Jaka szafka pod umywalkę nablatową sprawdzi się w małej łazience? 4 pomysły

Szafka pod umywalkę nablatową to szczególnie przydatny mebel, jeśli chodzi o przechowywanie w łazience. Umywalki nablatowe przypominające misy w ostatnich latach stały się bardzo modne ze względu na swój prosty, ale efektowny design. Nic jednak tak nie szpeci nawet najpiękniejszego projektu, jak kosmetyki i środki czystości ustawione na wierzchu! Łazienki to przecież zwykle małe wnętrza, w których warto zagospodarować każdy kąt i przewidzieć odpowiednio dużo miejsca na przechowywanie. Jaka szafka pod umywalkę nablatową sprawdzi się w małej łazience? Mamy 4 propozycje.

wisząca szafka pod umywalkę nablatową w małej łazience

1. Szafka wisząca pod umywalkę nablatową

Szafka wisząca pod umywalkę nablatową sprawdzi się przede wszystkim w małych łazienkach utrzymanych w nowoczesnej stylistyce. Tego rodzaju szafki są montowane do ściany. Umożliwiają dokładne i bezproblemowe umycie podłogi pod meblem. A jak wiadomo, podłoga w tych okolicach wymaga mycia wyjątkowo często. Nowoczesna szafka pod umywalkę przywieszona do ściany daje również możliwość dodatkowego wykorzystania przestrzeni pod nią. Możesz np. położyć tam stylowy, wiklinowy kosz, który nie tylko będzie wyglądał pięknie, ale również pomieści zapasowe ręczniki dla całej rodziny.

szafka wisząca pod umywalkę nablatową

2. Szafka pod umywalkę stojąca na nóżkach

Jaka szafka pod umywalkę nablatową jest najprostsza w montażu? Oczywiście wersja stojąca, która nie wymaga wiercenia – wystarczy tylko dosunąć ją w odpowiednie miejsce. Takie szafki są też zwykle większe i bardziej pojemne niż wiszące, jednak zasłaniając podłogę, optycznie pomniejszają wnętrze. Wybór szafki stojącej bezpośrednio na posadzce polecamy zatem raczej właścicielom dużych łazienek.

szafka pod umywalkę nablatową stojąca
stolik pod umywalkę nablatową w małej łazience

Zdecydowanie lżej wyglądają za to modele szafek stojących na nóżkach. Te nie przytłaczają wnętrza i doskonale sprawdzą się w małej łazience. Wybierając szafkę, pamiętaj jednak o tym, by nóżki były na tyle wysokie, abyś bez trudu mógł odkurzyć lub umyć pod nimi podłogę.

3. Stolik pod umywalkę nablatową

Nie interesuje Cię klasyczna szafka? W takim razie być może w Twój gust wpasuje się stolik pod umywalkę nablatową. Taki mebel wygląda wyjątkowo oryginalnie i bardzo lekko, świetnie sprawdzi się więc w nowoczesnych i małych łazienkach. Jeśli masz duszę majsterkowicza, z pewnością zastanawiasz się, jak zrobić taki stolik czy szafkę pod umywalkę nablatową samodzielnie.

Doradzaliśmy już, jak zrobić stylowy stolik z maszyny do szycia. Korzystając z materiałów dostępnych w supermarketach budowlanych, możesz też własnoręcznie skręcić klasyczną szafkę pod umywalkę lub wykorzystać do tego… stare biurko lub komódkę. Pamiętaj jednak o tym, że przerabiając meble, które nie są przeznaczone do łazienki, będziesz musiał je odpowiednio zakonserwować i zaimpregnować, aby nie zniszczyły się podczas kontaktu z wilgocią.

stolik pod umywalkę nablatową z maszyny do szycia
Tu wybierzesz umywalkę nablatową do małej łazienki >>

4. Szafka pod umywalkę z drewnianym blatem

Jeśli zastanawiasz się, jaka szafka pod umywalkę nablatową będzie najlepsza do małej łazienki, zapewne myślisz nie tylko nad jej formą, ale również nad materiałem, z jakiego została wykonana. Drewno ma wielu zwolenników. Choć to szlachetny i pięknie wyglądający materiał, ma też pewne ograniczenia. Czy szafka pod umywalkę z drewnianym blatem sprawdzi się w łazience, gdzie będzie narażona na ciągły kontakt z wodą? Bez obaw – wiele szafek dostępnych na rynku ma drewniany blat i doskonale spełnia swoją funkcję. Drewno doskonale wpisuje się także w klimat małych łazienek, dodając im jeszcze więcej przytulności.


Wymiary szafki pod umywalkę nablatową

Meble pod umywalkę nablatową muszą być nie tylko piękne, ale przede wszystkim praktyczne. Wybierając nawet najbardziej stylową szafkę pod umywalkę nablatową, zwróć uwagę przede wszystkim na to, czy po zamontowaniu ceramiki po bokach zostanie blat do zagospodarowania. Szafka powinna być na tyle szeroka, by na blacie zmieściły się jeszcze podstawowe kosmetyki do codziennej pielęgnacji czy kubek ze szczoteczkami do zębów.

Jakie powinny być więc wymiary szafki pod umywalkę nablatową? Szerokość półki zależy od wymiarów wybranej przez Ciebie umywalki, rozmiarów łazienki oraz Twoich indywidualnych potrzeb. Jeśli chodzi o wysokość szafki, to montuje się ją zwykle tak, by górna krawędź misy była na wysokości ok. 85–90 cm. Takim sposobem większość osób, czy to niższych, czy wyższych, będzie mogła komfortowo korzystać z umywalki.


jaka szafka pod umywalkę nablatową

Jaka szafka pod umywalkę nablatową najlepiej sprawdzi się w małej łazience? Jeśli obawiasz się, że szafka, którą wybierzesz, nie będzie pasowała do umywalki, możesz również zdecydować się na zakupienie gotowego zestawu, zawierającego idealnie pasujące do siebie szafkę i umywalkę. Jedno jest pewne – wybór umywalki nablatowej oznacza więcej miejsca na przechowywanie pod blatem, które niewątpliwie przyda się w każdej małej łazience.

Tu znajdziesz wszystkie szafki i regały podumywalkowe >>

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Łazienka
Zobacz więcej artykułów w kategorii Łazienka
Komentarze

Zobacz więcej produktów