Czego szukasz?
Zobacz także
EPSON
EPSON
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Projektory multimedialne – rozrywka i komfort pracy zdalnej. Poznaj możliwości nowoczesnego sprzętu i #zostańwdomu!

Spędzasz czas w mieszkaniu i tęsknisz za wyjściem do kina? A może tymczasowo pracujesz z domu i brakuje Ci dużego wyświetlacza? W obu tych sytuacjach pomocne będą projektory, które pozwolą Ci wyświetlić olbrzymi obraz gdziekolwiek chcesz – na dedykowanym ekranie, ścianie, a nawet… meblach.

Najnowsze telewizory są w stanie zapewnić dobry obraz w dość dużych rozmiarach, zajmują one jednak dużo miejsca, często zaburzają koncepcję wystroju wnętrza i nierzadko ich zakup wiąże się z dużymi kosztami. Ich idealną alternatywą są projektory multimedialne do wyświetlania obrazu który wielkością (do 300” cali przekątnej) bije na głowę TV, a do tego idealnie wpasowują się też w aranżację pomieszczenia. Mając taki sprzęt w domu, nie trzeba nigdzie się ruszać, aby cieszyć się filmem, serialem czy grą na naprawdę dużym ekranie.

Seans kinowy bez wychodzenia z domu

Oglądanie filmów w kinie zapewnia widzom dużo większe emocje niż oglądanie ich w domowym zaciszu, gdzie na małym ekranie telewizora bywa to męczące i nie zapewnia wrażeń, których oczekujemy. Sekret tkwi w wielkości i jakości obrazu, jakie zapewnia sala kinowa. Nie musisz jednak wychodzić z domu, aby poczuć się jak w multipleksie!

para oglądająca telewizję

Projektory marki EPSON pozwalają stworzyć warunki idealne do oglądania kinowych premier, nawet we własnym salonie czy sypialni. Nie tylko umożliwiają wyświetlanie olbrzymiego obrazu w znakomitej rozdzielczości i intensywnych kolorach, ale i ułatwiają jego dopasowanie do powierzchni, na którym jest wyświetlany. Bez najmniejszego problemu np. po przeniesieniu do innego pomieszczenia przystosują się do warunków oraz wymagań użytkownika, bo w każdej chwili można zmniejszyć lub powiększyć ich „ekran”.

Stworzenie efektu sali kinowej ułatwią modele EH-TW5650 i EH-TW610. Wyświetlają one ogromnych rozmiarów obraz o przekątnej nawet do 300 cali. Pozwala to na oglądanie ulubionych filmów, seriali czy relacji z koncertów o wymiarach wynoszących aż 6,6 na 3,8 metra! Co więcej wyświetlane przez nie obrazy w rozdzielczości Full HD są niezwykle wyraziste i intensywne. W takich okolicznościach poczujesz się jak na sali kinowej. Teraz wystarczy przygotować popcorn i rozkoszować się kinową atmosferą bez wychodzenia z domu!

Gra na wielkim ekranie

Projektor można wykorzystać także w celach gamingowych. O ile możliwe jest to także na niewielkim telewizorze, wyświetlanie obrazu gry na dużym ekranie gwarantuje intensywniejsze przeżycia i więcej emocji. W duecie z konsolą projektor może zapewnić wiele godzin rozrywki dla całej rodziny. Jeżeli chcesz wykorzystywać projektor do grania w gry, sprawdzając jego parametry, skup się na ogólnej jakości, a przede wszystkim na płynności obrazu. Dzięki technologii interpolacji klatek model EH-TW5650 ma zdolność wstawiania nowych klatek między tymi oryginalnymi, co zapewnia niezwykłą płynność i brak efektu rozmycia obrazu. Dodatkowym atutem tego modelu dla graczy będzie niskie opóźnienie (input lag) rzędu 27 ms., co eliminuje wszystkie możliwe „przycięcia” akcji.

Przebywając w domu z pewnością tęsknisz za wieloma aktywnościami fizycznymi na świeżym powietrzu. Z pomocą kontrolera ruchu i obrazu wyświetlanego na dużej powierzchni, możesz przenieść się do zupełnie innej rzeczywistości. Taki zestaw w kilka sekund pozwoli Ci na przemianę salonu w gęsty las lub sypialnię w interaktywny park rozrywki. Dla lepszego, bardziej realnego efektu przydadzą się także walory dźwiękowe. Wbudowany w EH-TW5650 wydajny głośnik 10 W zapewnia dobry dźwięk bez konieczności podłączania wzmacniacza lub dodatkowego głośnika.

Pomoc na Home Office

Choć projektor do domu najczęściej wykorzystywany jest w celach rozrywkowych, przyda się także podczas pracy zdalnej. Może posłużyć na przykład do wyświetlenia ważnej prezentacji, wideo połączenia z klientem, obejrzenia filmu promocyjnego lub czytelnej analizy skomplikowanego arkusza danych, a więc przyda się każdemu i w każdej branży. Oglądanie materiałów biznesowych na dużym, przejrzystym ekranie jest łatwiejsze i przyjemniejsze niż korzystanie z małych monitorów komputerowych, które często działają rozpraszająco i utrudniają koncentrację.

Wybierając projektor do pracy w domu warto zwrócić uwagę nie tylko na jakość wyświetlanego obrazu, ale też inne parametry. W dynamicznym środowisku świetnie sprawdzą się projektory bezprzewodowe, dzięki którym unikniesz plątaniny kabli pod czy na biurku do pracy. Na przykład ultramobilny EB-1795F poza bezprzewodową komunikacją Wi-Fi i NFC został także wyposażony w innowacyjną funkcję Miracast. Pozwala ona na bezprzewodowe połączenie np. z telefonem (obsługującym funkcję Miracast) lub z urządzeniem do strumieniowania do portu HDMI. To natomiast umożliwia wyświetlenie obrazu wprost z tabletu czy smartfonu. Ten model oraz mniejszy EB-U42 po powrocie do normalności sprawdzą się też doskonale jako mobilne urządzenia biznesowe - np. podczas zapewniania świetnego obrazu podczas spotkań i prezentacji u klientów.

Przy zakupie sprawdź też poziom hałasu, jaki wytwarza dany projektor. Choć większość najnowszych modeli pracuje bardzo cicho, wciąż różnią się one od siebie ilością uwalnianych decybeli. Przykładem bardzo cichego wariantu jest topowy projektor EH-LS500Wz laserowym źródłem światła, który w trybie ekonomicznym wytwarza zaledwie 23 db. W praktyce oznacza to, że jego praca jest prawie w ogóle niesłyszalna, a dzięki temu nie rozprasza podczas wykonywania obowiązków biurowych. Dodatkowo, jako urządzenie klasy UST (ultrakrótkiego rzutu) pozwala na ustawienie go tuż przy ścianie czy ekranie, bez potrzeby podwieszania wciąż zapewniając ogromny, jasny obraz.

Stresuje Cię siedzenie w domu i słuchanie wiadomości, a do tego cierpisz na brak rozrywek? Projektor działa niczym przyjemny „czasoumilacz”, z którym godziny spędzone w domu uciekają dużo szybciej. W dzień posłuży jako pomocnik w pracy zdalnej, a wieczorem jako urządzenie rozrywkowe. Stworzenie domowego kina czy salonu gier zapewnia bowiem potrzebny relaks i chwilę zapomnienia. Warto też zauważyć, że projektory domowe są też bardziej mobilne niż ich alternatywy w postaci telewizorów. Dzięki temu pozwalają na seans zarówno w salonie, jak i w dowolnym pomieszczeniu w domu czy nawet ogrodzie.


Inne artykuły w tej kategorii
 
Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności