Jak zrobić gwiezdne niebo na suficie?

Jeżeli myślisz, że motyw gwiezdnych konstelacji to rozwiązanie nadające się wyłącznie do dziecięcego pokoju - jesteś w błędzie! Sufit pełen gwiazd równie dobrze odnajdzie się w romantycznej sypialni z podwieszanym sufitem lub nowoczesnym salonie, inspirowanym nowoczesnym wzornictwem w stylu hi-tech. W poniższym artykule zdradzamy, w jaki sposób osiągnąć efekt świetlny, przypominający rozgwieżdżone niebo lub modny motyw galaxy. I choć to rozwiązania, które mogą się wydać się na pierwszy rzut oka zbyt odważne i bezkompromisowe, zapewniamy, że w stylowej, minimalistycznej przestrzeni wyglądają naprawdę świetnie!

Niebo na suficie napinanym
--
Gwiezdne niebo można stworzyć m.in. dzięki napinanemu sufitowi. Aby uzyskać realistyczny ...

Niebo na suficie napinanym

Gwiezdne niebo można stworzyć m.in. dzięki napinanemu sufitowi. Aby uzyskać realistyczny efekt, pod sufitem właściwym rozpina się specjalną membranę lub folię z otworami przeznaczonymi na system światłowodów. Świecące końcówki wyprowadza się na zewnątrz rozpiętego materiału i przytwierdza przy pomocy profesjonalnego kleju. Jak radzą specjaliści, na suficie należy zainstalować około 70-80 punktów na metr kwadratowy. Każdy z nich powinien być wyprowadzony poniżej poziomu membrany na około 1 mm. Dzięki temu można stworzyć m.in. przepiękną drogę mleczną, która dzięki możliwości zaprogramowania poszczególnych cyklów, będzie dowolnie zmieniać kolor i dynamikę świecenia.

Gwiezdne niebo z kryształków
--
Innym sposobem na stworzenie gwiezdnych konstelacji na suficie jest wykorzystanie krys ...

Gwiezdne niebo z kryształków

Innym sposobem na stworzenie gwiezdnych konstelacji na suficie jest wykorzystanie kryształków Swarovskiego lub końcówek wykonanych z akrylu. Oba sposoby są uważane za znacznie bardziej efektowne aniżeli zwykłe światłowody, ponieważ fantastycznie imitują gwiazdy. Dla osób, które chcą uniknąć sufitu napinanego, czyli montowania membrany lub folii, mamy świetną wiadomość - tego rodzaju oświetlenie można stworzyć na zwykłym podwieszanym suficie. Warto wspomnieć, że zarówno kryształowe, jak i akrylowe końcówki mogą mieć rozmaite kształty i rozmiary, dzięki czemu oświetlenie jest zróżnicowane i wygląda niezwykle malowniczo.

Gwiezdne niebo na suficie wielopoziomowym

Osoby, którym zależy na bogatej i urozmaiconej stylizacji sufitu, powinny połączyć ze sobą rozmaite efekty świetlne. Aby uzyskać wrażenie głębi, najlepiej użyć zarówno systemu drobnych światłowodów, jak i kryształków oraz żarówek halogenowych o różnym natężeniu i kierunku światła. Jednocześnie warto pamiętać, że urokliwe kryształki nie pozostają statyczne! Świecące punkty tworzą prawdziwy spektakl świetlny - dzięki swojej budowie mogą dynamicznie się zapalać, obracać i zmieniać kolor. Aby uzyskać jeszcze bardziej zaskakujący efekt, warto postawić na fantazyjny sufit wielopoziomowy, który w pełni uwydatni urodę oświetlenia wieloźródłowego.

Kolorowe niebo na suficie

Punkty świetlne połączone z kryształowymi zakończeniami imitującymi gwiazdy, tworzą szalenie oryginalny efekt dekoracyjny. Aby jednak stylizacja wypadała jeszcze bardziej intrygująco, projektanci dodają do niej kolorowe diody LED lub barwny system światłowodów. Ciekawym zabiegiem jest również zainstalowanie listew LED-owych w brzegach sufitu podwieszanego. Ogromną zaletą tego typu oświetlenia jest możliwość zmiany zarówno natężenia światła, jak i jego koloru. Listwy muszą być wówczas zasilane transformatorem i sterowane za pomocą specjalnego sterownika RGB. Dzięki temu tło sufitu, na którym odbijają się „gwiazdy”, może zachwycać dowolnie ustawionym odcieniem.

Kliknij i wybieraj wśród nowoczesnych taśm LED >>
Kosmiczna grafika na suficie
--
Wiele osób nie wie, że sufit napinany wcale nie musi być jednokolorowy. Mało tego! Pro ...

Kosmiczna grafika na suficie

Wiele osób nie wie, że sufit napinany wcale nie musi być jednokolorowy. Mało tego! Producenci tego typu rozwiązań proponują ozdabianie sufitów napinanych dowolnym zdjęciem lub grafiką. Idąc tym tropem, oprócz efektów świetlnych, możesz zafundować wybranemu pomieszczeniu iście kosmiczne wariacje! I tak, na suficie może zagościć modny efekt galaxy, motyw drogi mlecznej lub zorzy polarnej. Jeśli dodać do tego listwy LED, halogeny, kryształki i światłowody całość będzie prezentować się imponująco! Warto wspomnieć, że tego typu produkt jest w pełni antystyczny, a także odporny na wilgoć i wstrząsy.

Podświetlany kaseton na suficie
--
Jeżeli marzysz o subtelnym efekcie świetlnym, który jedynie urozmaici aranżację, al ...

Podświetlany kaseton na suficie

Jeżeli marzysz o subtelnym efekcie świetlnym, który jedynie urozmaici aranżację, ale nie będzie motywem wiodącym we wnętrzu, możesz zdecydować się na specjalny kaseton, w którym zostaną umieszczone światłowody i kryształki. Aby mieć kawałek rozgwieżdżonego nieba tylko dla siebie, nie musisz dysponować nawet sufitem podwieszanym! Producenci zapewniają, że tego typu element może zostać wykończony w dowolnym stylu i umieszczony w dowolnym miejscu. To bez wątpienia doskonałe rozwiązanie zarówno nad sypialniane łóżko, jak i nad kącik wypoczynkowy w salonie.

Gwiezdne konstelacje na suficie spodobają się wszystkim osobom, które lubią intrygujące, nowoczesne wzornictwo i chętnie rezygnują ze sztampowych rozwiązań. Ogromną zaletą tego typu dekoracji jest ich spersonalizowanie - producenci dysponują bowiem rozmaitymi rozmiarami punktów świetlnych, a także specjalnymi generatorami, które potrafią imitować ruch gwiazd czy spadające komety. Jak się zatem okazuje, tylko od Ciebie zależy, jakie niebo będzie się rozpościerać ponad Twoją głową!

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Oświetlenie
Zobacz więcej artykułów w kategorii Oświetlenie
Komentarze
wow. świetne pimysły.
  • Dodano 2 lata temu
Część zdjęć z tego art. jest naszych, dlatego zapraszamy na nasz profil na homebooku, a przede wszystkim na stronę www.e-technologia.pl, pozdrawiamy :)
  • Dodano 2 lata temu