Automatyka budynkowa – trend, w który warto inwestować!

Inteligentne technologie to znak naszych czasów. Szczególnie podatnym gruntem na nowinki tego typu jest branża budowlana, która już dawno odeszła od tradycyjnych rozwiązań na rzecz kompleksowych urządzeń, przedmiotów, sensorów i czujników zintegrowanych w jeden system. Rewolucyjne narzędzia Internetu Rzeczy nieobarczone setką kabli i przewodów, takie jak smartCONNECTED – marki Wiśniowski – stały się wyznacznikiem współczesnego budownictwa, które kreuje nowe standardy życia. Czy warto w nie zainwestować?

brama sterowana za pomocą aplikacji

Inteligentny dom

Idea smart stała się nieodzownym elementem codzienności, a oprócz tego, że pomaga w zarządzaniu czasem i pieniędzmi, podnosi też standard życia oraz zwiększa bezpieczeństwo, co jest szczególnie zauważalne w odniesieniu do systemów zarządzania budynkiem. Inteligentne technologie, dzięki bezprzewodowemu łączu, dają bowiem nieograniczony wgląd w to, co dzieje się w mieszkaniu podczas naszej nieobecności, a do ich instalacji nie trzeba dodatkowego okablowania i kosztownych remontów.

sterowanie domem za pomocą aplikacji

To już nie tylko monitoring, alarmy czy multifunkcyjne, zdalnie sterowane pralki oraz zmywarki. To również rewolucja w dziedzinie urządzeń z kategorii Access, dających dostęp do domu i posesji. Przykładem tego jest smartCONNECTED, marki Wiśniowski.

Kompatybilność technologii smartCONNECTED, opartej na io-homecontrol, daje możliwość zarządzania drzwiami oraz bramami, a także wszystkimi inteligentnymi urządzeniami znajdującymi się w domu. Pęk kluczy zastępuje aplikacja na telefonie, tablecie lub laptopie, z której funkcji korzystać można niezależnie od tego, czy jesteśmy w sypialni, w sklepie znajdującym się kilka metrów od działki, czy spędzamy leniwe popołudnie na urlopie poza miastem.

Budynek chroniony nowoczesną technologią

Inteligentne rozwiązania to przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa. Stały dostęp do systemu z poziomu urządzenia mobilnego otworzy lub zamknie w dowolnej chwili drzwi garażowe lub bramę wjazdową (a nawet połączone z nimi drzwi boczne czy automatyczne drzwi tarasowe), umożliwi zmianę ustawień alarmu, jeśli jesteśmy na wakacjach i zapomnieliśmy o tym przed wyjazdem, a także pozwoli sprawdzić ich status. Korzystanie z aplikacji sterującej Connexoon Access – marki Somfy – chronione jest indywidualnie ustalonym hasłem, a w systemach takich jak smartCONNECTED dodatkowo stosowane są techniki zwiększające odporność rozwiązania na próby zakłócania transmisji radiowej. Cały system szyfrowania porównywalny jest do tego, który wykorzystywany jest w bankowości mobilnej, co oznacza ochronę mienia nawet wtedy, gdy zgubimy telefon.

inteligentny dom
>> Kliknij, by dowiedzieć się więcej o technologii smartCONNECTED

Wygoda w zasięgu ręki, czyli zdalne zarządzanie domem

Zarządzanie budynkiem i jego otoczeniem z wykorzystaniem innowacyjnych technologii to też wielowymiarowa wygoda. Specjalne sterowniki do bram i drzwi pozbawiają nas konieczności noszenia ciężkiego pęku kluczy i pilotów, a otwarcie bądź sprawdzenie, czy aby na pewno furtka jest zamknięta, wymaga jedynie włączenia aplikacji. To również zalety związane z usługą geolokalizacji. Dzięki niej urządzenia w technologii smartCONNECTED – marki Wiśniowski – wykryją użytkownika i uruchomią bramę, zanim on zbliży się do podjazdu, bez potrzeby zatrzymywania się, wysiadania czy poszukiwania telefonu. To zalety, które docenią zarówno niecierpliwi, jak i mieszkający przy ruchliwej ulicy.

W dobie inteligentnych rozwiązań dla domu wszystko może być zasięgu ręki i pod kontrolą – m.in.dzięki spersonalizowanym scenariuszom dostosowanym do trybu dnia. W smartCONNECTED możliwe jest planowanie scenariuszy otwarcia wejść (np. o poranku, gdy spieszymy się do pracy), wyjścia (zamknięcia ich po wyjeździe z domu), kontroli, czyli sprawdzenia statusu urządzeń, czy chociażby powitania, a więc automatycznego otwierania, gdy użytkownik zbliża się do posesji.Co to oznacza z praktycznego punktu widzenia? Komfort, bezpieczeństwo i pewność, że już nigdy nie zapomnimy zamknąć drzwi czy będziemy musieli po raz kolejny szukać klucza.

Współczesne budynki to miejsca w pełni dostosowane do ich użytkowników. Spełniają oczekiwania nie tylko w zakresie energooszczędności czy estetyki nieobarczonej plątaniną kabli i ciągnących się przewodów. To przede wszystkim systemy zaprojektowane z myślą o mieszkańcach, którzy chcą żyć wygodnie i bezpiecznie. Te kryteria są dowodem tego, że automatyka budowlana to trend, w który warto inwestować.

>> WIŚNIOWSKI <<

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Budowa i remont
Zobacz więcej artykułów w kategorii Budowa i remont
Komentarze