umywalki, zlewozmywaka, pralki, prysznica. W związku z licznymi wyburzeniami przerobieniu uległa również instalacja elektryczna, dzięki czemu istnieje możliwość zapalania i wyłączania światła w różnych miejscach (bezpośrednio przy łóżku, bądź przy sofie). Oprócz powyższych zmian wymienione zostało wszystko co znajdowało się w mieszkaniu: podłogi, płytki, umeblowanie, armatura kuchenna i łazienkowa, a wszystkie ściany zostały na nowo wyszpachlowane. Aby rozjaśnić wnętrze łazienki pozbawionej naturalnego światła zaprojektowany został sufit podwieszany z wpuszczanymi oprawkami. Dodatkowym oświetleniem jest tutaj ledowa listwa przy lustrze, a także dekoracyjne lampy po bokach blatu z umywalką.

IKEA SUNNERSTA Mini kuchnia, 112x56x139 cm

IKEA SUNNERSTA Mini kuchnia, 112x56x139 cm

538 zł
vidaXL Wysuwane kosze druciane, 2 szt., srebrne, 600 mm

vidaXL Wysuwane kosze druciane, 2 szt., srebrne, 600 mm

314 zł
Wózek barowy Mathiesen 50x51 cm lastriko

Wózek barowy Mathiesen 50x51 cm lastriko

1188 zł 1584 zł
Wózek Florance 49x49x72cm

Wózek Florance 49x49x72cm

2590 zł
<h2 id="rzut-mieszkania"><strong>RZUT MIESZKANIA</strong></h2>
<hr />
<hr />
<h2 id="powierzchnia-cakowita-472-m2">powierzchnia całkowita  – 47,2 m²</h2>
<hr />
<hr />
<p>przestrzeń dzienna – 32,8 m²</p>
<p>sypialnia – 11,2 m²</p>
<p>łazienka – 3,2 m²</p>

RZUT MIESZKANIApowierzchnia całkowita – 47,2 m²przestrzeń dzienna – 32,8 m²

sypialnia – 11,2 m²

łazienka – 3,2 m²

PRZESTRZEŃ DZIENNA

Dzięki wyburzeniu ścian, zastosowaniu ponadczasowych rozwiązań oraz wygospodarowaniu miejsc na pojemne szafy, wnętrza spełniają oczekiwania inwestorki. Zaraz przy drzwiach wejściowych lustrzane tafle skrywają jedną ze stref przechowywania. Za nią rozpoczyna się ciąg kuchenny. Wykonane na zamówienie meble przykryte zostały blatem z płyty laminowanej o wzorze dębu (Dąb Arlington marki Egger). Zabudowa ustawiona w kształt litery U, szafki górne sięgające do sufitu oraz dwa słupki ze sprzętem AGD pozwoliły optymalnie wykorzystać przestrzeń, jednocześnie nie przytłaczając jej. Płytki o wzorze heksagonu to Equipe Hexatile Bianco, natomiast kafle podłogowe to linia Grey Soul Light. W ramach zachowywania spójności stylistycznej poszczególnych pomieszczeń, ta sama ceramika zdobi też ściany w łazience.

Bar zamykający kuchnię ma lekką i prostą konstrukcję. Granicę między dwoma pomieszczeniami podkreśla również inna podłoga. W części salonowej została wykończona trójwarstwową deską barlinecką Dąb Creme Brulee Grande.

Lampa wisząca Monete złota single

Lampa wisząca Monete złota single

849 zł
Designerska Lampa Wisząca Pojedyncza ze Szklanym Kloszem

Designerska Lampa Wisząca Pojedyncza ze Szklanym Kloszem

129 zł
Żyrandol na lince OAK 2xE27/60W/230V dub ø 37 cm

Żyrandol na lince OAK 2xE27/60W/230V dub ø 37 cm

410 zł
Białe regulowane lampy wiszące 2 sztuki - E985-Noris

Białe regulowane lampy wiszące 2 sztuki - E985-Noris

268 zł

Nietypowe kubiki na ścianie telewizyjnej to też autorski pomysł architekt wnętrz Sandry Gałuszki. Trzy różne materiały na frontach oraz różne wymiary sprawiają, że jest ona elementem przykuwającym uwagę. Przeciwwagę dla tapety z geometrycznym wzorem stanowi neutralna baza w postaci popielatych ścian pokrytych farbą Dulux Easy Care.

SYPIALNIA

W centralnym miejscu sypialni stoi łóżko. Mebel wykonany przez stolarza ma ciekawy zagłówek. W jego bokach pojawiły się półki na książki, a nad nim stylowe oświetlenie, które sprzyja wieczornej lekturze. Przeciwległą ścianę ozdobiono lustrami zamkniętymi w dekoracyjnych ramach. Przestrzeń sypialni dopełnia jeszcze jedna szafa, która pełni rolę podręcznej garderoby.

Szafa z lustrem Amira 3X - biała

Szafa z lustrem Amira 3X - biała

798 zł 999 zł
Szafa z lustrem Amira 4X - biała

Szafa z lustrem Amira 4X - biała

1048 zł 1458 zł
Trzydrzwiowa szafa ubraniowa na nóżkach Madrid 3D biały mat

Trzydrzwiowa szafa ubraniowa na nóżkach Madrid 3D biały mat

1729 zł
Szafa Lines S3 - biała

Szafa Lines S3 - biała

868 zł
<h2 id="azienka"><strong>ŁAZIENKA</strong></h2>
<p>By poprawić funkcjonalność trzy i pół metrowego pomieszczenia, pralka została przeniesiona do szafy wnękowej obok łazienki. We wnętrzu zastosowano te same ceramiczne okładziny co w kuchni: szare wielkoformatowe kafle oraz białe płytki o kształcie heksagonu. Podobnie postąpiono w przypadku szafki pod umywalkę – to kontynuacja kuchennej stylistyki. Ważną rolę w tym wnętrzu odgrywa lustro, wypełniające węższą ze ścian. Dzięki niemu przestrzeń wydaje się większa  i jaśniejsza.</p>

ŁAZIENKA

By poprawić funkcjonalność trzy i pół metrowego pomieszczenia, pralka została przeniesiona do szafy wnękowej obok łazienki. We wnętrzu zastosowano te same ceramiczne okładziny co w kuchni: szare wielkoformatowe kafle oraz białe płytki o kształcie heksagonu. Podobnie postąpiono w przypadku szafki pod umywalkę – to kontynuacja kuchennej stylistyki. Ważną rolę w tym wnętrzu odgrywa lustro, wypełniające węższą ze ścian. Dzięki niemu przestrzeń wydaje się większa i jaśniejsza.


Inne artykuły w tej kategorii