Okna dachowe w zestawach, czyli sposób na jasne i słoneczne poddasze

Naturalne światło to jeden z najważniejszych komponentów każdej aranżacji. Potrafi wydobyć potencjał kolorów, wzorów, podkreślić materiały i dekoracje. Przede wszystkim jednak stwarza komfortowe miejsce do życia – jasne, słoneczne i pełne pozytywnej energii. By czerpać korzyści z doskonale oświetlonego poddasza, postawmy na instalację okien dachowych w zestawach. Kilka okien umieszczonych obok siebie pogłębi poczucie przestrzeni, zapewni nam panoramiczny widok, a także zadba o zdrowie i dobre samopoczucie nasze oraz pozostałych domowników.

Więcej naturalnego światła na poddaszu

Odpowiednio dobrane, a także prawidłowo rozmieszczone okna dachowe mają ogromny wpływ na bilans energetyczny budynku, doświetlenie pomieszczeń światłem dziennym, a także na wentylację. Czym kierować się podczas wyboru wielkości i liczby okien dachowych? Należy wziąć pod uwagę fakt, że ich powierzchnia powinna stanowić około 10% powierzchni podłogi danego pomieszczenia. To minimum, które zapewni optymalne i komfortowe warunki świetlne we wnętrzu. Jeśli jednak chcemy cieszyć się większą ilością naturalnego światła na poddaszu, możemy zdecydować się na montaż kilku okien obok siebie. W takim przypadku przeszklenia mogą sięgać nawet 30-40% powierzchni podłogi.

Jaki zestaw wybrać?

Najczęściej stosowanym zestawem okiennym są duety – dwa okna zamontowane obok siebie w pionie lub poziomie. To rozwiązanie, które nadal prezentuje się klasycznie, a przy tym podwaja ilość światła wpadającego do wnętrza. To, jaki zestaw wybierzemy, zależne jest w dużej mierze od naszych upodobań estetycznych. Ilość okien możemy dostosować do indywidualnych potrzeb domowników oraz wymagań technicznych konkretnego wnętrza.

Osobom, które poszukują niestandardowych rozwiązań na poddaszu, z pewnością spodoba się połączenie okien dachowych z oknami kolankowymi. Duże przeszklenia nie tylko poprawiają warunki świetlne w pomieszczeniu, są także bardzo modne, optycznie powiększają przestrzeń, a przy odpowiedniej aranżacji mogą stać się integralną częścią urządzanego wnętrza. Taki zestaw staje się prawdziwą dekoracją, otwierając je na zewnętrzną przestrzeń i piękne widoki – okna kolankowe umożliwiają szerszą perspektywę widoku z poddasza – nie tylko na niebo, ale również na ogród i okolicę. Warto pamiętać, że okna kolankowe to także doskonały sposób na przewietrzenie wnętrza nawet przy bardzo złej pogodzie. Okna VELUX VFE dostępne są w wersji uchylnej w technologii drewnianej, VELUX VFA/VFB w wersji uchylno-rozwieranej na bok, a VELUX VIU w wersji nieotwieralnej w technologii drewniano-poliuretanowej.

Jak montować okna dachowe w zespoleniu?

Niezależnie od tego, na jaki zestaw się zdecydujemy, warto mieć na uwadze zasady prawidłowego montażu. Nie zapominajmy, że okna dachowe są integralnym elementem dachu, dlatego muszą być z nim szczelnie połączone, a także odpowiednio ocieplone. Do instalacji niezbędny jest kołnierz uszczelniający oraz inne materiały izolacyjne, takie jak ramy izolacyjne oraz folie paraizolacyjne. Kołnierze, które przeznaczone są do montażu okien w zestawach to kołnierze kombi. Wybiera się je zależnie od ułożenia okien, a także rodzaju zastosowanego pokrycia dachowego – mogą mieć różne rozstawy rynienek, które dobieramy do ułożenia krokwi.

W zestawie korzystniej, także dla portfela!

Marka VELUX oferuje atrakcyjne ceny produktów w zestawach. Zestaw VELUX kombi z dwoma oknami dachowymi z linii Standard Plus, wykonanymi z drewna lub drewna i poliuretanu (typy GLL 1061, GLL 1061B, GLU 0061, GLU 0061B) umiejscowionymi obok siebie wraz z kołnierzem uszczelniającym przeznaczonym do pokryć profilowanych lub do montażu obniżonego w dachówkach profilowanych, dostępny jest w ofercie niższej aż o 400 zł.

Coś dla siebie znajdą również osoby, które poszukują zestawów z oknami kolankowymi. W ofercie VELUX taki zestaw dostępny jest w pakiecie z drewnianym oknem dachowym Standard Plus GLL 1061 lub GLL 1061B oraz oknem kolankowym VFE 3066 w cenie obniżonej o 600 zł.

Dowiedz się więcej o korzystnych zestawach okien dachowych VELUX >>
>> VELUX <<

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Produkty
Zobacz więcej artykułów w kategorii Produkty
Komentarze