Kabina prysznicowa do nowoczesnej łazienki, czyli minimalistyczny design i maksymalna funkcjonalność

Od nowoczesnej łazienki oczekujmy nie tylko umożliwienia nam codziennej higieny. Chcemy, by funkcjonalność znajdujących się w niej elementów szła w parze z modnym designem. Łazienka ma być przecież Twoją prywatną strefą relaksu, w której wygoda liczy się tak samo, co estetyka. Idąc tym tropem, kabina prysznicowa powinna nie tylko zastępować wannę, ale i wpisywać się w panujący w łazience styl i nie sprawiać kłopotów z utrzymaniem jej w czystości. Na co zatem warto zwrócić uwagę przed zakupem? Jaki kształt kabiny sprawdzi się w Twoim wnętrzu? Podpowiadamy we współpracy z marką KOŁO.

Jak wybrać kształt kabiny prysznicowej?

Wybór kształtu kabiny prysznicowej powinien być podyktowany nie tylko naszym gustem, ale i stylem, jaki chcemy zaprowadzić w łazience oraz jej wielkością. Kabina półokrągła najlepiej sprawdzi się w małej łazience, bo zajmuje nieco mniej miejsca niż kwadratowa. Zaokrąglenia i łagodne linie będą pasować do przytulnego wnętrza. To zatem idealna propozycja dla miłośników stylu skandynawskiego, pełnego subtelnych barw, drewna i naturalnych dodatków. Półokrągła kabina będzie pięknie harmonizować z innymi elementami o obłych kształtach, np. z lampą w kształcie klosza lub ciekawie kontrastować z prostokątną umywalką czy lustrem.

W niewielkim wnętrzu warto wykorzystać każdy dostępny centymetr przestrzeni. Kabinę prysznicową możesz zaaranżować zatem we wnęce, montując w niej tylko drzwi przesuwne. To rozwiązanie stworzone z myślą o stylu minimalistycznym lub industrialnym, które cenią oszczędne formy. W tak urządzonej łazience świetnie odnajdzie się też kabina kwadratowa, która zapewni Ci więcej przestrzeni pod prysznicem, a co za tym idzie – swobody w korzystaniu z niego. Jej geometryczna forma będzie harmonizować z płytkami o prostokątnym lub kwadratowym kształcie, np. ponadczasową cegiełką. Znakomicie odnajdzie się także wśród ciemnych, odważnych kolorów i stonowanych szarości inspirowanych surowością betonu.

Każda z kabin prysznicowych z nowej serii Geo – niezależnie od kształtu – wyróżnia się minimalistyczną formą. Uchwyt do otwierania drzwi umieszczono w ich profilu, dzięki czemu są gładkie i przejrzyste na całej powierzchni. Idealną strefę prysznica możesz też zaaranżować niestandardowo, uwzględniając swoje indywidualne potrzeby. W kolekcjach Geo, Geo 6 i Geo 6 Easy możesz wybierać pośród 16 przeszklonych kabin o różnych kształtach wyposażonych w drzwi przesuwne lub otwierane klasycznie.

Zobacz wszystkie kabiny prysznicowe z serii Geo >>

Strefa higieny i relaksu: komfortowa i bezpieczna

Idealna strefa prysznica to nie tylko kabina o odpowiednio dobranym designie. By przestrzeń porannej higieny czy wieczornego relaksu była wygodna i bezpieczna, przy wyborze kabiny prysznicowej zwróć uwagę na sposób jej konstrukcji i funkcjonalność poszczególnych detali. Kabiny z nowej serii Geo wykonano z najwyższej jakości szkła o grubości 6 mm, które są podstawą solidnej i wytrzymałej konstrukcji. Dodatkowo usztywnia ją uchwyt zamontowany w profilu, dzięki czemu drzwi się nie chwieją, a ich krawędź jest dobrze chroniona.

Nie musisz też się martwić o zbyt głośny dźwięk przesuwania drzwi, który zakłócałby błogie chwile relaksu. Dzięki sprężynowemu odbojnikowi drzwi są zawsze we właściwej pozycji, nie wypadają z profilu, przesuwają się płynnie i niemal bezgłośnie bez ryzyka uszkodzeń. Redukcję hałasu i zmniejszenie drgań gwarantuje też mechanizm podwójnych rolek. Te niepozorne, ale ważne detale składają się na to, co w strefie prysznica jest najważniejsze – Twój komfort i poczucie bezpieczeństwa.

Czysty prysznic, czysta przyjemność

Jak czyścić kabinę prysznicową? Wybierając jeden z modeli z serii Geo, wkrótce zapomnisz o tym problemie, bo do pielęgnacji kabiny wystarczy Ci delikatna ściereczka, np. z mikrofibry. Szklana powierzchnia kabin prysznicowych jest bowiem pokryta specjalną powłoką Reflex KOŁO, dzięki której pojedyncze krople łączą się w większe i gładko po niej spływają wraz z zanieczyszczeniami. Tym samym powierzchnia jest odporna na osad i kamień, co zwalnia Cię z obowiązku uciążliwego szorowania. W końcu Twoja łazienka ma być przestrzenią relaksu! Łatwiejszy w utrzymaniu w czystości jest także odbojnik sprężynowy niż tradycyjny, gumowy. Czyszczenie ułatwia też brak wystających elementów – uchwytu czy jego mocowań. To doskonały dowód na to, jak minimalistyczny design przekłada się na maksymalną funkcjonalność.

Kabina prysznicowa o półokrągłym kształcie idealnie uzupełni przytulną łazienkę utrzymaną w skandynawskim stylu. Ta kwadratowa doskonale odnajdzie się zaś w przestrzeni pełnej nowoczesnego minimalizmu, prostych form lub loftowej surowości. Możesz też zacząć aranżację łazienki od inspiracji krągłościami i kątami przejrzystych kabin i wyczarować wnętrze o charakterze współgrającym z Twoim gustem. Każdy wybór przełoży się na Twój codzienny komfort dzięki zastosowanym w nowoczesnych kabinach rozwiązaniom: solidnej konstrukcji, niewidocznym uchwytom czy specjalnej powłoce.

>> KOŁO <<

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Łazienka
Zobacz więcej artykułów w kategorii Łazienka
Komentarze