-15% na wszystko w Bonami z kodem - promocja trwa tylko do 24.10!
Sprawdź
Czego szukasz?
Zobacz także
Homebook.pl
Homebook.pl
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Czym wyłożyć taras? 9 pomysłów na podłogę na taras

Od czego zacząć budowę tarasu? Najlepiej od wyboru podłogi. Różne materiały mają różne wymagania, które należy uwzględnić, przygotowując podłoże pod taras. Niektóre mogą być układane na gruncie, inne wymagają stabilnej podbudowy z betonu. Jeśli wybierzesz podłogę odpowiednio wcześnie, przed wylaniem płyty i wykonaniem warstwy spadkowej, budowa tarasu przebiegnie bez zakłóceń. Bez problemu zaplanujesz prace, a w razie konieczności rozłożysz je w czasie. Pora więc odpowiedzieć na kluczowe pytanie: z czego wykonać podłogę tarasową?

1. Podłoga na taras z desek drewnianych

Nic nie może równać się z odpoczynkiem na drewnianym tarasie. Deski są ciepłe i miłe w dotyku, ale nie nagrzewają się podczas upałów. Latem przyjemnie jest się na nich rozsiąść, żeby nacieszyć oczy kwitnącym ogrodem i ogrzać twarz w promieniach słońca. Drewniany taras pięknie koresponduje z otoczeniem roślin, a uzupełniony o odpowiednie meble i dodatki staje się równie przytulny jak salon.

Utrzymanie drewnianego tarasu wymaga czasu i chęci. Przynajmniej raz w roku należy starannie wyczyścić i ponownie zaolejować deski, aby zabezpieczyć materiał przed zmianą koloru i niszczeniem. Prawidłowa konserwacja desek drewnianych to jeden z warunków, które trzeba spełnić, żeby cieszyć się pięknym tarasem przez wiele lat.

Równie ważny jest gatunek drewna, z którego wykonano deski. Do budowy tarasu najlepsze będą deski z drewna egzotycznego (na przykład merbau, bangikirai, massaranduba), modrzewia syberyjskiego i europejskiego. Sosna i świerk nie nadają się do tego celu – są zbyt miękkie i podatne na uszkodzenia.

Budowa tarasu drewnianego może być przeprowadzona na dwa sposoby. Pierwszy wariant zakłada montaż desek na podbudowie z betonu. Tak wykonana konstrukcja jest stabilna i solidna – deski przykręca się do ułożonych na betonie legarów, które mogą być dodatkowo kotwione do podłoża. Druga metoda, czyli budowa tarasu drewnianego na gruncie, jest szybsza i tańsza, ale mniej trwała. Deski są układane na legarach, które spoczywają na betonowych bloczkach lub osadzonych w ziemi słupach. Podłoże pod konstrukcją musi być równe, twarde i suche, zabezpieczone agrowłókniną, która zapobiega wrastaniu chwastów w szczeliny między deskami, i przykryte warstwą dobrze ubitego żwiru.

Bez względu na to, w jaki sposób zostanie wykonany taras, należy pamiętać o zastosowaniu specjalnych podkładek lub wsporników, które odizolują legary od elementów betonowych. Jeśli zlekceważysz ten wymóg, drewno zacznie chłonąć wilgoć i gnić. Między deskami należy zachować dylatacje o szerokości ok. 5 mm, które umożliwią swobodną pracę drewna.


Pamiętaj! Wykonaniem tarasu drewnianego powinni zająć się fachowcy, którzy posiadają niezbędne narzędzia, znają specyfikę drewna i wiedzą, jak pracować z tym materiałem.


2. Podłoga na tarasie z thermo drewna

Thermo drewno to alternatywa dla zwykłych desek drewnianych i kompozytowych. Pod tą nazwą kryją się deski z lokalnych gatunków drewna, najczęściej sosny i jesionu, poddane skomplikowanej obróbce termicznej z wykorzystaniem wysokich temperatur i pary wodnej. Proces modyfikacji termicznej przebiega bez użycia substancji chemicznych, więc jest całkowicie naturalny i przyjazny dla zdrowia.

Pod wpływem obróbki drewno wyraźnie ciemnieje. Zmieniają się również jego właściwości. Z drewna usuwana jest cała wilgoć, a zawarte w jego strukturze cukry, zostają poddane krystalizacji. Drewno po obróbce zachowuje stabilność wymiarową, jest odporne na działanie pleśni i grzybów i nie podlega procesom gnilnym. W efekcie nie trzeba go zabezpieczać żadnym preparatem ochronnym.

Mimo doskonałych właściwości, którymi może pochwalić się thermo drewno, wiele osób decyduje się na jego olejowanie. Dlaczego? Materiał jest bardzo wrażliwy na działanie promieniowania UV i szybko traci oryginalny kolor. Zabieg olejowanie pozwala temu skutecznie zapobiec. Sporym ułatwieniem jest fakt, że deski nie muszą być olejowane z każdej strony – wystarczy, że zostaną zabezpieczone z wierzchu.

Układanie podłogi z thermo drewna przebiega w taki sam sposób jak układanie desek z modrzewia czy drewna egzotycznego. Producenci zalecają jednak, żeby ostrożnie docinać i montować drewniane elementy. Na skutek obróbki termicznej drewno staje się bardzo kruche. Aby uchronić deski przed pękaniem, należy stosować odpowiednie – zalecane przez producenta – wkręty lub gwoździe. Przed ich wkręceniem warto nawiercić w drewnie pasujące otwory.

3. Podłoga na taras z desek kompozytowych

Osoby, które marzą o drewnianym tarasie, ale boją się obowiązków związanych z jego utrzymaniem, mogą sięgnąć po deski kompozytowe. To trwały i praktyczny materiał, który powstaje z połączenia mączki drzewnej, tworzyw syntetycznych i dodatków uszlachetniających. Wizualnie przypomina drewno, ale jest pozbawiony większości jego wad.

Deski kompozytowe nie pęcznieją i nie rozwarstwiają się. Są odporne na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych, bakterii, grzybów i owadów. Z czasem rysują się i ścierają, ale większość uszkodzeń mechanicznych można usunąć za pomocą szczotki drucianej lub papieru ściernego, delikatnie szlifując powierzchnię wzdłuż ryfli. W upalne dni deski nagrzewają się. Należy dobrze przemyśleć ich zakup, jeśli taras nie ma zadaszenia i znajduje się od strony południowej lub południowo-zachodniej.

vidaXL Płytki tarasowe, 22 szt., 30 x 30 cm, 2 m², WPC, szare

vidaXL Płytki tarasowe, 22 szt., 30 x 30 cm, 2 m², WPC, szare

394 zł
VidaXL Deski tarasowe z WPC, wydrążone, 40 m², 2,2 m, ciemnobrązowe

VidaXL Deski tarasowe z WPC, wydrążone, 40 m², 2,2 m, ciemnobrązowe

13636 zł
VidaXL Deski tarasowe WPC z akcesoriami, 36 m², 2.2 m, szare

VidaXL Deski tarasowe WPC z akcesoriami, 36 m², 2.2 m, szare

12031 zł
VidaXL Deski tarasowe WPC z akcesoriami, 30 m², 2.2 m, szare

VidaXL Deski tarasowe WPC z akcesoriami, 30 m², 2.2 m, szare

9356 zł

W teorii deski nie potrzebują impregnacji ani żadnych zabiegów konserwujących. W praktyce bywa różnie. Pod wpływem promieniowania UV deski zmieniają kolor na jaśniejszy. W razie zabrudzenia tłustą substancją na powierzchni tarasu może pozostać trwały ślad. Aby odświeżyć kolor desek i zabezpieczyć materiał przed zaplamieniem, należy zastosować specjalny impregnat lub środek do renowacji tarasów kompozytowych.

O trwałości i estetyce tarasu kompozytowego decyduje jakość użytych desek. Tańsze produkty mogą wyglądać sztucznie. Ze względu na słaby skład (zbyt wysoki udział procentowy drewna i brak dodatków uszlachetniających) kruszą się, szybko szarzeją i pokrywają plamami. Spośród dostępnych na rynku rozwiązań najlepsze właściwości wykazują deski kompozytowe na bazie PVC.

Taras z desek kompozytowych, podobnie jak drewniany, może być wykonany na podbudowie betonowej albo na gruncie. Samo układanie desek przebiega szybko i sprawnie, bo opiera się na wykorzystaniu gotowych systemów montażowych. W skład oferowanych zestawów wchodzą wszystkie elementy niezbędne do wykonania podłogi, m.in. deski kompozytowe, legary, klipsy montażowe i listwy maskujące. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest fakt, że elementy mocujące pozostają ukryte – na powierzchni tarasu nie widać żadnych gwoździ ani wkrętów.

4. Taras z płytek

Płytki są najchętniej wybieranym materiałem wykończeniowym na taras, bo łączą atrakcyjny wygląd, trwałość i walory praktyczne. Ich pielęgnacja ogranicza się do regularnego zamiatania i przemywania powierzchni.

Płytek nie trzeba impregnować ani systematycznie odnawiać. Po zimie wystarczy porządnie umyć taras i wyszorować fugi, aby przywrócić powierzchni świeży wygląd. Odpowiednio zamontowane i dobrane płytki radzą sobie w każdych warunkach – nie chłoną wody i zabrudzeń, nie zmieniają koloru pod wpływem słońca, są obojętne na wahania temperatury i wilgoci.

Gres szkliwiony PATCHWORK BLACK&WHITE ORNAMENT 29,8x29,8 gat. I C

Gres szkliwiony PATCHWORK BLACK&WHITE ORNAMENT 29,8x29,8 gat. I C

90 zł
Carpet Vestige Natural 59,2X59,2 płytki gresowe

Carpet Vestige Natural 59,2X59,2 płytki gresowe

125 zł
Gres szkliwiony ASHVILLE brown mat 29,7x59,8 gat. I Cersanit

Gres szkliwiony ASHVILLE brown mat 29,7x59,8 gat. I Cersanit

80 zł
Stracciatella-R Nacar 80x80 płytka lastryko

Stracciatella-R Nacar 80x80 płytka lastryko

138 zł
Gres szkliwiony CLASSIC WOOD almond mat 40x60 gat. I

Gres szkliwiony CLASSIC WOOD almond mat 40x60 gat. I

100 zł
Gres szkliwiony NORDIC OAK white mat 22,1x89 gat. I

Gres szkliwiony NORDIC OAK white mat 22,1x89 gat. I

100 zł
Stracciatella Nacar Mat 60x60 płytka lastryko

Stracciatella Nacar Mat 60x60 płytka lastryko

115 zł
Gres szkliwiony OCEAN blue glossy 60x120 gat. I

Gres szkliwiony OCEAN blue glossy 60x120 gat. I

140 zł

Przy wyborze płytek na taras trzeba zwrócić uwagę na kilka parametrów. Jako wykończenie podłogi tarasowej sprawdzą się wyłącznie produkty przeznaczone na zewnątrz – nienasiąkliwe i mrozoodpore. W praktyce są to najczęściej płytki gresowe. Kafelki pozbawione wymaganych właściwości nie przetrwają zimy – będą pękać i odspajać się od podłoża pod wpływem niskich temperatur. Na tarasie należy unikać płytek polerowanych, które po namoczeniu stają się bardzo śliskie, a przez to niebezpieczne.

Podłoga na tarasie z płytek jest łatwiejsza w utrzymaniu, ale mniej przyjazna od podłogi drewnianej. Słabo amortyzuje upadki, szybko nagrzewa się od słońca, a gdy temperatura na zewnątrz spada – błyskawicznie się wychładza. Aby poprawić jakość odpoczynku i umożliwić dzieciom komfortową zabawę na podłodze z płytek, warto przykryć ją dywanem lub matą na taras.

Płytki należy układać na odpowiednio zaizolowanej betonowej posadzce. Kluczowe znaczenia ma rodzaj użytych materiałów – klej i zaprawa do fugowania płytek muszą być przeznaczone do użytku zewnętrznego, a więc wodo- i mrozoodporne. Samo układanie płytek nie jest trudne, ale wymaga znajomości kilku zasad. Ewentualne błędy na etapie montażu mogą skutkować szybkim uszkodzeniem podłogi, dlatego warto oddać tę czynność w ręce fachowców.

5. Taras z kamienia

Podłoga na tarasie może być wykonana z płytek lub płyt kamiennych. Te pierwsze są niewiele grubsze od gresu, wymagają podbudowy betonowej i przyklejania do posadzki. Te drugie mogą być układane bezpośrednio na gruncie.

Wyroby kamienne mają różne formaty i rodzaje wykończenia. Płytki z kamienia łupanego współgrają z wiejską scenerią i tradycyjną architekturą. Płytki cięte (o prostych krawędziach i jednakowym kształcie) pasują do nowoczesnej miejskiej zabudowy.

Podłoga na taras z kamienia jest twarda, odporne na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. Odpowiednio pielęgnowana może przetrwać dziesiątki lat. Aby wydobyć naturalny kolor materiału i zabezpieczyć go przed zabrudzeniem, warto zaimpregnować płytki. Zabieg należy przeprowadzić zaraz po ułożeniu kamienia i powtarzać w miarę potrzeb.

Warto pamiętać, że nie każdy kamień sprawdzi się jako okładzina zewnętrzna. Na podłogę tarasu należy wybierać wyłącznie twarde i nienasiąkliwe kamienie, takie jak granit, kwarcyt, sjenit czy bazalt. Co się tyczy sposobu obróbki, dobrym wyborem będą kamienie szorstkie – szczotkowane lub płomieniowane, które działają antypoślizgowo.

Płyta granitowa tarasowa płomieniowana szara G703 New Bianco Cristal (60x60x3)

Płyta granitowa tarasowa płomieniowana szara G703 New Bianco Cristal (60x60x3)

107 zł
Płyta granitowa tarasowa płomieniowana jasnoszara STRZEGOM (60x60x3)

Płyta granitowa tarasowa płomieniowana jasnoszara STRZEGOM (60x60x3)

219 zł
Płyta granitowa tarasowa płomieniowana czerwona VANGA (60x30x3)

Płyta granitowa tarasowa płomieniowana czerwona VANGA (60x30x3)

465 zł
Płytki granitowe płomieniowane i szczotkowane ciemnoszare (75x45x2)

Płytki granitowe płomieniowane i szczotkowane ciemnoszare (75x45x2)

145 zł 160 zł

6. Podłoga na taras z palet

Budowa domu mocno nadszarpnęła Twój budżet, ale nie chcesz rezygnować z wymarzonego tarasu? Wykorzystaj drewniane palety. To łatwo dostępny materiał, z którego zbudujesz tani i praktyczny taras do tymczasowego użytku. Prawidłowo wykonana podłoga z palet przetrwa co najmniej kilka sezonów.

Jak zbudować taras z palet? W podobny sposób jak taras drewniany na gruncie. Na ubitym i równym podłożu należy rozłożyć agrowłókninę, a następnie ustawić bloczki betonowe, które odizolują drewno od podłoża. Na tak przygotowanej podstawie rozkłada się palety, do których mocowane są deski (najlepiej z odzysku). Palety powinny być ze sobą mocno skręcone. Na koniec należy starannie przeszlifować taras szlifierką (tak aby jego powierzchnia była gładka i wolna od drzazg) i zaimpregnować drewno wybranym preparatem.

Podłoga na taras z palet jest stabilna i trwała. Na co dzień należy dbać o nią w taki sam sposób, jak o podłogę tarasową z desek. Raz w roku warto powtórzyć impregnację, aby odświeżyć kolor drewna i zapobiec jego niszczeniu.

7. Podłoga na taras z kostki brukowej

Jeśli szukasz pomysłu na trwały i solidny taras bez betonowej podbudowy, zastanów się nad wykorzystaniem kostki brukowej. Ten popularny budulec jest dziś dostępny w szerokiej gamie kolorów, rozmiarów i kształtów. Może być wykonany z betonu lub twardego i eleganckiego kamienia.

Kostka brukowa jest odporna na ścieranie, działanie skrajnych temperatur i uszkodzenia mechaniczne. Jej chropowata powierzchnia chroni przed poślizgnięciem i dobrze maskuje drobne zarysowania. Jednocześnie jest trudna do utrzymania w czystości. Kostka mocno kurzy się i pyli, a zgromadzony na niej brud trafia do wnętrza domu. Na powierzchni tarasu rozwijają się mchy i porosty, a piasek, który wypełnia fugi, jest stopniowo wypłukiwany przez deszcz. Co za tym idzie, trzeba go na systematycznie uzupełniać.

Taras należy regularnie zamiatać i przemywać wodą pod wysokim ciśnieniem. Impregnacja nie jest konieczna, ale warto ją przeprowadzić. Odpowiednio dobrany i nałożony preparat impregnujący przywraca kostce oryginalny kolor, zabezpiecza materiał przed działaniem wody, ogranicza rozwój mchu i porostów i ułatwia czyszczenie tarasu.

Kostkę układa się w systemie pływającym na staranie wyrównanym i dobrze utwardzonym gruncie. Taka metoda montażu pozwala na łatwą wymianę elementów i swobodną pracę materiału pod wpływem minusowych temperatur. Ze względu na konieczność wykorzystania profesjonalnych maszyn i czasochłonny charakter prac, warto zlecić wykonanie tarasu doświadczonej ekipie.

8. Podłoga na taras z płyt betonowych

Podłoga na taras z płyt betonowych jest trwała i praktyczna. Nie trzeba jej impregnować, ale warto to zrobić, aby zapewnić powierzchni estetyczny wygląd i dodatkową ochronę przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Zaimpregnowane płyty stają się odporne na działanie pleśni i grzybów, łatwe do utrzymania w czystości i mniej nasiąkliwe. Ponieważ woda wypłukuje preparat, zabieg należy systematycznie powtarzać.

Płyty betonowe są grube i ciężkie, więc mogą być układane bezpośrednio na gruncie. Podłoże pod płyty musi zostać wyrównane, zaizolowane i starannie utwardzone. Płyty należy układać z zachowaniem 5-15 mm odstępów. Po zaimpregnowaniu powierzchni spoiny wypełnia się piaskiem lub specjalną zaprawą na bazie piasku i żywic.

Tangram Wood Oak 44x44 płytki podłogowe gresowe

Tangram Wood Oak 44x44 płytki podłogowe gresowe

95 zł
Stracciatella-R Nacar 80x80 płytka lastryko

Stracciatella-R Nacar 80x80 płytka lastryko

138 zł
Carpet Vestige Natural 59,2X59,2 płytki gresowe

Carpet Vestige Natural 59,2X59,2 płytki gresowe

125 zł
Vienna Gloriette Natural 59,2x59,2 płytki dekoracyjne

Vienna Gloriette Natural 59,2x59,2 płytki dekoracyjne

180 zł

Jeśli masz już przygotowaną betonową wylewkę, możesz wykonać tzw. taras wentylowany. Wystarczy, że ustawisz na podbudowie specjalne wsporniki z tworzywa, a następnie ułożysz na nich płyty betonowe. Pod podłogą utworzy się pusta przestrzeń, którą możesz wykorzystać do poprowadzenia instalacji elektrycznej, wodnej bądź alarmowej. Montaż na wspornikach jest szybki i prosty. Nie wymaga zastosowania fug i pozwala łatwo zdemontować płyty w razie potrzeby.

9. Podłoga z żywicy na taras

Posadzka żywiczna to nowoczesne rozwiązanie, które – równie dobrze co w industrialnym salonie – sprawdzi się na przydomowym tarasie. Prawidłowo wykonana i zabezpieczona podłoga z żywicy jest trwała, całkowicie wodoszczelna, odporna na mróz i promieniowanie UV. Dzięki zastosowaniu piasku kwarcowego lub kruszywa nabiera właściwości antypoślizgowych.

Posadzka żywiczna ma idealnie gładką powierzchnię bez spoin. Dzięki temu łatwo utrzymać ją w czystości i dobrej kondycji. Brak szczelin i zagłębień, w których lubią gromadzić się różne zanieczyszczenia, pozwala wyeliminować problem grzybów, pleśni i wykwitów na powierzchni tarasu.

Na tarasie najlepiej sprawdzi się posadzka wielowarstwowa na bazie żywicy poliuretanowej. Proces układania poszczególnych warstw jest czasochłonny i skomplikowany – wymaga zastosowania profesjonalnych narzędzi, zachowania długich przerw technologicznych i starannego przygotowania podłoża. Co za tym idzie, wykonaniem tarasu powinni zająć się fachowcy.

Posadzka żywiczna, jak każdy materiał, ulega stopniowemu zużyciu. W razie potrzeby można ją łatwo odnowić, aplikując nową warstwę żywicy lub powłoki lakierniczej. Z tym zadaniem również najlepiej poradzą sobie profesjonaliści.

Przed zakupem podłogi na taras warto obejrzeć na żywo, dotknąć i porównać różne materiały. Już sam wygląd desek lub płytek pozwala wstępnie ocenić, czy wyrób jest solidny, trwały i jak będzie się sprawował na przestrzeni lat. Jeśli wizyta w sklepie nie wystarczy, zamów próbki wybranych materiałów i przetestuj ich właściwości w domowym zaciszu. Sprawdź, jak zachowują się w kontakcie z wodą, ostrymi przedmiotami i tłuszczem. W ten sposób upewnisz się, że wymarzona podłoga spełnia wszystkie Twoje oczekiwania – nie tylko pod względem wizualnym, ale również użytkowym.

Carpet Vestige Natural 59,2X59,2 płytki gresowe

Carpet Vestige Natural 59,2X59,2 płytki gresowe

125 zł
Gres szkliwiony ASHVILLE brown mat 29,7x59,8 gat. I Cersanit

Gres szkliwiony ASHVILLE brown mat 29,7x59,8 gat. I Cersanit

80 zł
Stracciatella-R Nacar 80x80 płytka lastryko

Stracciatella-R Nacar 80x80 płytka lastryko

138 zł
Gres szkliwiony CLASSIC WOOD almond mat 40x60 gat. I

Gres szkliwiony CLASSIC WOOD almond mat 40x60 gat. I

100 zł
Gres szkliwiony NORDIC OAK white mat 22,1x89 gat. I

Gres szkliwiony NORDIC OAK white mat 22,1x89 gat. I

100 zł
Stracciatella Nacar Mat 60x60 płytka lastryko

Stracciatella Nacar Mat 60x60 płytka lastryko

115 zł
Gres szkliwiony OCEAN blue glossy 60x120 gat. I

Gres szkliwiony OCEAN blue glossy 60x120 gat. I

140 zł
Gres szkliwiony CALACATTA EXTRA white mat 60,7x60,7 Golden Tile gat.

Gres szkliwiony CALACATTA EXTRA white mat 60,7x60,7 Golden Tile gat.

70 zł
Gres szkliwiony hiszpański Pamesa JUBILEE KINGSBURY HEX grafito gat.

Gres szkliwiony hiszpański Pamesa JUBILEE KINGSBURY HEX grafito gat.

130 zł
Gres szkliwiony WUNDERWERK LIFE dark grey mat 29,7x59,8 gat. II

Gres szkliwiony WUNDERWERK LIFE dark grey mat 29,7x59,8 gat. II

40 zł
Hexagon Patchwork Cold 25x22

Hexagon Patchwork Cold 25x22

189 zł
Bondi Mirror Natural 59,2x59,2 płytki patchwork

Bondi Mirror Natural 59,2x59,2 płytki patchwork

148 zł
Blanco Natural 60x120 płytki łazienkowe

Blanco Natural 60x120 płytki łazienkowe

99 zł
Gres szkliwiony inserto CONCRETE STYLE grey mat 42x42 gat. I

Gres szkliwiony inserto CONCRETE STYLE grey mat 42x42 gat. I

76 zł
Gres szkliwiony PATCHWORK CONCEPT white-black naomi satyna 29,8x29,8

Gres szkliwiony PATCHWORK CONCEPT white-black naomi satyna 29,8x29,8

90 zł
Gres szkliwiony LAPIS blue high glossy 60x120 gat. I

Gres szkliwiony LAPIS blue high glossy 60x120 gat. I

129 zł
Gres szkliwiony YASCO graphite lappato 59,3x59,3 gat. I

Gres szkliwiony YASCO graphite lappato 59,3x59,3 gat. I

130 zł
Carrara Hexagon Mat 17,5x20 haksagon marmur

Carrara Hexagon Mat 17,5x20 haksagon marmur

115 zł
Stonehenge Hex Frost 26,5x51 płytka gresowa

Stonehenge Hex Frost 26,5x51 płytka gresowa

113 zł
Art Seurat 22,3x22,3

Art Seurat 22,3x22,3

99 zł
Imarble Carrara Lappato 59,55x59,55 płytki podłogowe

Imarble Carrara Lappato 59,55x59,55 płytki podłogowe

284 zł
Ladakhi Grafito 20x20

Ladakhi Grafito 20x20

105 zł
Sweet Blanco 75x75 gres podłogowy

Sweet Blanco 75x75 gres podłogowy

119 zł
Adobery Wengue 23x120

Adobery Wengue 23x120

99 zł
Mud Old White 14x14 płytki ścienne

Mud Old White 14x14 płytki ścienne

211 zł
Carpet Vestige Natural 50x100 płytki gresowe

Carpet Vestige Natural 50x100 płytki gresowe

125 zł
Gres szkliwiony COLOR CRUSH blue polished 59,8x59,8 gat. II

Gres szkliwiony COLOR CRUSH blue polished 59,8x59,8 gat. II

226 zł
Gres szkliwiony PATCHWORK BLACK&WHITE FLOWER 29,8x29,8 gat. I Cer

Gres szkliwiony PATCHWORK BLACK&WHITE FLOWER 29,8x29,8 gat. I Cer

90 zł
Gres szkliwiony ITALIANWOOD beige mat 18,5x59,8 gat. I

Gres szkliwiony ITALIANWOOD beige mat 18,5x59,8 gat. I

91 zł
Gres szkliwiony WOODEN SOUL beige mat 29,7x59,8 gat. I

Gres szkliwiony WOODEN SOUL beige mat 29,7x59,8 gat. I

50 zł
Gres szkliwiony CANDY graphite lappato 79,8x79,8 gat. I

Gres szkliwiony CANDY graphite lappato 79,8x79,8 gat. I

90 zł
Gres szkliwiony PANEL GEO white-black 29,8x29,8 gat. I

Gres szkliwiony PANEL GEO white-black 29,8x29,8 gat. I

90 zł

Inne artykuły w tej kategorii