Obalamy 5 mitów na temat suszarki automatycznej

Suszarki automatyczne stają się coraz bardziej popularne. Ten – do niedawna ekskluzywny – sprzęt pojawia się w polskich domach coraz częściej, ale niektórzy wciąż nie są jeszcze do niego przekonani. Dlaczego? Starsze, kilkuletnie modele borykały się z pewnymi problemami, które w nowoczesnych urządzeniach tego typu już nie występują. Poniżej obalamy 5 najpopularniejszych mitów, jakie narosły wokół suszarek automatycznych!

nowoczesna pralka i suszarka

1. Suszarki automatyczne NIE są drogie w użytkowaniu

Technika idzie do przodu, a nowoczesne suszarki automatyczne – jak choćby Beko DPY 8506 GXB1 – dysponują już nawet klasą energetyczną A+++. Oznacza to, że rok użytkowania takiego urządzenia nie wyciągnie nam z portfela więcej niż 110 zł. Trudno tu więc mówić o dużym poborze prądu, czy innych dodatkowych kosztach, tym bardziej że…

2. Suszarki automatycznej NIE podłączamy do odpływu wody

Nie musimy bać się więc konieczności remontu w łazience, kucia w płytkach i tak dalej. Zbiornik z wodą odparowaną z ubrań opróżniamy w kilka chwil samodzielnie i sprawę mamy z głowy. Dzięki takiemu rozwiązaniu suszarka automatyczna może stać w dowolnym miejscu, zwłaszcza że…

>> Zobacz wszystkie suszarki Beko!

3. Suszarki automatyczne NIE zajmują dużo miejsca

Suszarkę automatyczną najlepiej ustawić na pralce, dzięki czemu nie zajmie dodatkowej, często tak niezbędnej przestrzeni na podłodze… A poza tym łatwiej nam będzie przekładać pranie z jednego urządzenia do drugiego. Do połączenia obu sprzętów można użyć specjalnego, estetycznego łącznika.

suszarka ustawiona na pralce

4. Suszarki automatyczne NIE niszczą ubrań

Czasy, kiedy każde suszenie w suszarce było loterią, są już dawno za nami. Ubrania wyjęte z nowoczesnego urządzenia tego typu będą jak nowe – miękkie i bardzo przyjemne w dotyku. Znaczne większe szkody wyrządza naszym ubraniom suszenie na wolnym powietrzu czy w domu, kiedy mają do nich dostęp różnorodne (i czasem nieprzyjemne) zapachy, światło słoneczne czy zanieczyszczenia unoszące się w powietrzu (np. spaliny).

5. Suszarki automatyczne NIE utrudniają prasowania

Mitem jest również to, że suszarki automatyczne utrudniają prasowanie. Tak naprawdę, jeśli wysuszone ubrania od razu po zakończonym cyklu włożymy do szafy, to większość z nich w ogóle nie będzie wymagać prasowania. Natomiast co delikatniejsze rzeczy, takie jak koszule czy sukienki, uprasujesz bez najmniejszych trudności, o ile tylko nie będą zbyt długo leżeć wygniecione.

nowoczesna pralka i suszarka, pralka i suszarka, które nie niszczą ubrań

Nie taka suszarka straszna, jak ją malują! Nowoczesne urządzenia AGD sprawiają, że wykonywanie codziennych, prozaicznych czynności staje się szybkie i przyjemne. Suszarka zadba o nasze ubrania, a przy tym pozwoli nam zaoszczędzić czas spędzany dotychczas na rozwieszaniu prania.

>> BEKO <<

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Produkty
Zobacz więcej artykułów w kategorii Produkty
Komentarze