Jaki ekspres do kawy wybrać?

Niemal wszyscy pijemy kawę. Ten aromatyczny napój zapewnia nam energię podczas dnia pracy, ale pijemy go także dla smaku i czystej przyjemności. Jeśli planujemy remont, urządzamy nowe mieszkanie albo po prostu mamy ochotę ułatwić sobie zaparzanie codziennej porcji brązowego napoju, szybko staniemy przed pytaniem – jaki ekspres do kawy wybrać, by był jak najbardziej dopasowany do naszych potrzeb?

Ekspresy przelewowe

Ekspresy przelewowe są stosunkowo prostymi konstrukcjami, które pozwalają nam pozbyć się jednej zasadniczej wady kawy parzonej w domu: fusów. Dzięki tanim, wymiennym filtrom, wszystkie niechciane „elementy” zostaną w środku urządzenia, a my będziemy mogli cieszyć się smakiem ulubionej kawy, bez potrzeby unikania denka filiżanki. Dodatkowo, kawa przygotowana w ekspresie przelewowym będzie miała większą zawartość kofeiny niż przygotowywana w inny sposób.

Ekspres przelewowy to także idealny wybór, jeśli chcemy zaparzać na raz większe ilości tego życiodajnego napoju. Tego typu urządzenia, takie jak choćby Beko CFM6350I, posiadają także systemy podtrzymywania temperatury, dzięki czemu nasza kawa długo pozostanie ciepła. Nieco droższe modele (sprawdźcie Beko CFD6151W) wyposażone są dodatkowo w różnorodne systemy ułatwiające ich użytkowanie. Może to być na przykład blokada kapania, programowanie startu czy wyświetlacz elektroniczny.

Zobacz wszystkie ekspresy do kawy Beko >>

Ekspresy ciśnieniowe automatyczne

Ciśnieniowe ekspresy automatyczne wyróżniają się tym, że zrobią dla nas kawę po naciśnięciu jednego przycisku. Wystarczy wypełnić wszystkie pojemniki – w tym te na kawę i wodę, a następnie korzystać do momentu, w którym któryś trzeba będzie ponownie napełnić lub wyczyścić. Istotą działania ekspresów ciśnieniowych jest to, że woda jest w nich przetłaczana w górę, przez odpowiednią porcję kawy, a nie tylko przez nią przelewana.

Ciśnieniowe ekspresy automatyczne to idealny wybór dla zabieganych, którzy potrzebują jednej porcji kawy, a następnie podążają dalej. Ich dużą zaletą jest to, że mogą być od razu wyposażone w młynek, tak jak ekspres Beko CEG5301X. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się smakiem świeżej, dopiero co zmielonej kawy, a nie polegać na gorszej jakości gotowych mieszankach.

Ekspresy ciśnieniowe kolbowe

Ekspresy kolbowe, często kojarzone z narzędziami pracy profesjonalnego baristy, to urządzenia, które pozwalają uczestniczyć nam w całym rytuale parzenia kawy. Ich użytkowanie wymaga większej ilości czynności niż w przypadku ekspresów automatycznych, ale oferują one także więcej opcji dostosowywania kawy do własnych potrzeb. Na smak naszego ulubionego napoju możemy wpłynąć na różnoraki sposób, choćby już na samym etapie mielenia ziaren.

Ekspresy kolbowe, takie jak Beko CEP5152B polecane są przede wszystkim smakoszom kawy, którzy lubią przygotowywać ją na własny sposób. Nie zmienia to faktu, że i takie modele mogą być częściowo zautomatyzowane. Wzmiankowany model posiada na przykład własną dyszę do spieniania mleka,dzięki której możemy podgrzać mleko i uzyskać upragnioną piankę.

Czasami trudno wyobrazić sobie poranek bez filiżanki aromatycznej kawy, która doda nam energii i pobudzi do działania. Jeśli chcemy każdego dnia delektować się ciepłym napojem, który zawsze smakuje dokładanie tak, jak lubimy – zainwestujmy w dobrej jakości ekspres do kawy. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na model przelewowy, czy ciśnieniowy automatyczny lub kolbowy, dzięki ekspresowi nasza ulubiona mała czarna dorówna smakiem kawowym specjałom z najlepszych kawiarni.

>> BEKO <<

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Produkty
Zobacz więcej artykułów w kategorii Produkty
Komentarze