Trendy 2020/2021 – co będzie modne? [POBIERZ DARMOWY PRZEWODNIK]

Przekonaj się, że kierunki i mody w świecie designu nie powstają w oderwaniu od rzeczywistości, wręcz przeciwnie – są wyrazem zmian zachodzących w społeczeństwie. Arbiton, producent podłóg, stworzył wyjątkowy przewodnik po trendach, które rodzą się w odpowiedzi na zjawiska współczesnego świata.

Zmiany społeczne, w tym przemiany trybu życia pokazują, że ludzkość zmierza w kierunku egalitarności. Świadczy o tym nie tylko powszechny dostęp do edukacji, wiedzy, designu, ale również szybki przepływ informacji i równość praw. Łatwość i dostępność gęstej siatki komunikacyjnej połączyła świat. Jaki jest wpływ tych przemian na świat designu?

trendy 2020/2021
Pobierz bezpłatny trendbook 2020/2021 MORE THAN TWENTY >>

Łącz, twórz, inspiruj!

Współczesne wymieszanie kultur to prawdziwy MIX&MATCH – zachęta do tego, by łączyć, miksować i znaleźć swoje własne połączenie w morzu możliwości, które podsuwa nam świat. Skutkuje to niespotykanym wybuchem różnorodności we wszystkich dziedzinach życia – również architekturze i designie. Eksplozja koncepcji, stylów i form to zjawisko, które w świecie wnętrz obserwujemy już od dawna. Nieograniczona liczba dostępnych opcji skutkuje powstawaniem zupełnie nowych, często zaskakujących połączeń i zestawień stylistycznych, cieszących zarówno funkcjonalnością, jak i estetyką.

Zmienia się m.in. rozkład pomieszczeń i ich zastosowanie. Doskonale widać to na przykładzie kuchni, która stała się częścią pokoju dziennego – jest sercem domu, miejscem pracy i spotkań towarzyskich, ale i prawdziwej rewolucji stylów, wśród których niekwestionowanym królem pozostaje eklektyzm, powstały z połączenia setek inspiracji i kierunków.

trendy 2020/2021

Jak w tym otoczeniu kształtują się trendy we wzornictwie?

Szybko! Od pojawienia się do adaptacji nie mijają sezony czy miesiące – wszystko dzieje się równolegle. Nie możemy dziś mówić o trendach w rozumieniu dwudziestowiecznym. Dziś nie chodzi o modny kolor ścian, ale o filozofię – określone podejście do życia, przedmiotów i otoczenia - właśnie w nich należy upatrywać źródła trendów. To zjawisko stało się tematem publikacji Studia A. Design, która powstała na zlecenie producenta podłóg marki Arbiton.

trendy 2020/2021

Dom jak lustrzane odbicie mieszkańców

Twórcy trendbooka postanowili przyjrzeć się najciekawszym stylom, które w ostatnim czasie podbijały nasze serca i wnętrza. Każdy z nich wyraża określone potrzeby i upodobania mieszkańców, pokazując, jak za pomocą aranżacji uczynić dom prawdziwą twierdzą – miejscem szytym na miarę, w którym czujemy się jak u siebie. Po raz kolejny okazuje się, że wnętrze niczym lustro odbija obraz swoich mieszkańców.

Zachęcamy do zapoznania się z tą wyjątkową publikacją i stworzenia wspólnie z Arbiton własnego miejsca na ziemi!

Patronat medialny nad trendbookiem MORE THAN TWENTY objął Homebook.pl.

Poznaj źródła trendów 2020/2021 >>

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Trendy
Zobacz więcej artykułów w kategorii Trendy
Komentarze