Pokój Dziecka - Modne wyposażenie wnętrz
Sprawdź
Co szukasz?
Zobacz także

Termoizolacja – jak podążać za nowym trendem w budownictwie?

Projektowanie energooszczędnych budynków to trend, który wpisuje się w globalne działania na rzecz klimatu. Wymogi takie coraz częściej stawiają również prawa budowlane, wymagające od nowych inwestycji spełnienia określonych norm termoizolacyjności. Ich zaostrzenie planowane jest również w Polsce. Czy w bramach, oknach i drzwiach da się zagwarantować odpowiednią termoizolację, nie zapominając o dobrym designie i bezpieczeństwie?

drzwi wejściowe termoizolacyjnie

Zalety odpowiednio szczelnej stolarki otworowej nie są widoczne na pierwszy rzut oka. Nie dostrzegamy ich w naszych codziennych obowiązkach i nie można jej tak łatwo uchwycić jak np. dobrego wzornictwa. Paradoksalnie jednak to właśnie termoizolacyjność w najbliższych dekadach będzie decydowała o komforcie naszego życia.

Energia elektryczna – szczególnie ta wytwarzana z węgla – będzie coraz droższa. Odpowiednio dobrana stolarka otworowa zmniejszy rachunki za ogrzewanie i prąd. Dodatkowo wybranie produktów marki WIŚNIOWSKI daje jednak oszczędności już na etapie zakupu – np. dzięki skorzystaniu z możliwości programu „Czyste Powietrze”.

Termoizolacja z marką WIŚNIOWSKI

Największym elementem stolarki otworowej jest brama garażowa. Stanowi dominantę fasady domu, dlatego musi być odpowiednia wzorniczo. Chroni również jedno z wejść do domu – istotne jest więc jej bezpieczeństwo. Ze względu na swoje rozmiary ma ogromne znaczenie w bilansie energetycznym budynku.

Marka WIŚNIOWSKI stworzyła bramy, okna i drzwi, które doskonale odpowiadają na potrzeby nowoczesnego budownictwa – zarówno w kwestii designu i bezpieczeństwa, jak i termoizolacyjności.

termoizolacyjna brama segmentowa

Wśród bram garażowych WIŚNIOWSKI szczególnie wyróżnić należy bramy segmentowe UniTherm oraz PRIME. Zastosowano w nich oryginalne panele INNOVO o grubości 60 mm, których współczynnik U wynosi jedynie 0,33 W/m2K. Na doskonałą izolację wpływają również uszczelnienia obwodowe i międzypanelowe.

Współczynnik U dla bram PRIME i UniTherm, bez konieczności wyposażania jej w dodatkowe uszczelnienia czy elementy izolujące, jest lepszy ok. 20% od standardowych bram segmentowych dostępnych na rynku.

Zobacz wszystkie bramy marki WIŚNIOWSKI >>

Drzwi wejściowe CREO – szczelne i piękne

W ofercie drzwi wejściowych WIŚNIOWSKI rozwiązaniem dedykowanym dla budownictwa pasywnego i energooszczędnego są drzwi CREO. Dzięki nowoczesnej konstrukcji i najlepszym materiałom współczynnik U dla całych drzwi to nawet 0,8 W/m2K.

Można je również z łatwością dostosować wizualnie do własnych potrzeb wykorzystując wzór 300, który pozwala na niemal nieograniczoną personalizację ich wyglądu.

termoizolacyjna stolarka otworowa

Okna dla perfekcyjnego zestawu

Do pełnej ochrony domu brakuje tylko szczelnych i trwałych okien. Te również są dostępne w ofercie marki WIŚNIOWSKI, która zajmuje się produkcją okien od niemal 30 lat! Okno PVC Primo 82 z okuciami Maco MultiMatic i technologią V-Perfect może pochwalić się współczynnikiem U na poziomie nawet 0,5 W/m2K! Produkt ten można uzupełnić o nakładkę aluminiową, która dodatkowo podnosi jego walory wizualne i pozwala na stworzenie doskonale spójnego zestawu bramy garażowej, drzwi i okien.

Idealny efekt z systemem Home Inclusive

Marka WIŚNIOWSKI stworzyła specjalny system Home Inclusive, w którym klienci mogą dobierać bramy, okna, drzwi, a także ogrodzenie w jednym designie i spiąć je dodatkowo funkcją inteligentnego sterowania smartCONNECTED.

Wybranie kompletu stolarki otworowej od jednego producenta – spójnych wzorniczo i technologicznie – to gwarancja doskonałego wyglądu budynku i najwyższego komfortu w codziennym życiu.

home inclusive wiśniowski
>> WIŚNIOWSKI <<

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Budowa i remont
Zobacz więcej artykułów w kategorii Budowa i remont
Komentarze