Jakie oświetlenie wybrać do pokoju dziecka? Najlepsze sposoby na oświetlenie miejsca nauki i zabawy!

Oświetlenie, które wprowadzamy do dziecięcego pokoju, bardzo często wpływa na zdrowie i samopoczucie dziecka. Niewłaściwe światło może być źródłem zmęczenia, problemów z nauką i ciągłego rozdrażnienia, a ponadto z pewnością zadziała niekorzystnie na wzrok. Trudno znaleźć żarówkę idealnie dostosowaną do potrzeb malucha, dlatego we współpracy z marką Philips Lighting prezentujemy poradnik, dotyczący wyboru oświetlenia do dziecięcej sypialni. Skupiamy się na czynnikach zapewniających dzieciom najlepsze warunki – te decydują o wysokiej jakości światła, a tylko takie światło nie męczy oczu.

oświetlenie w pokoju dziecka, lampa dla dziecka

Wpływ światła na oczy

Kupując żarówki, zwracamy uwagę na ich parametry techniczne, a więc zużycie energii, kolor i ilość światła. Konieczne jest także zgłębienie informacji, jak określony produkt wpływa na nasz wzrok. Eksperci marki Philips zwracają uwagę na różne rodzaje sztucznego światła, a także na charakterystyczne migotanie, które nie jest widoczne gołym okiem. To ono decyduje o jakości oferowanej przez producentów żarówki.

Światło drgające może powodować gorsze samopoczucie, dyskomfort, zmęczenie, a nawet bóle głowy. Właściwe oświetlenie sprawi, że poczujemy się dużo lepiej – powinno być zbliżone do naturalnego. Przeprowadzone badania wykazały, że najlepsze dla naszych oczu są żarówki, które nie migoczą – te zaprojektowane ze szczególną dbałością o nasze zdrowie. Takie oświetlenie zostaje dostosowane do naturalnego cyklu dobowego i przypomina światło dzienne. Tylko w takich warunkach oczy widzą wyraźnie, a my czujemy się wystarczająco komfortowo.

Zadbajmy, by nasze dziecko posiadało właściwe oświetlenie w swoim pokoju – przy świetle, które nie drga, maluch będzie mieć więcej energii, a czas poświęcony na czytanie i naukę, zaowocuje lepszymi efektami.

oświetlenie w pokoju dziecka, lampka nocna, lampa w pokoju dziecka

Bezpieczeństwo fotobiologiczne

Szeroki wybór LED-owych produktów może spowodować trudności w znalezieniu właściwego oświetlenia dla dziecka. Żarówki Philips LED zostały przetestowane laboratoryjnie – w ten sposób mamy absolutną pewność, że dostępne przy ich użyciu światło jest światłem bezpiecznym dla dzieci i niedrgającym.

Wybierając oświetlenie dla maluchów, zadbajmy koniecznie, by wybrany przez nas produkt spełniał normę bezpieczeństwa fotobiologicznego. Każdy producent musi sprawdzić poziom promieniowania elektromagnetycznego oferowanego źródła światła. Tylko tak może zagwarantować, że produkt nie stanowi zagrożenia dla oczu. Mając na uwadze zdrowie malca, wybierajmy żarówki wysokiej jakości, oznaczone znaczkiem „CE”. Pamiętajmy, że ekonomiczne rozwiązania mogą w tym wypadku jedynie zaszkodzić.

oświetlenie w pokoju dziecka

Dopasowanie światła do naturalnego cyklu dnia oraz nocy

Bardzo ważnym czynnikiem, odpowiadającym za prawidłowe oświetlenie dziecięcego pokoju, jest naturalny cykl dobowy. Dopasowanie się do światła dostępnego na zewnątrz, pozwoli zachować równowagę między dniem a nocą.

lampka nocna w pokoju dziecka, oświetlenie w pokoju dziecka, lampka nocna

Nasze oczy są dostosowane do światła słonecznego i księżycowego. Dopasowanie oświetlenia w pokoju dziecka do cyklu kosmicznego sprawi, że sypialnia będzie sprzyjać dobrej energii, a paląca się żarówka nie wpłynie negatywnie na komfort zabawy i jakość snu. Weźmy pod uwagę, że rano dominuje na zewnątrz światło niebieskie, sprzyjające witalności oraz koncentracji. Wraz z upływem czasu, coraz mniejsza ilość światła sprawia, że łatwiej się nam zrelaksować. Zadbajmy, by oświetlenie w pokoju odpowiadało temu dostępnemu na zewnątrz. W zależności od miejsca, które oświetlamy, wykorzystajmy sprzyjające odpowiednim czynnościom światło – intensywniejsze w strefie odrabiania lekcji i delikatniejsze przy stoliku nocnym.

oświetlenie

Możemy także sięgnąć po inteligentne żarówki z kolekcji marki Philips. Przełącznik pozwoli nam z łatwością dopasować temperaturę barwową do potrzeb malucha. W ten sposób jedna lampka będzie świecić w kilku różnych wariantach – w zależności od pory dnia i wykonywanej przez dziecko czynności.

oświetlenie w pokoju dziecka, lampka na biurko, lampka dla dziecka

Nie ulega wątpliwości, że oświetlenie decyduje o komforcie dziecka, bez względu na to, czy się bawi, uczy, czy czyta książkę. Zadbajmy, by wybrane przez nas źródło światła było bezpieczne dla oczu i zdrowia malucha. Poświęćmy w sklepie więcej czasu, by wybrać najlepszy produkt – przetestowany i zawierający na etykiecie istotną informację. W ten sposób zapewnimy dzieciom najlepsze warunki do rozwoju, odpoczynku i zabawy oraz właściwą ochronę przed nagłym pogorszeniem się wzroku w przyszłości.

>> PHILIPS LIGHTING <<

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Oświetlenie
Zobacz więcej artykułów w kategorii Oświetlenie
Komentarze
Bardzo ważne jest oświetlenie w miejscach przeznaczonych do wykonywania różnych czynności.Szczególnie jak się ma uczyć, powinno byc jasne i wyraźne światło. Lecz jak idziemy spać powinno być przygaszone. Tutaj najlepszym rozwiązaniem było by sterowanie oświetleniem.
  • Dodano rok temu
Polecam lampy z tej strony, gdyż tworzone sa ręcznie przez polaków! https://artyferia.pl/katalog/dom-lampy Mnie zachwyca ten kolorowy żyrandol!
  • Dodano rok temu

Zobacz więcej produktów