Drzwi przesuwne, czyli sposób na optymalne wykorzystanie przestrzeni na każdym metrażu

W pomieszczeniach, w których otwarcie standardowych drzwi uchylnych jest po prostu niemożliwe, a optymalne wykorzystanie przestrzeni to najistotniejsze zadanie, ciekawym pomysłem jest zastosowanie drzwi przesuwnych. Pozwalają na wygospodarowanie dodatkowego miejsca i optyczne powiększenie powierzchni mieszkania czy biura. System przesuwny w ofercie firmy POL-SKONE to rozwiązanie, które łączy funkcjonalność z nowoczesnym designem.

Mały metraż w wielkim stylu

Dla projektantów wnętrz nie lada wyzwaniem jest aranżowanie pomieszczeń tak, aby uzyskać w nich jak największą przestrzeń użytkową. Z pomocą przychodzą systemy przesuwne POL-SKONE. Rozwiązania te posiadają wiele zalet – pozwalają nie tylko wygospodarować dodatkowe miejsce we wnętrzu, ale także w ciekawy sposób oddzielić od siebie poszczególne strefy domu. Jeśli salon połączony jest z kuchnią, co w niektórych sytuacjach może być uciążliwe, doskonale sprawdzi się tam system przesuwny do zabudowy w ścianie.

Dostępny jest w wersji jednoskrzydłowej oraz dwuskrzydłowej z możliwością synchronizacji otwierania skrzydeł, która nadaje efekt ruchomych ścian. Dzięki takiemu systemowi bez problemu wydzielimy w domu różne strefy: roboczą, garderobę, kuchnię od jadalni czy salonu. Do montażu tego systemu należy wykonać otwór powiększony o wymiar kasety, która później zostanie zamaskowana płytą kartonowo - gipsową.

Jeśli nie mamy możliwości ukrycia drzwi w ścianie, z pomocą przychodzą systemy naścienne, w których system maskownica w kolorze skrzydła (system Naścienny) lub aluminiowa (system PREMIUM). W tym przypadku konieczne jest zamontowanie na ścianie specjalnej prowadnicy, dzięki której przesuwa się skrzydło drzwiowe. Szyna schowana jest w tzw. tunelu wykończeniowym, dzięki czemu całość wygląda bardzo estetycznie. Należy jednak pamiętać, że otwarte drzwi przesłaniają fragment ściany, co uniemożliwia wykorzystanie jej w celach aranżacyjnych.

W przypadku montażu drzwi przesuwnych w systemie naściennym należy pamiętać o solidnym przymocowaniu konstrukcji ze względu na obciążenia i drgania skrzydła, mogące prowadzić do jej poluzowania.Standardowo system ten posiada zamek hakowy na blokadę oraz szczotki do systemu. Dodatkowo istnieje możliwość zastosowania zamka na blokadę WC lub na klucz

Dowiedz się więcej o drzwiach przesuwnych POL-SKONE >>

Funkcjonalny system najwyższej jakości pasuje do każdego wnętrza

Montaż systemów przesuwnych pozwala uzyskać przestrzeń, która pozostałby niewykorzystana w przypadku standardowo montowanych uchylnych skrzydeł drzwiowych. Zwiększa powierzchnię użytkową wnętrza i daje większe możliwości aranżacyjne. Nie trzeba rezygnować z wybranych wzorów skrzydeł do pozostałych pomieszczeń, ponieważ wszystkie skrzydła wewnątrzlokalowe z oferty POL-SKONE można wykonać także w systemach przesuwnych. Bogata kolorystyka i wybór modeli w niezwykły sposób łączą w sobie klasyczną elegancję drewna z innowacyjnym wzornictwem, nadając pomieszczeniom stylowego charakteru.

Systemy przesuwne do doskonałe rozwiązanie do niewielkich mieszkań, a także przestronnych pomieszczeń, w których zależny nam maksymalnym wykorzystaniu dostępnej przestrzeni. Są nie tylko funkcjonalne, niejednokrotnie ułatwiając urządzenie wnętrza i optycznie je powiększając, ale również prezentują się bardzo oryginalnie, nadając aranżacji nowoczesnego charakteru. To połączenie ergonomii i designerskiego efektu, które sprawdzi się w każdym domu!

>> POL-SKONE <<

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Budowa i remont
Zobacz więcej artykułów w kategorii Budowa i remont
Komentarze