MINIMALIZM UDOMOWIONY - zobacz dekoracje w trendzie!🤍
Sprawdź
Czego szukasz?
Zobacz także
Homebook.pl
Homebook.pl
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Ile kosztuje aranżacja nowoczesnej i ergonomicznej kuchni o pow. 7,5 m2

Nie jest tajemnicą, że zaaranżowanie wąskiej kuchni często stanowi nie lada wyzwanie. Przestrzeń powinna być bowiem zaprojektowana jak najbardziej funkcjonalnie, pełna ergonomicznych rozwiązań, a przy tym designerska i ponadczasowa. Taki kompromis udał się projektantce pracowni RENEE'S INTERIOR DESIGN. Dzięki zabudowie meblowej na wymiar i ciekawemu doborowi barw, we wnętrzu liczącym sobie 7,5 m2, wykreowała przestrzeń bardzo komfortową, stylową i świeżą.

Kuchnia niewielka, ale funkcjonalna

Kuchnia znajduje się w mieszkaniu liczącym sobie 88 m2, jednak sama jest niewielka - jej wymiary to 2,5 x 3,0 m. Całościowe wyposażenie wnętrza kuchennego kosztowało 25 tysięcy złotych, natomiast przybliżony koszt prac remontowo-wykończeniowych oszacowano na około 2 tysiące złotych. Ogromnym plusem projektu jest zabudowa meblowa zrealizowana na zamówienie, dzięki której można było w pełni wykorzystać potencjał kuchni. Komplet mebli został wykonany przez profesjonalnego stolarza, zgodnie z wizją architektki wnętrz. Jej intencją było zaprojektowanie przestrzeni niebanalnej, ale jednocześnie ponadczasowej, której styl będzie stale aktualny. Jak podkreśla Renata Blaźniak-Kuczyńska, projektant wnętrz z Renee's Interior Design: przystępując do projektu kuchni kluczowa była funkcjonalność dopasowana do potrzeb użytkowników. Znaleźliśmy równowagę pomiędzy odpowiednią ilością miejsca do przechowywania i maksymalnie dużą powierzchnią blatów roboczych, a estetyką. W tej ostatniej kwestii zawsze staram się kierować zasadą, aby wnętrze było ponadczasowe. Wybieram więc komponenty, które nawet za 10 lat i więcej będą nadal aktualne. Oprócz tego, chodziło o maksymalne wykorzystanie dostępnego miejsca. Warto zwrócić uwagę, że górna część zabudowy sięga samego sufitu, co sprawia, że można przechowywać w niej rzadziej używane sprzęty i w bardziej funkcjonalny sposób zorganizować przestrzeń w dolnych szafkach.

<h2 id="klasyczna-elegancja-z-nuta-retro">Klasyczna elegancja z nutą retro</h2>
<p>Design zabudowy meblowej pozostaje minimalistyczny, ale jednocześnie bardzo elegancki. Ciemny granat połączony z bielą płytek to zestawienie klasyczne i uniwersalne, które sprawdza się w niewielkich wnętrzach. Jasne ściany powiększają optycznie przestrzeń, natomiast ciemne, matowe fronty szafek dodają jej charakteru. Projektantka zdecydowała się na bardzo modne płytki typu subway, które swój rodowód mają w nowojorskich stacjach metra. Ponadczasowa i designerska seria <strong>Ceramika Paradyż Tamoe</strong>, przyciągają oko subtelnym połyskiem oraz minimalistycznym, nieobowiązującym wzornictwem, które doskonale wpisuje się w rozmaite konwencje wnętrzarskie. Tym razem płytki dodają kuchennej aranżacji delikatnego smaczku retro. W podobnym zresztą tonie utrzymane są drewniane elementy zabudowy meblowej. Oprócz tego, że fantastycznie ocieplają kuchenny look, to poprzez widoczne usłojenie i efektowne sęki, wprowadzają do wnętrza nuty w stylu vintage. Drewniane fronty szafek oraz kuchenny blat to <strong>Pfleiderer Dąb Lancelot</strong>, natomiast elegancki granat mebli został wybrany z palety <strong>NCS: NCS S 8010-R90B</strong>. Oprócz tego, warto zwrócić uwagę na okładzinę połogową, która fantastycznie koresponduje z wykończeniem mebli. Projektantka zdecydowała się na linię <strong>Opoczno <a href="https://www.opoczno.eu/karta-produktu/classic-oak-brown,277.html" rel="nofollow">Classic Oak Brown</a></strong>.</p>

Klasyczna elegancja z nutą retro

Design zabudowy meblowej pozostaje minimalistyczny, ale jednocześnie bardzo elegancki. Ciemny granat połączony z bielą płytek to zestawienie klasyczne i uniwersalne, które sprawdza się w niewielkich wnętrzach. Jasne ściany powiększają optycznie przestrzeń, natomiast ciemne, matowe fronty szafek dodają jej charakteru. Projektantka zdecydowała się na bardzo modne płytki typu subway, które swój rodowód mają w nowojorskich stacjach metra. Ponadczasowa i designerska seria Ceramika Paradyż Tamoe, przyciągają oko subtelnym połyskiem oraz minimalistycznym, nieobowiązującym wzornictwem, które doskonale wpisuje się w rozmaite konwencje wnętrzarskie. Tym razem płytki dodają kuchennej aranżacji delikatnego smaczku retro. W podobnym zresztą tonie utrzymane są drewniane elementy zabudowy meblowej. Oprócz tego, że fantastycznie ocieplają kuchenny look, to poprzez widoczne usłojenie i efektowne sęki, wprowadzają do wnętrza nuty w stylu vintage. Drewniane fronty szafek oraz kuchenny blat to Pfleiderer Dąb Lancelot, natomiast elegancki granat mebli został wybrany z palety NCS: NCS S 8010-R90B. Oprócz tego, warto zwrócić uwagę na okładzinę połogową, która fantastycznie koresponduje z wykończeniem mebli. Projektantka zdecydowała się na linię Opoczno Classic Oak Brown.

Harmonijny projekt kuchni

Projektantka postawiła na bardzo spójne, harmonijne wykończenie kuchni. Zarówno zlew, jak i bateria, utrzymane są w ciemnej tonacji wpadającej w granat. Model baterii, na który się zdecydowano to Lavello, model 400z. Zlew pochodzi od tego samego producenta: Lavello, model Luxor 1.0. Oprócz tego, warto zwrócić uwagę na wykończenie kuchennych ścian, na których, prócz modnych płytek typu subway, gości farba w perłowej tonacji. Odcień Flugger z palety NCS: NCS S 1000-N, to świetny wybór, który w ciekawy sposób przełamuje mleczną biel płytek, przez co czyni aranżację bardziej nieoczywistą. Perłowa barwa ma również nawiązywać do okładziny ściennej w formie szarych cegieł, którą można zauważyć tuż przy wejściu do kuchennego wnętrza.

Renata Blaźniak-Kuczyńska, projektant wnętrz Renee's Interior Design

Renata Blaźniak-Kuczyńska, projektant wnętrz Renee's Interior Design

W kuchni zgodnie z życzeniem Inwestorów skontrastowałam ciemne, matowe fronty szafek kuchennych z połyskującymi, śnieżnobiałymi płytkami typu "metro". Takie klasyczne połączenie wypada zawsze dobrze. Aby jednak nieco przełamać ten klasyczny duet, ociepliłam kuchnię akcentami drewnianymi. Oryginalnie miały to być drewniana podłoga, będąca przedłużeniem dębowej podłogi położonej w całym domu oraz drewniany blat i fronty, jednak ze względów praktycznych oraz budżetowych, zdecydowaliśmy się na alternatywę w postaci łatwego w utrzymaniu gresu drewnopodobnego oraz wysokiej jakości laminatu o wybarwieniu i strukturze drewna. Ten sam laminat został zastosowany na blat oraz fronty płytkich szafek wiszących. Dobrym patentem na uzyskanie dodatkowego miejsca do przechowywania jest pogłębienie drugiego poziomu górnych szafek, gdzie sięgamy rzadziej. Powtórzenie na nich ciemnych frontów nadaje szafkom piękną "ramę".

<h2 id="designerskie-sprzety-agd">Designerskie sprzęty AGD</h2>
<p>Niezwykle istotną kwestią w kuchennym projekcie są oczywiście sprzęty AGD. W popularnej i jednocześnie bardzo wygodnej zabudowie słupkowej, na którą zdecydowała się projektantka, można dostrzec piekarnik <strong>Whirlpool, AKZM 8480 NB</strong> oraz mikrofalę <strong>Whirlpool, AMW 730/NB</strong>. Oprócz tego, wybór padł na wysoką, pojemną lodówkę Samsung model <strong>RB41J7734B1/EF</strong> oraz płytę <strong>Hot Point model FTGHG 641D/HA/BK EXP</strong>. Całości smaczku dodaje niezwykle designerski, czarny okap o walcowatym kształcie, <strong>Toflesz, model OK-4 Baltic</strong>. Warto zwrócić uwagę, że wszystkie sprzęty AGD są utrzymane w bardzo podobnej stylistyce i odcieniu. Dzięki temu aranżacja kuchni jest jeszcze bardziej spójna i „zamknięta” stylistycznie.</p>

Designerskie sprzęty AGD

Niezwykle istotną kwestią w kuchennym projekcie są oczywiście sprzęty AGD. W popularnej i jednocześnie bardzo wygodnej zabudowie słupkowej, na którą zdecydowała się projektantka, można dostrzec piekarnik Whirlpool, AKZM 8480 NB oraz mikrofalę Whirlpool, AMW 730/NB. Oprócz tego, wybór padł na wysoką, pojemną lodówkę Samsung model RB41J7734B1/EF oraz płytę Hot Point model FTGHG 641D/HA/BK EXP. Całości smaczku dodaje niezwykle designerski, czarny okap o walcowatym kształcie, Toflesz, model OK-4 Baltic. Warto zwrócić uwagę, że wszystkie sprzęty AGD są utrzymane w bardzo podobnej stylistyce i odcieniu. Dzięki temu aranżacja kuchni jest jeszcze bardziej spójna i „zamknięta” stylistycznie.

Kuchenka mikrofalowa WHIRLPOOL AMW 731 IX

Kuchenka mikrofalowa WHIRLPOOL AMW 731 IX

1455 zł
Piekarnik WHIRLPOOL OAKZ9 7921 CS NB Elektryczny Czarny A+

Piekarnik WHIRLPOOL OAKZ9 7921 CS NB Elektryczny Czarny A+

1649 zł
Okap przyścienny Toflesz Ok-4 BALTIC Czarny Mat 850 m3/h

Okap przyścienny Toflesz Ok-4 BALTIC Czarny Mat 850 m3/h

2119 zł

W niewielkiej kuchni zawsze warto dbać o harmonijny look! Dzięki temu nawet kameralne wnętrze wydaje się bardziej przestronne. Szalenie istotna jest zatem spójna, pojemna zabudowa meblowa oraz doskonały dobór kolorystyczny - zarówno sprzętów AGD, jak i kuchennych akcesoriów. Taki spójny minimalizm tworzy doskonałą bazę we wnętrzu i sprawia, że można łatwiej dostrzec w nim intrygujące smaczki - czy to niebanalną baterię kuchenną czy przepiękne usłojenie frontów meblowych.


Inne artykuły w tej kategorii