Weekendowe okazje! Stoliki do -60% ☕
Czego szukasz?
EPSON
EPSON
Opublikowany:  

Brak pomysłu na prezent? Te 3 drukarki polecają się pod choinkę!

Drukarka pod choinkę? Choć nie jest to pierwsze co przychodzi na myśl w kontekście Świąt, może to być prezent trafiony w dziesiątkę i to dla całej rodziny! Dlaczego? Drukarki już dawno przestały być nudnym i zawodnym sprzętem znanym z biur. Współczesne modele mają funkcje, które poszerzają ich możliwości i wygodę korzystania. Są również niezawodne i oferują znacznie niższe koszty wydruku jednej strony czy zdjęcia niż punkty ksero czy fotolaby. Co więcej, zastosowanie dla takiego prezentu znajdzie każdy członek rodziny i to przez długie lata. A dodatkowo… warto skorzystać z trwających promocji, które pozwolą na dodatkowe oszczędności!

Drukarka — idealna dla ucznia!

Powodów, dla których drukarka może być także idealnym prezentem dla dziecka w wieku szkolnym, jest naprawdę wiele. Nauczyciele przecież coraz częściej przesyłają ćwiczenia czy teksty źródłowe w formie dokumentów cyfrowych. By sprawnie odrobić zadanie domowe oraz odpowiednio przygotować się do zajęć, najlepszym rozwiązaniem jest praca na wydrukowanych arkuszach. Co więcej, czytanie długich tekstów na ekranie monitora negatywnie wpływa na kondycję wzroku — obecność drukarki w domu z oczywistych względów rozwiązuje ten problem. Inwestycja w sprzęt do drukowania może także skłonić dziecko do rozwoju kreatywnych umiejętności takich jak robienie artystycznych zdjęć czy tworzenie grafik, które momentalnie można wydrukować i przykładowo wyeksponować na ścianie. Do tych zadań idealnie nadaje się model Epson EcoTank L3156 – jest to wyjątkowo nieskomplikowane w użyciu urządzenie 3w1, które dzięki atrakcyjnej białej obudowie oraz kompaktowym rozmiarom znajdzie swoje miejsce w pokoju dziecka.

Co istotne szczególnie w przypadku młodzieży, sprzęt wyposażony jest w moduł Wi-Fi i oferuje błyskawiczny druk z pozycji urządzeń mobilnych takich jak smartfony czy tablety. W ofercie firmy Epson znaleźć można także model Epson EcoTank L3160, który zapewnia bardzo zbliżoną funkcjonalność, jednak dodatkowo wyposażono go w wyświetlacz LCD, co zwiększa komfort obsługi. Oba modele pozwalają także na kopiowanie, skanowanie i drukowanie fotografii bez marginesów. Warto także zaznaczyć, że uzupełnianie tuszu jest również dziecinnie proste — wszystkie urządzenia z serii EcoTank pozbawione są kartridży, a do nalewania atramentu służą dedykowane buteleczki.

Domowy fotolab? Tak, to się opłaca!

Paradoksalnie w czasach powszechnej digitalizacji drukarka jest potrzebna jak nigdy wcześniej. Co roku na naszych nośnikach danych przybywa cennych dokumentów i zdjęć. Problemem w tym przypadku nie jest wyłącznie przepełniony dysk, a raczej trwałość plików – chyba każdemu chociaż raz w życiu zdarzyło się stracić przez lata pieczołowicie gromadzone fotografie. Jeśli chcemy więc zachować nasze wspomnienia z letnich wakacji na kolejne dekady, zwyczajnie warto je wydrukować. Co więcej, nieporównywalnie większą radość sprawia przeglądanie papierowych zdjęć niż tych wyświetlanych na ekranie smartfonu czy komputera. By fotografie charakteryzowały się najwyższą jakością oraz trwałością, zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem są drukarki atramentowe – jednym z najbardziej cenionych modeli w swojej klasie jest Epson EcoTank L7160, czyli fotograficzne urządzenie 3w1 dla domu, które pozwala wydrukować nawet do 1500 zdjęć bez potrzeby uzupełniania tuszu. Co więcej, wśród dostępnych funkcji oferuje kopiowanie, skanowanie oraz drukowanie dwustronne, co na pewno przyda do archiwizowania zbiorów takich jak dokumenty czy paragony.

Odzyskaj do 500 zł i drukuj taniej niż … ksero!

W przeciwieństwie do modeli sprzed dekady, które były drogie w utrzymaniu oraz często zawodne, obecnie dostępne drukarki atramentowe są wydajne, oferują niski koszt wydruku oraz nie wymagają nakładów finansowych związanych z eksploatacją. Firma Epson dzięki autorskiemu systemowi stałego zasilania w atrament pozwala na wyjątkowo oszczędny druk. Do każdego urządzenia dołączony jest w zestawie zapas tuszu o równowartości 82 standardowych kartridży używanych w starszych atramentówkach. W przypadku modeli EcoTank L3160 oraz L3156 ten zestaw startowy pozwala wydrukować do 8100 stron czarno-białych i do 6500 stron kolorowych, co przekłada się na 3 lata użytkowania bez konieczności uzupełniania tuszu. Warto także wspomnieć, że w przypadku atramentowych urządzeń drukowanie nie wymaga podgrzewania tuszu czy podzespołów, co bezpośrednio przekłada się na oszczędności energii elektrycznej. Kolejnym argumentem przemawiającym za drukarkami są niskie koszty związane z serwisem i całościową eksploatacją. Tak naprawdę korzystanie z nich ogranicza się jedynie do uzupełniania tuszu oraz papieru. Z kolei w przypadku drukarek laserowych elementy takie jak bębny czy grzałki bardzo szybko się zużywają, w efekcie należy je regularnie wymieniać. Trwałość urządzeń z logo Epson może potwierdzić także długi okres gwarancyjny, który za darmo można wydłużyć do 3 lat. Opłacalność zakupu zwiększa także promocja na zakup nowego urządzenia – warto się pośpieszyć, bo tylko do końca roku istnieje możliwość uzyskania nawet do 500 zł zwrotu.


Inne artykuły w tej kategorii
 
Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności