Planujemy remont łazienki – jak się do niego odpowiednio przygotować?

Łazienka musi się znaleźć w każdym domu – trudno sobie wyobrazić życie we współczesnym mieszkaniu bez wanny, kabiny prysznicowej, umywalki. Jeśli planujesz remont, przeczytaj koniecznie na co powinieneś zwrócić swoją uwagę podczas pełnej zmiany łazienkowej aranżacji. To często nie lada wyzwanie, biorąc pod uwagę specyfikę prac, koszty i ograniczenia w użytkowaniu pomieszczenia. We współpracy z marką KOŁO prezentujemy garść porad, jak przygotować wnętrze do przeprowadzenia czynności wykończeniowych i instalacji nowej armatury oraz ceramiki. Planując krok po kroku remont możemy zaoszczędzić czas i zminimalizować ryzyko narażenia się na stresowe sytuacje.

imitacja drewnianej ściany w łazience, białe płytki łazienkowe, druciane lampy wiszące w łazience

Sporządźmy plan i kosztorys remontu

Na wstępnym etapie prac remontowych warto ustalić jakich fachowców będziemy potrzebować i jakie czynności mamy zamiar im zlecić. Wszystko zależy od tego, czy wykonujemy remont generalny, czy jedynie wymieniamy konkretne elementy. W pierwszym przypadku musimy zatrudnić specjalistów zdolnych przeprowadzić dla nas wszystkie prace wykończeniowo-remontowe oraz zadbać o materiały niezbędne do wykonania pełnego pakietu usług. Zaplanujmy wymianę gniazdek, podłączenie urządzeń sanitarnych oraz glazurowanie. Na tym etapie zdecydujmy w jakim stylu chcemy wykończyć i zaaranżować nasze wnętrze i określmy jakim budżetem dysponujemy. Kosztorys pozwoli nam kontrolować wydatki. Remont łazienki wykonujemy stosunkowo rzadko – nabywając niezbędne elementy łazienkowej ceramiki oraz glazurę, stawiajmy na jakość. Dzięki temu zakupione wyposażenie sanitarne oraz wykonane przy użyciu kafelek, wykończenie, na dłużej zachowa estetyczny wygląd. Określmy swoje potrzeby i preferencje – to ułatwi nam wizytę w sklepie, gdzie z pewnością będziemy musieli podejmować decyzje i wybierać między dostępnymi rozwiązaniami te najlepsze dla siebie. Ustalmy także gdzie usytuujemy umywalkę, wannę, kabinę – zachowajmy przy tym odpowiednie proporcje. Symetryczny układ wprowadzi do wnętrza harmonię.

biała podłoga w łazience, kabina prysznicowa walk in, szara cegła na ścianie w łazience

Przygotujmy przestrzeń łazienki na remont

Jeśli zależy nam na ograniczeniu kosztów remontu możemy samodzielnie wykonać podstawowe czynności, związane z przygotowaniem łazienki na wizytę specjalistów. Na tym etapie konieczne jest usunięcie starych elementów wyposażenia i oczyszczenie ścian z materiałów wykończeniowych. Przeprowadźmy prace porządkowe, polegające na skuciu wykładzin oraz płytek, a także odinstalowaniu armatury sanitarnej. Dokonajmy pomiaru powierzchni i funkcjonalnie zaprojektujmy przestrzeń. Pamiętajmy, że nowa łazienka może się znacznie różnić od poprzedniej – wystarczy, że inaczej rozmieścimy urządzenia i zaaranżujemy wnętrze w zupełnie innym stylu. Na tym etapie warto oszacować także na jakie przeróbki musimy się zdecydować, by wprowadzić w życie wymarzone rozwiązania. Usuńmy stare rury i zmieńmy system grzewczy na nowszy i bardziej innowacyjny. Doskonałym wyjściem będzie tu zainstalowanie ogrzewania podłogowego. Pełny remont łazienki jest świetną okazją, by podnieść standardy użytkowania pomieszczenia dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Gruntownie oczyszczona powierzchnia pozwoli fachowcom na właściwe przeprowadzenie niezbędnych prac wodno-kanalizacyjnych, instalacyjnych oraz wykończeniowych. Na tym etapie dopasujmy do swoich potrzeb także oświetlenie – pamiętajmy, by w obszarze łazienkowego lustra znalazło się gniazdko. Przestrzeń powinna być wystarczająco dobrze oświetlona – to tu golimy się i wykonujemy makijaż.

lustro z podświetleniem, drewniana podłoga, biały blat umywalkowy

Dobierzmy dodatki i meble

Planując remont nie zapominajmy o nowych dodatkach i meblach – te będą zwieńczeniem wykończonej i dopracowanej przez fachowców łazienki. Nie musimy pozbywać się wszystkich akcesoriów i dekoracji – pamiętajmy jednak, by pasowały do przyjętej przez nas stylistyki i wykorzystanej we wnętrzu palety kolorystycznej. W łazience nie powinno zabraknąć lustra oraz pojemników na kosmetyki i przybory toaletowe . Wybierajmy funkcjonalne meble i praktyczne detale. Wyjątek stanowią przestrzenie, w których chcemy stworzyć wyjątkową, romantyczną atmosferę oraz pokoje kąpielowe. Tu warto wprowadzić świece, kwiaty oraz nastrojowe bibeloty. Dekoracje stworzą piękną oprawę dla świeżo wyremontowanej łazienki.

Remont wiąże się z kosztami – wymusza na nas podejmowanie decyzji i wprowadzanie zmian. Marka KOŁO zachęca, by zaplanować konieczne prace. To pozwoli nam uniknąć nieprzewidzianych problemów oraz sprawnie urządzić wnętrze marzeń. Potraktujmy remont jako okazję do sięgnięcia po innowacyjne systemy i nowoczesne rozwiązania. Zaktualizujmy nasze łazienki i przeprowadźmy zmiany nie tylko po to, by cieszyć się atrakcyjniejszą wizualnie przestrzenią, ale także by uczynić ją bardziej funkcjonalną i wygodną w codziennym użytkowaniu.

>> KOŁO <<

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Budowa i remont
Zobacz więcej artykułów w kategorii Budowa i remont
Komentarze
Hestia Grzejniki
  • Dodano 2 lata temu
Dobra organizacja to klucz do sukcesu. Jak się dobrze zaplanuje to nie ma zbędnych nerwów. Tak samo jest z kupnem materiałów budowlanych. Robiąc takie zakupy wcześniej nie będzie wpadki, że czegoś brakuje i potrzebne jest na gwałt, ale też w takich sytuacjach można sobie poradzić i zamówić potrzebną rzecz na arsen24.pl szybka dostawa i najlepsze ceny!
  • Dodano rok temu

Zobacz więcej produktów