Kupuj szybko i wygodnie meble i dodatki do swojego domu!😍
Polbruk
Polbruk
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Kałuże na posesji - jak zapobiegać ich powstawaniu? Poradnik


Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką Polbruk.


Budowa domu to poważne przedsięwzięcie, które wymaga od nas przemyślanego projektu i wyboru materiałów na lata. Wiele czasu poświęcamy wówczas na aranżację wnętrza domu, kwestie związane z zagospodarowaniem terenu posesji zostawiając na sam koniec. Zapominamy, że źle zaplanowana przydomowa przestrzeń może stać się przyczyną problemów – na przykład z zalegającą wodą. Gromadząca się deszczówka będzie utrudniać codzienne funkcjonowanie – parkowanie i poruszanie się po działce. Najpoważniejsze mogą być jednak długofalowe konsekwencje, czyli zmiany w nawierzchni, a czasami nawet w fundamentach domu. Jak skutecznie uporać się z zalegającą na posesji wodą? Podpowiadamy!

W naszym klimacie deszczowe dni są na porządku dziennym o każdej porze roku, zwłaszcza jesienią i wczesną wiosną. Pamiętajmy, że kilkudniowe oberwanie chmury wpływa negatywnie nie tylko na nasz nastrój, ale także na otaczającą nasz dom działkę. Duże kałuże mogą pojawić się na posesji z paru powodów. Przede wszystkim należy wymienić nieprawidłowo wykonaną podbudowę, czyli niezachowanie spadków poprzecznych terenu, niewłaściwy system odwodnienia lub wykorzystanie słabo przepuszczalnego materiału. Źródłem kłopotów może być również niedostosowanie projektu do ukształtowania działki. Choć wspomniane niedociągnięcia mogą wydawać się błahe, często prowadzą do poważnych trudności spowodowanych zalegającą lub marznącą wodą. Jak uniknąć kosztownych napraw i zmartwień z nimi związanych? Razem z marką Polbruk przygotowaliśmy krótki poradnik, w którym przedstawiamy skuteczne, niedrogie i estetyczne rozwiązanie tego problemu.

Zapobiegajmy kałużom

Jeżeli nie chcemy, aby w deszczowe dni posesja zmieniała się w rwącą rzekę, zaplanujmy system odwodnienia i odprowadzania wody. Warto pamiętać, że kwestie te są określone przez prawo, które mówi, że wody opadowej nie wolno odprowadzać na ulicę, do kanalizacji lub na sąsiednią działkę. Zgodnie z polskim prawem do usunięcia nadmiaru wody deszczowej zobligowany jest właściciel posesji, który może rozprowadzić ją po swoim terenie lub odprowadzić do rowu melioracyjnego bądź kanalizacji deszczowej ogólnospławnej. Jeżeli zdecydujemy się na drugie lub trzecie rozwiązanie, musimy otrzymać zgodę urzędu, który odpowiada za rów melioracyjny lub kanalizację. Co więcej – wiele gmin pobiera podatek za użytkowanie sieci kanalizacyjnej. Na szczęście istnieje jeszcze jedna opcja, z której warto skorzystać, ceniona przede wszystkim za efektywność i walory estetyczne. Mowa o ażurowych płytach betonowych.

Polbruk Extrano
Polbruk

Polbruk Extrano

Polbruk Greengo
Polbruk

Polbruk Greengo

Polbruk Meba
Polbruk

Polbruk Meba

Polbruk Ekol
Polbruk

Polbruk Ekol

Koniec kłopotów z zalegającą wodą dzięki nowoczesnym płytom

Płyty i kostki z betonu, które zawierają wygodne szczeliny to popularne rozwiązanie, skutecznie likwidujące problem gromadzącej się na działce wody. Szczeliny w zależności od upodobań możemy wypełnić trawą, gresem bądź drobnymi kamykami. Nawierzchnia wyłożona ażurowymi płytami betonowymi świetnie odprowadza wodę, dzięki czemu w znacznym stopniu minimalizujemy ryzyko powstawania kałuż. Nie są to jednak jedyne atuty kostek brukowych – ich użycie to także recepta na estetyczną, przydomową przestrzeń. Osoby, które interesują się designem i cenią oryginalne wzornictwo powinny zapoznać się z najnowszym produktem dostępnym w ofercie marki Polbruk – EXTRANO to niezwykłe płyty, które zachwycają nie tylko walorami funkcjonalnymi – posiadają bowiem 11% powierzchni przepuszczalnej na m2, ale także atrakcyjnym wyglądem. Płyty POLBRUK EXTRANO wyróżniają się niebanalnym ażurowym wzorem i intrygującymi liniami. Dzięki nim uzyskamy nietuzinkową przestrzeń, zrywającą ze schematami i stawiającą na wyjątkowość i niepowtarzalność. Elementy POLBRUK EXTRANO stworzą znakomity duet z nowoczesną bądź industrialną elewacją domu, umożliwiając zarazem przenikanie wody do gruntu. Dostępne są w trzech kolorach – białym, stalowym i bazaltowym.

Płyty ażurowe dla tradycjonalistów

W ofercie marki Polbruk znajdziemy również inne płyty betonowe, charakteryzujące się trwałością, solidnością oraz klasycznym wykończeniem. Minimaliści, którzy preferują geometryczne kształty oraz prostotę, powinni postawić na POLBRUK MEBA. Uniwersalna kolorystyka oraz modernistyczne wzornictwo tego produktu będą świetnie współgrać z każdym otoczeniem. Wjazd na posesję można ułożyć także z płyt POLBRUK GREENGO, które wypełnione trawą lub drobnymi kamyczkami będą stanowić wyśmienity sposób na uzyskanie ekologicznego, zielonego parkingu. Dopełnieniem oferty ekologicznej Polbruk są geometryczne kostki brukowe POLBRUK EKOL, które umożliwiają stworzenie atrakcyjnych mozaik. Wszystkie te produkty zapewniają swobodne przenikanie wody do gruntu, dzięki czemu skutecznie chronią ekosystem.

Kałuże mogą stanowić poważny problem dla właścicieli posesji, jednak odpowiednio dobrane płyty ażurowe szybko i skutecznie zminimalizują gromadzenie się wody deszczowej na podjeździe i chodniku. W ofercie renomowanej marki Polbruk znajdziemy bogaty wybór płyt i kostek brukowych, dzięki czemu z łatwością dopasujemy odpowiedni model i kolor do naszej wizji przydomowej przestrzeni. Osoby lubiące nowinki i oryginalne rozwiązania powinny sięgnąć po płyty POLBRUK EXTRANO, natomiast miłośnicy klasyki mają do dyspozycji modele GREENGO, MEBA i EKOL. Pamiętajmy, że starannie ułożone elementy betonowe to nie tylko ekologiczny i niedrogi pomysł na odprowadzenie wody, ale także fantastyczny sposób na udekorowanie i uatrakcyjnienie naszej posesji.


Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką Polbruk.Inne artykuły w tej kategorii

Sponsorowane 4 oryginalne rozwiązania, dzięki którym stworzysz taras inny niż wszystkie

4 oryginalne rozwiązania, dzięki którym stworzysz taras inny niż wszystkie

Sponsorowane Mała architektura w ogrodzie – jak wykorzystać murki, obrzeża, palisady i donice?

Mała architektura w ogrodzie – jak wykorzystać murki, obrzeża, palisady i donice?

Sponsorowane Jak odmienić ogród na wiosnę? Praktyczny poradnik

Jak odmienić ogród na wiosnę? Praktyczny poradnik

Jak dobrać kolor fotela do kanapy?

Jak dobrać kolor fotela do kanapy?

Sponsorowane Jak zagospodarować teren wokół domu? Wybieramy materiał na taras, podjazd, ścieżki i ogrodzenie!

Jak zagospodarować teren wokół domu? Wybieramy materiał na taras, podjazd, ścieżki i ogrodzenie!

Sponsorowane Taras – jak stworzyć przyjazne miejsce spotkań w ogrodzie?

Taras – jak stworzyć przyjazne miejsce spotkań w ogrodzie?

Powiadomienie

Zapisz się do newslettera i nie przegap okazji

  • Informacje o promocjach
  • Rankingi produktów
  • Najnowsze trendy
  • Praktyczne porady
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Selsey sp. z o.o. z siedzibą przy ul. ul. Fabrycznej 6, 53-609 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności

Wysyłka do 24 godzin

Ufamy tylko najlepszym! W Homebook dbamy o Twoje zamówienia jak nikt inny. Współpracujemy z renomowanymi firmami kurierskimi, transportowymi i lokalnymi specjalistami od dostaw.

Ufamy tylko najlepszym! W Homebook dbamy o Twoje zamówienia jak nikt inny. Współpracujemy z renomowanymi firmami kurierskimi, transportowymi i lokalnymi specjalistami od dostaw.

10 lat na rynku

Jesteśmy mistrzami inspiracji - przez 10 lat pokazujemy Polakom, jak mieszkać pięknie i komfortowo. Przekonaj się sam i stwórz swoje wymarzone wnętrze z Homebook.pl!

Jesteśmy mistrzami inspiracji - przez 10 lat pokazujemy Polakom, jak mieszkać pięknie i komfortowo. Przekonaj się sam i stwórz swoje wymarzone wnętrze z Homebook.pl!

Raty 0%

Nasza oferta to czysta magia: od 5 do 10 rat 0%! Wyjątkowa okazja, by cieszyć się wygodnymi płatnościami bez żadnych ukrytych kosztów. Nie trać czasu - skorzystaj z tej wyjątkowej szansy.

Nasza oferta to czysta magia: od 5 do 10 rat 0%! Wyjątkowa okazja, by cieszyć się wygodnymi płatnościami bez żadnych ukrytych kosztów. Nie trać czasu - skorzystaj z tej wyjątkowej szansy.

Zwrot do 60 dni

Kupujesz w Homebook.pl? Bez obaw! Masz aż 14 dni na zwrot towaru. Ale wiesz co? Jeśli masz konto u nas, to wydłużamy ten czas do aż 60 dni! Wygoda i elastyczność na najwyższym poziomie.

Kupujesz w Homebook.pl? Bez obaw! Masz aż 14 dni na zwrot towaru. Ale wiesz co? Jeśli masz konto u nas, to wydłużamy ten czas do aż 60 dni! Wygoda i elastyczność na najwyższym poziomie.