Kuchnia wolnostojąca – rozwiązanie do nowoczesnego mieszkania

Remont kuchni nie musi oznaczać, że będziemy wymieniać wszystkie jej elementy. Czasem wystarczy odświeżenie ścian i pomalowanie szafek na bardziej modny czy ładniejszy kolor. Zdarza się jednak, że podczas remontu stajemy przed pytaniem, co zrobić ze starą, wysłużoną kuchnią wolnostojącą, którą użytkujemy już od dobrych kilku lat. Możemy nie mieć środków na to, by inwestować w piekarnik do zabudowy i oddzielną płytę grzewczą, ale z drugiej strony nie chcemy, by dopiero co przemodelowana kuchnia straszyła sprzętem z minionej epoki…

Na szczęście rynek kuchni wolnostojących także się rozwija i wymóg posiadania takiego urządzenia nie musi już oznaczać, że będziemy musieli zadowolić się czymkolwiek.

nowoczesna kuchnia wolnostojąca, kuchenka wolnostojąca

Nowoczesne kuchnie wolnostojące to przede wszystkim modny design. Białe, emaliowane potworki na szczęście odeszły już do lamusa, a najnowsze urządzenia z tego segmentu obficie czerpią z wzorców wypracowanych przez piekarniki do zabudowy. Nowe kuchnie, jak na przykład Beko FSM55330DXDS, oferują estetyczne, szklane drzwi, a do tego inoxowe wykończenia, które z powodzeniem zdadzą egzamin w nowoczesnej kuchni. Nowoczesne kształty dopełnione są metalizowanymi gałkami, nie różniącymi się od tych, które znajdziemy na najnowszych płytach gazowych.

nowoczesna kuchnia, nowoczesna kuchnia wolnostojąca, kuchenka wolnostojąca, nowoczesne AGD

Wybierając kuchnię wolnostojącą, trzeba też jednak kierować się funkcjonalnością urządzenia. Połączenie elektrycznego piekarnika i płyty gazowej nadal jest bardzo popularnym (i rozsądnym) wyborem. Jeśli zdecydujemy się na taki wariant, to nie oszczędzajmy na rusztach. Zamiast emaliowanych, wybierzmy te żeliwne, które zagwarantują dużą stabilność i lepszy wygląd. Prócz modeli kuchni z pełną, połączoną kratownicą, na rynku znajdziemy również urządzenia, w których 4 pojedyncze ruszty osadzone są na szklanej – a nie metalowej – płycie (warto sprawdzić Beko FSM65330DXS). Takie rozwiązanie nie tylko wygląda bardzo nowocześnie, ale również ułatwia czyszczenie kuchni. Takie modele znajdziemy również wśród kuchni o szerokości 50 cm (np. FSMT55330DXDS). Sprawdźmy również, czy nasza kuchnia zaopatrzona jest w duży palnik Wok.

nowoczesne AGD w kuchni, kuchnia wolnostojąca, nowoczesna kuchnia wolnostojąca

Niektóre najnowsze modele kuchni wolnostojących – np. Beko FSM62332DXT – są ponadto wyposażone w ulepszone, wydajne palniki gazowe. Dzięki ich specjalnej konstrukcji zaoszczędzimy aż 35% czasu spędzonego na gotowaniu, a do tego oszczędzimy na gazie. Tego ostatniego zużyjemy o 21% mniej niż w przypadku standardowych palników. Oczywiście, jeśli w ogóle nie dysponujemy przyłączem gazowym, na rynku znajdziemy także nowoczesne kuchnie wolnostojące z płytą ceramiczną.

Zobacz wszystkie kuchnie wolnostojące BEKO >>

Wybór kuchni wolnostojącej nie oznacza, że musimy zostać pozbawieni udogodnień występujących w piekarnikach do zabudowy. Bez większego trudu znajdziemy kuchnie wyposażone w rożen czy bardzo wygodne prowadnice teleskopowe, a modele takie jak Beko FSM62331DXT dysponują nawet systemem czyszczenia parowego, które bardzo ułatwi utrzymywanie wnętrza piekarnika w czystości. Zwróćmy też uwagę, czy nasz nowy sprzęt posiada program pieczenia 3D, gwarantujący równomierne rozłożenie ciepła podczas pieczenia.

kuchnia wolnostojąca, nowoczesna kuchnia wolnostojąca, kuchnia z wyspą, kuchenka wolnostojąca

Wreszcie, bardzo ważną kwestią jest bezpieczeństwo. W przypadku kuchni wolnostojących z płytami gazowymi niezbędny jest system przeciwypływowego gazu, który – w razie zalania palników albo silnego podmuchu powietrza, automatycznie odetnie strumień gazu.

Kuchnie wolnostojące to rozwiązanie klasyczne i ponadczasowe. Nowoczesne rozwiązania cechują się nie tylko doskonałą funkcjonalnością, ale również designem, który sprawia, że prezentują się pięknie w różnych wnętrzach – zarówno tych klasycznych, jak i nowoczesnych. Szereg udogodnień natury technicznej sprawia, że jest to wybór praktyczny, który znacznie ułatwi nam kuchenne eksperymenty. Wybierz idealną kuchnię wolnostojącą dla siebie i zobacz, jak proste może stać się gotowanie!

>> BEKO <<

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Kuchnia
Zobacz więcej artykułów w kategorii Kuchnia
Komentarze