Końcówka wyprzedaży ⏰ Weekend promocji do -75%
Czego szukasz?
Zobacz także
ELICA S.P.A.
ELICA S.P.A.
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Nowoczesna płyta indukcyjna z wyciągiem. Dlaczego warto ją mieć w swojej kuchni?

Gotowanie to prawdziwy żywioł! W rozgrzanym garnku bulgocze warzywny bulion, na szerokiej patelni skwierczą grillowane warzywa, a z wysokiego rondla bucha gorąca para. Efektem tego cała kuchnia tonie w zapachach przyrządzanych potraw. Jak opanować ten kulinarny galimatias? Korzystając z innowacyjnych rozwiązań! Technologia to sprawdzony kompan w czasie kuchennych podbojów!

Kuchenka i okap – niemal niezastąpiona para podczas urządzania trójkąta roboczego w kuchni. Ulokowane gdzieś pomiędzy lodówką a zlewozmywakiem, obronią przed lawiną nieprzyjemnych aromatów i pomogą w przyrządzeniu soczystej pieczeni na rodzinny obiad. Jednak czy zawsze musimy decydować się na sztandarowy duet i szukać osobnych, designerskich rozwiązań pasujących do nowoczesnego wystroju? Dziś sprawdzimy, dlaczego nowoczesna płyta z wyciągiem marki Elica to dobry wybór.

Bo wygląd ma znaczenie

Nowoczesna kuchnia to arena współczesnych bodźców i najnowszej technologii. Aranżacyjny minimalizm miesza się z surowym industrializmem. Gdzieniegdzie pojawia się nuta skandynawskiego ciepła, która sprzyja spędzaniu czasu razem i nadaje pomieszczeniu przytulnego charakteru. Wnętrze jest pełne smaku – skrytego w postaci wyśmienitych dań i umiejętnie stosowanych faktur, kolorów i materiałów. Na design stawiamy nie tylko w zakresie wyboru mebli czy płytek podłogowych, lecz także sprzętu AGD – zobowiązuje do tego nowa, reprezentacyjna rola kuchni.

Propozycja połączenia systemu wyciągowego z przestrzenią gotowania doskonale odzwierciedla współczesny, wzorniczy język designu, gdzie dyktatorami są prostota, umiar i klasa. Wentylator dyskretnie wkomponowany w płaszczyźnie płyty idealnie dopasuje się do spójnej i estetycznej przestrzeni kuchni otwartej na salon, zaoszczędzi miejsce, które kiedyś musiały zajmować tradycyjne okapy, a także stanie się nieszablonowym elementem wyposażenia, który przyciągnie wzrok wszystkich gości.

Aranżacyjna swoboda w innym wymiarze

Wyciąg zintegrowany z płytą indukcyjną pozwala na więcej kreatywności w zakresie urządzania przestrzeni. Miejsce, które do niedawna było zarezerwowane wyłącznie dla wiszącego pochłaniacza zapachów, może zająć półka z aromatycznymi przyprawami czy szafka, w której schowamy pudełka z ryżem lub kaszą, naczynia i stos mniejszych rondelków.

płyta indukcyjna z wbudowanym wyciągiem

Zamiast dodatkowej zabudowy, ulokujmy tam listwę z oryginalnymi chochelkami do zup i sosów lub powieśmy obrazy przedstawiające smaczne potrawy – takie tło z pewnością będzie inspirować do kulinarnych fantazji! Urządzenie dwa w jednym docenią nie tylko posiadacze mniejszego metrażu, którzy mogą zabudować wolną przestrzeń szafkami. To też nie lada gratka dla miłośników kuchni otwartych na salon, w których obowiązkowym elementem jest wyspa. Z przyczyn praktycznych, montowaliśmy nad nią designerskie okapy, które konkurowały o uwagę ze stylowym oświetleniem sufitowym sąsiadującego pokoju. Dzięki połączeniu funkcji obydwu sprzętów przestrzeń stanie się przestronniejsza, lekka i – przede wszystkim – wizualnie ciekawsza.

Cicho sza!

Każdy, kto podjął się choć raz kulinarnego wyzwania, wie, że bez okapu w kuchni ani rusz! Dzięki niemu oczyszczona z mało przyjemnych dla nosa wonności i wolna od gorącej pary przestrzeń pozwala w pełni rozsmakować się w przyrządzanej potrawie albo szybko zapomnieć o przypaleniu popisowego dania. Wydajność i efektywność energetyczna, a także trwałe, ceramiczne filtry przeciwzapachowe, które regeneruje się w piekarniku, to jedne z zalet propozycji producenta Elica – płyty zintegrowanej z okapem. Urządzenie w rekordowym tempie 5,1 m/s przechwyci wszelkie opary, nie generując przy tym uporczywego hałasu, a dzięki technologii Intelligent System będzie stopniowo zmniejszać swoją moc, aż do całkowitego wyeliminowania unoszących się zapachów i pary.

Myśląc okap, od razu nasuwa nam się wizja o ciągłym szumie, który huczy nad głową i wypełnia przestrzeń, nie pozwalając się skupić. Głośny hałas, jaki wydają okapy wiszące, w przypadku rozwiązań zintegrowanych może pójść w zapomnienie. NikolaTesla HP – w wersji wyciągowej – przesyła pochłaniane opary do przestrzeni pod podstawą kuchenki, sprawiając, że nawet podczas intensywnej pracy urządzenie jest ledwo słyszalne i nie zakłóca spokoju. Wysokie osiągi zasysania pozwalają czerpać wyłącznie z puli przyjemnych doznań uprawiania sztuki kulinarnej.

Inteligentny pomocnik dwa w jednym

Komfort podczas gotowania? Dlaczego nie! Skoro telefony, lodówki czy odkurzacze są projektowane tak, by ułatwiały życie, to ten trend nie mógł pominąć urządzeń niezbędnych do przygotowania smacznych potraw! Innowacyjne płyty grzewcze z wyciągiem nie tylko podgrzeją, podsmażą i ugotują – czyli spełnią się w swojej podstawowej roli – lecz także wykryją garnek, dostosują parametry i moc, by nie przypalić potrawy, pozwolą połączyć strefy, jeśli korzystamy z większego rondla, a do tego ograniczą pobór prądu i – mimo ogromu wygodnych funkcji – nie nadszarpną domowego budżetu.

płyta indukcyjna z wbudowanym wyciągiem

Intuicyjna obsługa to klucz do opanowania wszystkich współczesnych, technologicznych rozwiązań, które dla każdego laika wydają się magią. Wystarczy jeden ruch palca, by ustawić jednocześnie moc zasysania i temperaturę, odpowiednie do wykreowania popisowego dania. Płyta marki Elica może być też regulowana na trzy programy grzewcze, które pozwolą stworzyć najlepsze warunki do usmażenia krwistego steka czy soczystego kurczaka, a opcja Stop&Go umożliwi przerwanie gotowania, gdy musimy nagle podjechać do sklepu czy otworzyć drzwi kurierowi. Po powrocie wznowimy proces od tej samej temperatury.

Znacznie bezpieczniej i znacznie czyściej!

W trakcie gotowania dzieje się wiele – w rondlu kipią ziemniaki, a gdzie indziej skwierczący tłuszcz z patelni tryska na blat. Kto zna ten scenariusz, ten wie, że płyta indukcyjna to plac boju! Rozchlapana woda wydaje się zagrożeniem, zwłaszcza w przypadku rozwiązania ze zintegrowanym systemem wyciągowym. Specjaliści Elica przemyśleli taki bieg wydarzeń, dlatego urządzenie NikolaTesla HP jest wyposażone w specjalny zawór, który po wylaniu się jakiejkolwiek cieczy do okapu zlokalizowanego w pobliżu stref grzewczych odprowadza płyny i nie zakłóca jego działania, gwarantując pełne bezpieczeństwo.

Po przyjemnej części kulinarnych działań kolej na tę mniej lubianą – sprzątanie. Osadzający się brud to uciążliwy wróg, który gromadzi się wszędzie, a jego usunięcie często wiąże się z zakupem specjalnych detergentów, mozolnym czyszczeniem i stratą czasu. W tym przypadku innowacyjna technologia także przemawia na korzyść płyty ze zintegrowanym okapem, która została wyposażona w filtr przeciwtłuszczowy. Wystarczy go wyciągnąć, włożyć do zmywarki, a wnętrze przemyć szmatką i zapomnieć o tłustych plamach oraz domowych receptach na pozbycie się zabrudzeń.

W kuchni poszukujemy smaków i przeprowadzamy – mniej lub bardziej udane – eksperymenty. Warto w takich poczynaniach mieć sprawdzonego kompana, który uchroni przed przypaleniem warzyw, pochłonie aromaty lekko zwęglonej pieczeni, poskromi unoszącą się parę, a na dodatek nada przestrzeni niebanalnego wyglądu. Płyta indukcyjna z wyciągiem to rozwiązanie dwa w jednym dla tych, którzy poszukują oryginalności i cenią sobie wygodę!


Inne artykuły w tej kategorii


Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności