Lodówka wolnostojąca – dlaczego warto mieć ją w swojej kuchni?

Remontując czy urządzając nową kuchnię, większość z nas decyduje się na lodówkę do zabudowy. Głównym powodem takiej decyzji jest chęć jak najlepszego wpasowania tego urządzenia do wystroju tego pomieszczenia. Zanim jednak zamkniemy projekt, warto zadać sobie pytanie, czy na pewno przemyśleliśmy tę decyzję.

Lodówki do zabudowy co prawda idealnie wtopią się w „tło”, ale z drugiej strony odcinają nas od dobrodziejstw techniki oferowanych przez nowoczesne urządzenia wolnostojące. Konstrukcja lodówek do zabudowy nie tylko znacznie ogranicza ich wymiary wewnętrzne, ale uniemożliwia również zastosowanie w nich interesujących technologii, którymi mogą pochwalić się ich wolnostojące „kuzynki”.

kuchnia z wyspą, wyspa kuchenna, płytki cegiełki, lodówka dwudrzwiowa, srebrna lodówka

NeoFrost, czyli znacznie lepszy No Frost

Na rynku wciąż jeszcze niewiele jest urządzeń chłodzących do zabudowy, które nie wykorzystywałyby przestarzałej już technologii chłodzenia statycznego. Nawet modele z aktywnym obiegiem powietrza, pomijając wyjątki takie jak BEKO BCN 130003, bazują na pojedynczym, obejmującym całe urządzenie obiegu. Wśród lodówek wolnostojących znajdziemy o wiele więcej sprzętów, które wykorzystują obieg podwójny, dzięki czemu zgromadzone w środku owoce i warzywa tracą znacznie mniej wilgoci. NeoFrost to również nieprzenikanie się zapachów pomiędzy komorami urządzenia. Do tego dochodzi mrożenie bez szronu i brak konieczności rozmrażania, będące zaletami klasycznych No Frostów.

Dowiedz się więcej o systemie NeoFrost >>

Everfresh+, czyli jeszcze więcej świeżości

Everfresh+ to nowoczesna technologia Beko, niedostępna w lodówkach do zabudowy. Specjalnie skonstruowana pokrywa jednej z szuflad zmusza powietrze do równomiernej cyrkulacji wewnątrz jej komory, dzięki czemu zgromadzone z niej owoce i warzywa znacznie dłużej zachowują wilgoć, a co za tym idzie – także świeżość. Idealny poziom wilgotności wewnątrz szuflady sprawia, że nasza zielenina pozostanie świeża nawet do 30 dni, pozwalając nam nie tylko na większe zróżnicowanie posiłków, ale także na rzadsze robienie zakupów.

Active Fresh Bluelight, czyli ciągłość fotosyntezy

Idealnym uzupełnieniem komory Everfresh+ jest technologia Active Fresh Bluelight. Intensywne, niebieskie światło podtrzymuje proces fotosyntezy w owocach i warzywach, dzięki czemu ich świeżość zostaje jeszcze bardziej przedłużona. W połączeniu z technologiami NeoFrost i Everfresh+ gwarantuje to, że na zawsze zapomnimy o wyrzucaniu zwiędłej sałaty czy brokułów, które poleżały w lodówce o jeden dzień za długo.

Co jeszcze w lodówkach wolnostojących?

Do innych zalet lodówek wolnostojących należy zaliczyć większą różnorodność pod względem wymiarów (co może mieć duże znaczenie w przypadku większych rodzin) czy wyposażenie dodatkowe, takie jak dozowniki wody czy mini-bary. Warto też zauważyć, że wnętrza lodówek wolnostojących prezentują się nieporównywalnie lepiej niż ich zabudowanych odpowiedników. Wreszcie, ich poszerzająca się gama kolorystyczna pozwala nam „pobawić się” naszym wnętrzem. Przykładowo – szklane, czarne drzwi mogą być idealnym, estetycznym kontrapunktem w jasnej kuchni, współgrającym z innymi kuchennymi sprzętami w tym kolorze.

srebrna lodówka, białe meble kuchenne

Lodówki wolnostojące mają wiele zalet – z reguły są bardziej pojemne niż lodówki do zabudowy, można postawić je właściwie w każdym miejscu w kuchni, są mobilne i posiadają funkcje, których próżno szukać w urządzeniach chłodzących do zabudowy. Nowoczesne lodówki wolnostojące Beko zostały wyposażone w funkcje, dzięki którym składniki wyjęte z ich wnętrza będą zawsze świeże, a kulinarne przygody staną się czystą przyjemnością.

>> BEKO <<

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Kuchnia
Zobacz więcej artykułów w kategorii Kuchnia
Komentarze

Zobacz więcej produktów