Czego szukasz?
Zobacz także
ELICA S.P.A.
ELICA S.P.A.
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Okap i płyta indukcyjna do nowoczesnej kuchni – jak je wybrać?

Kuchnia to wyjątkowe miejsce na mapie każdego domu. Już dawno przestała pełnić rolę przestrzeni przeznaczonej jedynie do gotowania i stała się miejscem rodzinnych spotkań. Wynika to z szybkiego tempa życia i coraz mniejszej ilości wolnego czasu – tak więc wspólnie gotujemy, opowiadając sobie o wydarzeniach minionego lub dopiero czekającego nas dnia, planując aktywności i odrabiając lekcje. Warto więc zadbać o to, by klimat panujący w kuchni był komfortowy i sprzyjał spędzaniu w niej czasu. Jak to zrobić?

Czynnikiem, który niewątpliwie wpływa na nasze samopoczucie w kuchennej przestrzeni, jest jakość cyrkulującego w niej powietrza, a więc między innymi unosząca się podczas gotowania gorąca para wodna oraz zapachy. Niezbędnym elementem w każdej kuchni jest więc okap, który kontroluje poziom wilgotności, a także oczyszcza kuchenne powietrze z zapachów powstających na skutek gotowania. Jak jednak sprawić, by okap nie tylko pochłaniał opary i zapachy, ale przede wszystkim dopasował swoją pracę do parametrów powietrza i zapewniał jego jak najwyższą jakość? Razem z marką Elica przedstawiamy duet, który całkowicie odmieni kuchenny klimat!

Okap i płyta, które współpracują

Sprawna komunikacja to ważna umiejętność – liczy się także w kuchni. Współpraca okapu oraz płyty grzewczej to doskonały sposób na uzyskanie idealnej jakości powietrza w kuchennej przestrzeni. Gama okapów oraz płyt indukcyjnych STREAM to rozwiązania przeznaczone dla osób, które cenią nowoczesne technologie.

Wybrany okap i płyta komunikują się ze sobą bezprzewodowo, zachowując przy tym pełną autonomię – rozpoznają jakość powietrza oraz ilość oparów wytwarzanych podczas przygotowywania potraw. Płyta indukcyjna wysyła do okapu informacje dotyczące ilości mocy, włączonych pół grzewczych, oraz obecności garnków. Okap natomiast wzbogaca tę wiedzę o analizę ilości pary, opierając się na pracy sensorów, które rozpoznają ilość pary, a także jej „ciężar gatunkowy”.

Dzięki zgromadzonym informacjom okap precyzyjnie dostosowuje swoją pracę do aktualnej kuchennej sytuacji, aktywując optymalny poziom funkcjonowania. Na tym jednak nie koniec, ponieważ okap analizuje również jakość emitowanej pary i samoczynnie ją reguluje, by powietrze miało perfekcyjną jakość. Gdy zasysanie oparów nie jest dłużej wymagane, okap wyłącza się automatycznie, dzięki czemu zapobiega zbędnym stratom energii. Dzięki tej technologii klimat panujący w kuchni jest maksymalnie komfortowy i przyjazny domownikom.

Funkcjonalność i design w jednym rozwiązaniu

Nie musisz wybierać między funkcjonalnością oraz wyjątkowym designem – okapy marki Elica przybierają najróżniejsze formy, dzięki czemu z łatwością dopasujesz wybrane urządzenie do stylu swojej kuchni. W linii STREAM znajduje się 19 unikalnych okapów, zróżnicowanych pod względem kolorów, wykończeń i rozmiarów. Poza inteligentnym systemem łączności z płytą indukcyjną wyróżnia je również oryginalny wygląd.

Idealnym rozwiązaniem do nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz będzie okap ścienny Om Air Sense, składający się z podstawowych kształtów – kwadratu i koła. Podczas pracy, kiedy pochłaniacz jest włączony, okrągły pierścień cofa się wgłąb. Kiedy nie jest już konieczne pochłanianie oparów, pierścień powraca do pozycji wyjściowej i wyłącza się automatycznie. Eleganckie szklane wykończenie w bieli lub czerni doskonale komponuje się z nowoczesnymi wnętrzami, które wypełniają naturalne i surowe materiały.

Ścienny Top Sense to nowoczesna wariacja na temat klasycznych kształtów okapów, która wyróżnia się wykonaniem z błyszczącej stali oraz czarnego szkła, a Top Sense Island to jego siostrzana wersja nad wyspę kuchenną.

Niektóre z okapów, w tym Majestic Sense, wyposażone zostały w specjalny system antykondensacyjny No-Drops, dzięki któremu para nie osadza się i nie skrapla na okapie. Nagrzewające się szkło umożliwia gromadzenie kondensatu i jego zbieranie się w specjalnej szufladzie w tylnej części okapu. Czysty i prosty design szkła, podkreślony stalowymi detalami sprawia, że jest to doskonały wybór do niemal każdej kuchni.

Okap Nuage Sense to doskonały wybór dla indywidualistów – wykończenie ze stali nierdzewnej daje możliwość opanelowania okapu karton-gipsem. Dzięki temu okap może spójnie połączyć się ze ścianą, niejako się w nią wtapiając, a otrzymany efekt jest oryginalny i minimalistyczny.

Okap Edith Sense można instalować dwojako – nad wyspę lub na ścianie. To, co zachwyca, to jego unikatowy kształt, przypominający designerską lampę. Wykończenie z lakierowanego metalu i lśniącej stali nierdzewnej nadaje mu prawdziwie futurystycznego charakteru, który z pewnością przypadnie do gustu fanom nowinek technologicznych. Podobną sytuację, choć zamkniętą w innym kształcie, zobaczymy w przypadku okapu Audrey Sense.

Empty Sky to z kolei okap sufitowy o nietypowej formie, której projekt oparto o szczelinę w suficie, otwierającą się po to, by oczyszczać powietrze. Kompozyt Cristalplant w białym kolorze sprawia, że okap nadaje otoczeniu trójwymiarowy kształt – oryginalny efekt gwarantowany.

By maksymalnie wykorzystać potencjał technologiczny okapu, dobierz do niego odpowiednią płytę grzewczą Elica. Wśród rozwiązań, które bezprzewodowo komunikują się z okapem znajdują się wszystkie płyty z linii Lien, czyli różne wymiary, kolory i kształty indukcji Golden i Diamond. Wszystkie płyty charakteryzują się nowoczesnym i minimalistycznym wykończeniem, które sprawdzi się w każdej kuchni.

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym możesz jeszcze lepiej wykorzystać potencjał swojej kuchni. Wybierając okap i płytę grzewczą, które komunikują się ze sobą, by stworzyć idealne kuchenne warunki, masz pewność, że jakość powietrza, którym oddychasz Ty i Twoja rodzina, będzie perfekcyjna. Wspólne gotowanie i spędzanie czasu w kuchni będzie jeszcze bardziej komfortowe, co z pewnością wpłynie pozytywnie na samopoczucie domowników, a także ich wspólne relacje. Przekonaj się sam!


Inne artykuły w tej kategorii


Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności