Końcówka wyprzedaży ⏰ Weekend promocji do -75%
Czego szukasz?
Zobacz także
ELICA S.P.A.
ELICA S.P.A.
Opublikowany:  

Piękna i praktyczna kuchnia – jak dopasować przestrzeń do swojego stylu życia?

Współczesne trendy w aranżacji wnętrz ukierunkowane są na minimalistyczne rozwiązania, które wprowadzają harmonię i pozwalają na zachowanie swobody przestrzeni. Bardziej niż kiedykolwiek doceniamy zdolność dopasowania do zmiennych potrzeb i rytmu życia. Jednym z miejsc, które ogniskują domowe życie, jest kuchnia. Tu skupia się życia rodzinne i towarzyskie, tu często pracujemy i to nie tylko nad kolejnymi znakomitymi potrawami. Kuchnia stała się przestrzenią uniwersalną, a sprzęty w niej zainstalowane przestały pełnić funkcję czysto użytkowe – dziś stanowią integralną część aranżacji.

Trendy w projektowaniu kuchni

Wśród najważniejszych trendów na rok 2021 w aranżacji kuchennych wnętrz dominuje… pragmatyzm. Chcemy otaczać się przedmiotami jednocześnie pięknymi i funkcjonalnymi. Tak, jak na co dzień korzystamy z nowoczesnych telefonów czy mijamy na ulicy pięknie zaprojektowane samochody, tak w swoich domach doceniamy innowacyjne rozwiązania technologiczne i elegancki design. Poszukujemy wysokiej jakości, bo we własnych domach chcemy czuć się komfortowo. A skoro gotowanie dla wielu z nas stało się nowym, ulubionym hobby to wyposażamy nasze kuchnie w urządzenia, które sprawiają, że przygotowywanie posiłków staje się prostsze i przyjemniejsze.

Mała kuchnia pełna praktycznych rozwiązań

Mała kuchnia jest zawsze dużym wyzwaniem. Wymaga starannego zaplanowania przestrzeni tak, aby zmieściły się wszystkie niezbędne urządzenia. Kompaktowa kuchnia pozostaje wszechstronna, a możliwe jest to dzięki takim rozwiązaniom, jak płyta grzewcza o szerokości 60 cm. Nikola Tesla Fit łączy w jednym dwa zwykle montowane oddzielnie urządzenia – płytę grzewczą i okap nablatowy. Projekt powierzchni płyty jest minimalistyczny, a obsługa przez panel dotykowy łatwa i intuicyjna.

Doceniamy indywidualizm

Projekt kuchni szczególnie rezonuje z charakterem i rytmem życia domowników. Z myślą o indywidualnych aranżacjach, swobodzie dopasowania do kubatury pomieszczenia lub stylistyki wnętrza powstał okap naścienny Rules. Ten nowy w kolekcji Elica model uhonorowany został na początku roku prestiżową nagrodą International Design Awards za w pełni spersonalizowaną instalację. Mechanizm SHIFT 2136 pozwala na precyzyjnie dostosowanie głębokości w zakresie od 21 cm do 36 cm i całkowicie indywidualną instalację w ciągu szafek wiszących nad kuchennym blatem.

Komfortowa cisza

Kuchnia jest dla niektórych miejscem odpoczynku i relaksu, gdzie tworzą „kulinarne dzieła sztuki”, a cicha praca urządzeń kuchennych jest kluczowa dla komfortu domowników. Okap naścienny BloomS to bezkonkurencyjny mistrz, nie tylko wydajności (750m3/h), ale i… ciszy, gdyż bazuje na technologii Comfort Silence. To najciszej pracujący okap z kolekcji Elica na rok 2021.

Więcej pięknych zdjęć i informacji o okapach oraz płytach grzewczych zintegrowanych z okapami włoskiej marki Elica znajdziesz na stronie producenta.


Artykuł powstał we współpracy z marką Elica.


Inne artykuły w tej kategorii


Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności