Końcówka zimowej wyprzedaży do -74% ⏰
Czego szukasz?
Zobacz także
Homebook.pl
Homebook.pl
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Dom w szczegółach - zobacz jak urządzić mieszkanie w stylu skandynawskim

Centrum Gdyni, wąska uliczka, stara kamienica w niej prawdziwa gratka dla miłośników stylu skandynawskiego. Konsekwentnie zaprojektowane mieszkanie zgodnie jest z wyróżnikami stylu: jasne, stonowane kolorystycznie oraz przyjazne.

Hania Chylińska i Marta Siwiec z Meblościanka Studio

Hania Chylińska i Marta Siwiec z Meblościanka Studio

Właściciele mieszkania bardzo chcieli stworzyć w swoim mieszkaniu jasną, przytulną przestrzeń. Dlatego postawiłyśmy na skandynawski klimat. Do tej prostej stylistyki dodałyśmy ciepłe faktury oraz czerwoną surową cegłę. Otworzyłyśmy maksymalnie przestrzeń, aby wnętrza wypełniało światło dziennie oraz były przyjazne w odbiorze.

<h2 id="rzut-mieszkania"><strong>RZUT MIESZKANIA</strong></h2>
<hr />
<hr />
<h2 id="powierzchnia-całkowita-1047-m">powierzchnia całkowita  – 104,7 m²</h2>
<hr />
<hr />
<p>salon + jadalnia – 23,4 m²</p>
<p>kuchnia – 10,2 m²</p>
<p>łazienka – 6,2 m²</p>
<p>sypialnia – 18,1 m²</p>
<p>pokój dzieci – 22,7 m²</p>

RZUT MIESZKANIApowierzchnia całkowita – 104,7 m²salon + jadalnia – 23,4 m²

kuchnia – 10,2 m²

łazienka – 6,2 m²

sypialnia – 18,1 m²

pokój dzieci – 22,7 m²

JADALNIA I SALON

Bazę do stworzenia wnętrz stanowi tutaj podłoga wyłożona panelami Quick-Step o kolorze Dąb Biały Bielony, nawiązująca bezpośrednio do skandynawskich desek malowanych na biało oraz ściany. Elementem przełamującym ten schemat jest cegła oferowana przez firmę Elkamino Dom. Jej naturalna rudo-brązowa barwa wizualnie oddziela strefę jadalni i salonu od holu. Znajdujący się blisko kuchni – stół (mebel wykonany przez stolarza), wyznacza centrum mieszkania. Przestrzeń jadalni została podkreślona nisko zawieszoną loftową lampą oraz okładziną ścienną, która spójnie łączy się z wykonaną na zamówienie zabudową meblową. W salonie znalazło się tylko to, co niezbędne: sofa, stoliki kawowe oraz pokaźnych rozmiarów lampa. Wrażeniu spójnej całości sprzyjają również zabudowy grzejnika. Ażurowe panele efektownie zamykają przestrzeń pod parapetem oraz ukrywają elementy instalacji.

KUCHNIA

Równie pomysłowo wydzielono kuchnię. Konstrukcja z płyt gipsowo-kartonowych, w których wmontowano dodatkowe miejsca do przechowywania wyznacza wejście. Podłużne pomieszczenie z obu stron zabudowano ciągiem sprzętów i szafek. Białe fronty mebli, zostawione zostały z czarnymi połyskliwymi powierzchniami AGD (prod. TEKA). Taką samą barwę przybrały też stylizowane uchwyty meblowe oraz fragment ściany nad blatem wykonanym z laminatu odwzorowującego rysunek drewna. Kompozycję uzupełniają szare płytki cegiełki oraz stylowe dodatki.

ŁAZIENKA

Aranżacja 6-metrowej łazienki nie była prosta. Wąskie, długie pomieszczenie o nieregularnym kształcie wymusiło nietypowe rozstawienie sprzętów. Toaleta znalazła się najwęższej części pomieszczenia, umywalka wraz z szafką i lustrem zajęły najszerszą z poprzecznych ścian. Meble te, dzięki pracy stolarza idealnie dostosowane są do wymiarów ściany. Wanna natomiast z parawanem pogodziła miłośników długiej wieczornej kąpieli ze zwolennikami szybkiego prysznica.

SYPIALNIA

Sypialnia rodziców to stylistyczna kontynuacja aranżacji pozostałych wnętrz: biele przeplatane szarościami, cegła i deski na ścianie oraz proste formy mebli. Uwagę wszystkich przykuwa zabudowa pod oknem. Wkomponowane w nią siedzisko zaprasza wręcz, aby z niego skorzystać i obserwować tętniące życiem miasto.

POKÓJ DZIECI

Jeden pokój dla dwójki rodzeństwa przeciwnej płci? Tak to możliwe. Wnętrze o powierzchni 22 metrów kwadratowych przedzielono regałem. Dzięki takiemu rozwiązaniu każde z dzieci ma dyspozycji przestrzeń dla siebie oraz części, które służą nauce i zabawie. Biurko starszej pociechy to ciekawy pomysł połączenia miejsca do przechowywania z blatem. Kącik zabawy podkreślono natomiast zabawnymi grafikami, poniżej ścianę pokryto farbą tablicową (prod. Flügger). Bo któreż z dzieci oprze się pokusie rysowania na ścianie?


Inne artykuły w tej kategorii
 
Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności