Co szukasz?
Zobacz także

Dom w szczegółach - zobacz jak urządzić szeregówkę dla rodziny z dwójką dzieci

Mieszkanie w zabudowie szeregowej zamieszkiwane jest przez młode małżeństwo z dwiema córeczkami i psem. Stylistyka domu odzwierciedla barwy, smaki, oraz klimat Danii, którą inwestorzy wielokrotnie odwiedzali. W czasie tych podróży pokochali Skandynawię i właśnie dlatego tak postanowili urządzić swój dom.

otwarta kuchnia, żółte krzesło, drewniane blaty kuchenne

Produkty wykorzystane w aranżacji kuchni i jadalni

Zobacz cały projekt >>
projekt mieszkania

Powierzchnia całego domu - 100,0 m²
PARTER

hol – 4,0 m²

salon + kuchnia – 36,0 m²

toaleta – 1,7 m²

projekt domu

PIĘTRO

sypialnia – 14,5 m²

pokój dziecka – 11,0 m²

pokój dziecka – 8,4 m²

łazienka – 5,1 m²

Zobacz spacer 3D i dokładnie obejrzyj wnętrza szeregówki >>

KUCHNIA OTWARTA NA JADALNIĘ I SALON

Kuchnia to prawdziwy popis wykorzystania przestrzeni. Niewielką ilość szafek wiszących zrekompensowano, pojemnością dolnej zabudowy. Stojące meble przybrały kształt litery C. Rozwiązanie to jest również bardzo ergonomiczne, a osoba przygotowująca posiłki ma wszystko pod ręką. Fronty zabudowy wykonano z MDF-u lakierowanego na wysoki połysk, blat natomiast to płyta laminowana (EGGER) o wzorze: orzech Ribera. Ciekawym i przykuwającym uwagę elementem są płytki (FONDO z kolekcji Barcelona Maciej Zień dla marki Tubądzin) nad zlewem, układające się w kwiatowy, powtarzalny wzór. Między salonem a kuchnią ulokowano stół. Wizualną granicę między dwoma pomieszczaniami wyznacza również odmienny materiał podłogowy. W części przeznaczonej do gotowania są to płytki ceramiczne (Cement Worn, Tubądzin), w salonie zagościły natomiast panele laminowane Kronopol, kolekcja Dąb Blues, korespondujące w wybarwieniem blatu oraz kuchennej zabudowy meblowej.

SALON

Największą część parteru zajmuje salon. Ścianę za wygodną kanapą (Jumbo z firmy Moda) wykończono modnym od kilku sezonów betonem. W szeregówce zastosowano płyty betonowe o wielkości Archi 120x60 cm z firmy Concrete Concept. Ważnym elementem tworzącym klimat salonu są tzw. "ocieplacze": dywan w geometryczne wzory (Komfort), dobrane kolorystycznie zasłony i poduszki oraz kontrastująca barwa lamp. Taką rolę z pewnością pełni również kominek (KFD Eco line), który w długie jesienne i zimowe wieczory rozgrzewa nie tylko ciało, ale i duszę.

szara sofa i beton w salonie

SYPIALNIA RODZICÓW

Największe pomieszczenie zajęli rodzice. Pod szarą ścianą stanęło łóżko, a towarzyszą mu dwa dębowe stoliki (Stolik No. 2 Turkus dostępny w ofercie Mebloscenki), sprawdzające się doskonale w roli szafek nocnych. Ściana wypełniona muślinową tkaniną to dzieło tapicera. Przeciwległą ścianę szczelnie wypełniała szafa oraz półki na książki (zabudowa wykonana również na zamówienie). Udało się też wygospodarować miejsce na biurko. Podłogę, podobnie jak w salonie, wyłożono panelami laminowanymi.

beton w sypialni

POKOJE DZIECI

Jednym z większych wyzwań była aranżacja pokojów sióstr. Oba wnętrza nie są zbyt duże, jedno ma 8, a drugie 11 metrów kwadratowych.

różowe meble dziecięce

Rozwiązania pozwalające optymalnie wykorzystać przestrzeń

W domu tym zdecydowanie postawiliśmy na meble na wymiar – szczególnie dużo ich w pokojach dziecięcych, które były bardzo małe. Wykonanie mebli na zamówienie, zamiast kupna gotowych, pozwoliło nam co do centymetra rozplanować przestrzeń (łóżko, biurko, szafa, regał). Dzięki takiemu rozwiązaniu pokoje są wygodne i funkcjonalne, a jednocześnie każda z sióstr ma swoją przestrzeń do zabawy.

ŁAZIENKA

Łazienka pomieściła i wannę, i kabinę, a nawet dwie umywalki. Jak udało się wygospodarować miejsce na te wszystkie sprzęty? Tajemnica tkwi w ich wielkości. Wybór mniejszych gabarytowo sprzętów pozwolił zrealizować wnętrze zgodne z potrzebami inwestorów. Kabinę wykonano na zamówienie u lokalnego szklarza, wanna to Riva Marmite, a umywalki pochodzą natomiast z oferty Roca model Sofia. Przyjazną i ciepłą aurę wnętrza tworzą okładziny ścienne i gruby dębowy blat, zabezpieczony lakierem o kolorze orzech. Płytkom ceramicznym do złudzenia przypominającym drewniane deski (Porcelanosa Oxford Cognac) towarzyszą białe kafle Rako o wymiarze 60x20 cm.

płytki drewnopodobne w łazience

HOL

Przestrzeń parteru dopełnia hol. Zwyczajowo pojawiła się tu szafa (wykonana na zamówienie), jednak oryginalnym rozwiązaniem jest tapicerowana wnęka, która służy jako siedzisko. W strefie wejściowej, ze względu na zabrudzenia, błoto i piasek, podłogę pokryto płytkami imitującymi beton, produkt pochodzi z kolekcji Tubądzina - Cement Worn.

siedzisko we wnęce
Zobaczcie wszystkie projekty RedCubeDesign projektowanie wnętrz >>

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Architekt radzi
Zobacz więcej artykułów w kategorii Architekt radzi
Komentarze

Zobacz więcej produktów