7 wnętrzarskich postanowień na 2019 rok

Początek nowego roku to dla wielu osób idealny moment na wprowadzenie śmiałych postanowień, wizji i planów. I choć zdaniem naukowców jedynie 8% z nas dotrzymuje postanowień noworocznych, każda taka próba może okazać się budującym doświadczeniem. Styczeń to zatem miesiąc, w którym życiowa kategoria „ulepszania siebie” zdecydowanie wychodzi na prowadzenie. A gdyby tak i na aranżację wnętrz spojrzeć z podobnej perspektywy? Poniżej prezentujemy siedem wnętrzarskich postanowień, które warto wcielić w życie w nadchodzącym roku. Dzięki nim będziesz mieszkać pięknej, modniej i bardziej ergonomicznie!

salon w stylu eklektycznym, beżowy salon z jadalnią, beżowy salon

1. Właściwe oświetlenie wnętrz

Nie jest tajemnicą, że odpowiednia gra światłem we wnętrzu potrafi wydobyć z niego to, co najpiękniejsze. Właściwe rozlokowanie lamp dodaje przestrzeni głębi, przyjemnie ją ociepla i jednocześnie potrafi ukryć ewentualne mankamenty pomieszczenia, takie jak np. nierówne ściany. Niestety, wiele osób decyduje się wyłącznie na pojedyncze źródło światła, tymczasem oświetlenie wieloźródłowe to tajna broń każdej udanej aranżacji! W nadchodzącym roku zaproś zatem do wnętrz nie tylko dekoracyjny żyrandol, ale również ścienne kinkiety, lampy podłogowe i stołowe, listwy LED oraz sznury nastrojowych światełek. Kiedy już to zrobisz, bardzo szybko przekonasz się, jak wiele blasku i stylu zyskała Twoja aranżacja!

salon w stylu skandynawskim, biała cegła w salonie, schody w salonie, duży narożnik
rośliny doniczkowe, rośliny w mieszkaniu, rośliny w kuchni

2. Rośliny we wnętrzach

Z roku na rok projektanci wnętrz pragną być coraz bliżej świata natury. I nie chodzi tu tylko o stosowanie w aranżacjach naturalnych materiałów, takich jak drewno, wiklina czy kamień, ale również o zwrócenie się ku roślinnym kompozycjom. W tym roku na piedestale wciąż będą stały kwiaty egzotyczne, takie jak palmy, bananowce czy monstery. Tuż za nimi plasują się efektowne kaktusy oraz - co ciekawe - nieco ostatnio zapomniane, rozłożyste paprocie. Pamiętaj, że im więcej roślin we wnętrzu, tym mikroklimat staje się przyjaźniejszy. Zieleń nie tylko wpływa na nas kojąco, ale również filtruje powietrze, oczyszczając je ze szkodliwych związków.

rośliny doniczkowe we wnętrzach, rośliny w mieszkaniu, rośliny w kuchni
trendy 2019, oryginalna kuchnia, kuchnia w szarościach,

3. Najmodniejsze trendy we wnętrzach 2019

Niektórzy uważają, że podążanie za wnętrzarskimi trendami to błąd. My uważamy jednak, że to czysta przyjemność, dająca ogromne pole do aranżacyjnych popisów! Nikt bowiem nie ma na myśli bezrefleksyjnego odtwarzania najmodniejszych aranży, a jedynie czerpanie z nich tego, co najbardziej trafia w indywidualne gusta. Śledząc najnowsze tendencje, dajesz sobie szansę na odkrycie świeżych wnętrzarskich nurtów i poszerzasz designerskie horyzonty. Czasem może być to nowy prąd w zakresie projektowania mebli, innym razem intrygujące zestawienia barw czy faktur. Wystarczy tylko otworzyć się na wszystko, co jest „en vouge” i wybierać wyłącznie rozwiązania, które korespondują z personalną wizją aranżowania wnętrz. A zapewniamy - w roku 2019 intrygujących bestsellerów z pewnością będzie pod dostatkiem!

<< Kliknij i poznaj najmodniejsze dodatki w nadchodzących sezonach >>
trendy aranżacyjne 2019, designerskie lustro, szara ściana

4. Kolorystyka wnętrz w 2019

W ostatnich sezonach we wnętrzach zdecydowany prym wiodła neutralna kolorystyka. Na prowadzenie żwawym krokiem wyszły takie barwy jak: biel, szarość, beż czy odcienie budyniowe. Pod koniec roku 2018, projektanci postanowili jednak powiedzieć stop stonowanej balecie barw i z radością zaprosili do wnętrz zdecydowane wariacje kolorystyczne, takie jak szmaragd, bordo, purpura, ultramaryna czy czerń. W roku 2019 warto zatem doprawić wnętrza zdecydowanymi akcentami, które ożywią, wzbogacą i dodadzą pazura całościowym stylizacjom. Jeśli chcesz być na czasie, koniecznie sięgnij po propozycje firmy Pantone, która, jak co roku, wytypowała zestawienie najmodniejszych sezonowych barw.

kolory modne w roku 2019, kolorowa kuchnia, zieleń w kuchni, róż w kuchni
< < Trendy kolorystyczne 2019 > >

5. Eklektyzm we wnętrzach

O ile wśród zbędnych przedmiotów warto zrobić skrupulatny porządek, o tyle stylistyczny bałagan jest w tym roku szczególnie mile widziany. Malowniczy eklektyzm już jakiś czas temu wyszedł na aranżacyjne prowadzenie - i nic w tym dziwnego! Ten niekonwencjonalny misz-masz potrafi być absolutnie zaskakujący, świeży i ponadczasowy. Jeśli zatem czujesz, że w Twojej skandynawskiej przestrzeni brakuje nieco pazura, zaproś do wnętrz charakterne elementy industrialne lub oryginalne akcenty vintage. Jeśli z kolei w minimalistycznie urządzone mieszkanie prosi się o nieco bardziej przytulny look, zafunduj mu sielskie, rustykalne dekoracje. Dzięki podobnym fuzjom uda Ci się stworzyć niebanalną, przyjazną przestrzeń, w której nigdy nie zagości nuda.

salon eklektyczny, granatowa ściana
organizery kuchenne, miejsce do przechowywania w kuchni

6. Jak zaaranżować ergonomiczne mieszkanie?

Wiele osób wraz z początkiem stycznia nie tylko snuje strategiczne plany i robi wielkie podsumowania , ale również nosi się z zamiarem noworocznych porządków. Taki aranżacyjny bilans to doskonały pomysł - warto bowiem przeorganizować domową przestrzeń tak, aby była bardziej estetyczna, uporządkowana i ergonomiczna. W tym celu najlepiej jest zaprosić do wnętrz sprytne systemy porządkowania przestrzeni - organizery, pojemniki na kółkach czy wiklinowe kosze. Taka aranżacyjna „systematyzacja” pomoże Ci utrzymać ład w mieszkaniu i pozbyć się zbędnych przedmiotów, a co za tym idzie, przejść przez rok 2019 w poczuciu większej harmonii.

7. Spersonalizowane wnętrza

W nowym roku warto nie tylko nieco przearanżować otaczającą przestrzeń, ale i zmienić sam stosunek do urządzania wnętrz. Zamiast standardowych zakupów w sieciówkach, wybierz się na targ staroci, poszperaj na aukcjach internetowych lub pokuś się o projekt w stylu „zrób to sam”. Takie zabiegi sprawiają, że przestrzenie stają się indywidualną, spersonalizowaną krainą, pośród której można w pełni wyrażać siebie, swój gust, preferowaną estetykę, a nawet uzewnętrzniać swoje pasje i zainteresowania. Dzięki temu mieszkanie nabiera kolorytu, zaczyna żyć i zauważalnie odbiega od katalogowych aranży. W 2019 roku ruszaj zatem śmiało na poszukiwanie siebie oraz wymarzonej wnętrzarskiej konwencji!

stolik z maszyny do szycia
< < Zobacz jak wykonać stolik z maszyny do szycia > >

Każdy kolejny rok jest niczym umowna granica, która szeroko otwiera nas na to, co nowe, świeże i nieznane. Taki metaforyczny „portal” pozwala wypłynąć na szersze wody i rozwinąć się w wielu rozmaitych dziedzinach życia. My zachęcamy, aby taki krok na przód poczynić również w świecie aranżacji wnętrz. Warto bowiem pamiętać, że otaczająca nas rzeczywistość w ogromny sposób wpływa na nasze samopoczucie, a co za tym idzie, efektywność, chęć do życia i zapał do realizowania rozmaitych noworocznych postanowień.

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Porady
Zobacz więcej artykułów w kategorii Porady
Komentarze
Bardzo podobają mi się te ustalenia. Lada moment odbieram mieszkanie na Forum Wola w Warszawie i zaczynam remont. Z tego artykułu bliskie są mi przede wszystkim postulaty dotyczące roślin oraz eklektyzmu. Już nie mogę doczekać się urządzania!!
  • Dodano 6 dni temu

Zobacz więcej produktów