Co szukasz?
Zobacz także

Jak prać szybko i oszczędnie? Poradnik

Użytkownicy nowoczesnych urządzeń AGD szybko zdają sobie sprawę, jak bardzo potrafią one ułatwić nasze życie. Ilość czasu spędzonego na nieprzyjemnych obowiązkach zdecydowanie spada, a my możemy poświęcić go na to, co lubimy – relaks, odpoczynek czy zabawę z dziećmi. Szybko jednak pojawia się inny problem, czyli długość trwania odpowiednich programów. Pomimo ich automatyzacji, musimy brać pod uwagę, że nasze sprzęty często potrzebują naprawdę dużo czasu, by uporać się z powierzonymi im obowiązkami. Na szczęście producenci AGD nie pozostają w tyle za naszymi potrzebami.

funkcjonalna pralnia

Potrzeba szybkiego i sprawnego działania jest zdecydowanie najważniejsza w przypadku pralek. O ile naczyniom pozostawionym na noc w zmywarce nic się nie stanie, o tyle mokre pranie zgromadzone w bębnie może rano być do niczego, jeśli nie zdążymy go wyjąć przed pójściem spać.

Odpowiedzią na ten problem są programy szybkie, chociaż i to określenie miewa wiele znaczeń. Wybierając pralkę, warto sprawdzić, czy „szybki” program nie oznacza gorszej jakości prania. Na pewno zależy nam, by nawet w przypadku prania potrzebnego „na teraz” jego efektywność była zadowalająca, oraz abyśmy nie musieli robić go na kilka tur.

funkcjonalna pralnia
>> Poznaj pralki BEKO <<

Pralki Beko dysponują programem codzienne szybkie, który skutecznie wypierze nasze ubrania w ciągu zaledwie 38 minut, w temperaturze 40°C. Co ważne – pralka Beko bez trudności poradzi sobie z pełnym załadunkiem (w modelu WTE 11735 XCST będzie to więc nawet 11 kg). Dzięki temu pranie nie tylko zostanie przeprowadzone w optymalnej temperaturze, ale już po mniej niż 40 minutach będzie gotowe do wysuszenia, a my nie będziemy musieli zawracać sobie głowy kolejnym.

funkcjonalna pralnia

Nieprawdą jest również to, że szybkie i efektywne programy występują wyłącznie w najdroższych czy największych modelach pralek. Codzienne szybkie znajdziemy w dużych pralkach pokroju WMY 81243 PL PTLMB1, jak również modelach dedykowanych mniejszym rodzinom, jak WTV 6633 BS.

Jeśli zależy nam na bardzo szybkim upraniu codziennych ubrań, możemy jeszcze bardziej skrócić czas tej czynności. Pralki Beko dysponują również programem, który w 28 minut upierze cały wsad w temperaturze 30°C, a Express SuperShort poradzi sobie z 2 kilogramami załadunku w… mniej niż 15 minut!

funkcjonalna pralnia

Pamiętajmy również, że – prócz samego krótkiego czasu prania – możemy sami jeszcze bardziej ułatwić sobie tę czynność. Start większości nowoczesnych pralek możemy opóźnić, tak by koniec prania nastąpił w dogodnym dla nas momencie. Wreszcie, życie jeszcze bardziej ułatwi nam suszarka automatyczna, która całkowicie wyeliminuje czasochłonną czynność rozwieszania prania, uchroni nas przed zalegającymi stosami suszących się ubrań… a dodatkowo bardzo ułatwi prasowanie.

>> BEKO <<

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Porady
Zobacz więcej artykułów w kategorii Porady
Komentarze