Ogrodzenia panelowe – jakie wybrać i na jaki sposób montażu się zdecydować?

Ogrodzenie przedsiębiorstwa nie jest po prostu wydatkiem. To inwestycja w bezpieczeństwo, która – jak to inwestycje – może się zwrócić lub okazać porażką. Jakie ogrodzenie wybrać, by odpowiednio spełniało swoje zadania, było ekonomiczne, trwałe i mogło służyć firmie przez długie lata? Firma WIŚNIOWSKI ma na to komfortowe i bezpieczne rozwiązanie – ogrodzenia panelowe.

ogrodzenie panelowe

Wszystkie panele są takie same?

Może się wydawać, że panel kratowy u każdego producenta robiony jest w dokładnie taki sam sposób, a w konsekwencji nie ma znaczenia, gdzie szuka się ogrodzenia panelowego dla swojej firmy. W rzeczywistości jest dokładnie na odwrót. Wytrzymałość mechaniczna, jakość wykonania, odporność na czynniki atmosferyczne, łatwość montażu – wszystkie te kwestie (kluczowe w kontekście paneli kratowych) zależą w głównej mierze właśnie od tego, kto je wyprodukował.

Marka WIŚNIOWSKI wszystkie panele kratowe produkuje w swojej fabryce. Nadzoruje każdy etap ich tworzenia – począwszy od przeciągania walcówki, prostowania i cięcia drutu po zgrzewanie, zabezpieczanie antykorozyjne, specjalne pakowanie i transport. To gwarantuje, że produkt, który ostatecznie trafia do klienta, jest idealny w każdym calu.

Ogrodzenie to nie tylko panel

By móc cieszyć się pełnym, gotowym ogrodzeniem, trzeba jeszcze wybrać odpowiedni system słupków. Oprócz najpopularniejszych słupków z profilów 60 x 40 Beta i Omega, marka WIŚNIOWSKI proponuje skorzystanie z dwóch innych, autorskich projektów słupków profilowanych z blachy: Beta Safe i Gamma.

Najczęściej spotykanymi rodzajami paneli kratowych są tzw. panele 2D i 3D. Te drugie wyróżniają się charakterystycznymi przetłoczeniami w kształcie litery „V”. Zakup samego panelu nie jest jednak najtrudniejszym etapem tworzenia ogrodzenia. Równie istotne jest dobranie odpowiedniego systemu montażu dla wybranego ogrodzenia. W gąszczu opcji dostępnych na rynku warto sięgnąć po sprawdzone rozwiązania.

ogrodzenie  panelowe
Zobacz wszystkie ogrodzenia przemysłowe WIŚNIOWSKI >>

System Gamma – funkcjonalność na pierwszym miejscu

Słupki w systemie Gamma umożliwiają montaż paneli do ich bocznych krawędzi, dzięki temu w osi ogrodzenia linia słupków i paneli się na siebie nakładają. To detal, ale znacząco wpływa na estetykę ogrodzenia, które jest przecież wizytówką firmy.

Ponadto w systemie Gamma słupki mają przekrój dwuteownika. Dzięki temu łączenia paneli są ukryte i nie widać ich z zewnątrz. System ten pozwala również na stworzenie harmonijnej linii, bez przerw, widocznych elementów montażowych i punktów podparcia, które mogłyby pomóc w sforsowaniu ogrodzenia.

Słupki w systemie Gamma mogą być łączone z podmurówką prefabrykowaną o grubości 50 milimetrów bez cokołów montażowych. To obniża koszty budowy ogrodzenia i przyspiesza montaż, a podmurówka zapobiega wrastaniu trawy panele ogrodzeniowe i ułatwia utrzymanie zieleni przy krańcach terenów firmy.

System Beta Safe – bezpieczeństwo priorytetem

Czasem jednak, gdy np. w pobliżu ogrodzenia poruszają się ludzie, najważniejsza staje się bezpieczeństwo. W tym wypadku warto pomyśleć o zastosowaniu systemu Beta Safe.

Projekt systemu Beta Safe pozwala na schowanie elementów mocujących panele we wgłębieniu kształtowym słupka i minimalizuje ryzyko zahaczenia np. ubraniem o ten element. To pozwala na uniknięcie przypadkowych skaleczeń, uszkodzenia ubrania lub przypadkowego zniszczenia sprzętu.

Pewność z systemem Duplex

Wszyscy chcą, by ogrodzenie było zakupem na lata. By spełniało swoje zadania, nie zwracając na siebie uwagi i nie zmuszając inwestora do częstych napraw.

Największym zagrożeniem dla ogrodzenia panelowego są oczywiście warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne. Mocne słońce, skrajne temperatury, wilgoć czy grad mogą naruszyć strukturę paneli kratowych i w najgorszym wypadku doprowadzić do powstania ognisk korozji.

Marka WIŚNIOWSKI korzysta z systemu Duplex, który doskonale chroni stal, z której są zbudowane panele kratowe. Proces cynkowania i malowania proszkowego konstrukcji jest najlepszym zabezpieczeniem przed korozją i właściwie chronią strukturę panelu również w przypadku niewielkich uszkodzeń mechanicznych. Duplex to system tak pewny, że panele kratowe WIŚNIOWSKI zabezpieczone za jego pomocą zyskują aż 10-letnią gwarancję antykorozyjną.

brama przesuwna

Firmy grodzą swój teren, by mieć pewność, że nie pojawią się na nim niepowołane osoby, a własność przedsiębiorstwa nie będzie narażona na uszkodzenie lub kradzież. Panele kratowe wraz z odpowiednimi systemami słupków świetne sprawdzają się w tej roli. Stanowią granicę między tym, co należy do firmy a tym, co dzieje się wokół. To zapewnia bezpieczeństwo nie tylko mieniu przedsiębiorstwa, ale również osobom postronnym, które mogłyby – choćby przypadkowo – wejść na jego teren i doprowadzić do nieszczęśliwego wypadku. Odpowiednie ogrodzenie temu zapobiega, a zastosowane elementy ruchome ogrodzenia (bramy i furtki) pozwalają na kontrolę dostępu do najważniejszych części firmy.

>> WIŚNIOWSKI <<

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Budowa i remont
Zobacz więcej artykułów w kategorii Budowa i remont
Komentarze