🎄 Święta w Twoim domu - odkryj świąteczny niezbędnik!
Czego szukasz?
Zobacz także
Homebook.pl
Homebook.pl
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Czym wyłożyć taras? 9 pomysłów na podłogę na taras

Od czego zacząć budowę tarasu? Najlepiej od wyboru podłogi. Różne materiały mają różne wymagania, które należy uwzględnić, przygotowując podłoże pod taras. Niektóre mogą być układane na gruncie, inne wymagają stabilnej podbudowy z betonu. Jeśli wybierzesz podłogę odpowiednio wcześnie, przed wylaniem płyty i wykonaniem warstwy spadkowej, budowa tarasu przebiegnie bez zakłóceń. Bez problemu zaplanujesz prace, a w razie konieczności rozłożysz je w czasie. Pora więc odpowiedzieć na kluczowe pytanie: z czego wykonać podłogę tarasową?

1. Podłoga na taras z desek drewnianych

Nic nie może równać się z odpoczynkiem na drewnianym tarasie. Deski są ciepłe i miłe w dotyku, ale nie nagrzewają się podczas upałów. Latem przyjemnie jest się na nich rozsiąść, żeby nacieszyć oczy kwitnącym ogrodem i ogrzać twarz w promieniach słońca. Drewniany taras pięknie koresponduje z otoczeniem roślin, a uzupełniony o odpowiednie meble i dodatki staje się równie przytulny jak salon.

Utrzymanie drewnianego tarasu wymaga czasu i chęci. Przynajmniej raz w roku należy starannie wyczyścić i ponownie zaolejować deski, aby zabezpieczyć materiał przed zmianą koloru i niszczeniem. Prawidłowa konserwacja desek drewnianych to jeden z warunków, które trzeba spełnić, żeby cieszyć się pięknym tarasem przez wiele lat.

Równie ważny jest gatunek drewna, z którego wykonano deski. Do budowy tarasu najlepsze będą deski z drewna egzotycznego (na przykład merbau, bangikirai, massaranduba), modrzewia syberyjskiego i europejskiego. Sosna i świerk nie nadają się do tego celu – są zbyt miękkie i podatne na uszkodzenia.

Budowa tarasu drewnianego może być przeprowadzona na dwa sposoby. Pierwszy wariant zakłada montaż desek na podbudowie z betonu. Tak wykonana konstrukcja jest stabilna i solidna – deski przykręca się do ułożonych na betonie legarów, które mogą być dodatkowo kotwione do podłoża. Druga metoda, czyli budowa tarasu drewnianego na gruncie, jest szybsza i tańsza, ale mniej trwała. Deski są układane na legarach, które spoczywają na betonowych bloczkach lub osadzonych w ziemi słupach. Podłoże pod konstrukcją musi być równe, twarde i suche, zabezpieczone agrowłókniną, która zapobiega wrastaniu chwastów w szczeliny między deskami, i przykryte warstwą dobrze ubitego żwiru.

Bez względu na to, w jaki sposób zostanie wykonany taras, należy pamiętać o zastosowaniu specjalnych podkładek lub wsporników, które odizolują legary od elementów betonowych. Jeśli zlekceważysz ten wymóg, drewno zacznie chłonąć wilgoć i gnić. Między deskami należy zachować dylatacje o szerokości ok. 5 mm, które umożliwią swobodną pracę drewna.


Pamiętaj! Wykonaniem tarasu drewnianego powinni zająć się fachowcy, którzy posiadają niezbędne narzędzia, znają specyfikę drewna i wiedzą, jak pracować z tym materiałem.


2. Podłoga na tarasie z thermo drewna

Thermo drewno to alternatywa dla zwykłych desek drewnianych i kompozytowych. Pod tą nazwą kryją się deski z lokalnych gatunków drewna, najczęściej sosny i jesionu, poddane skomplikowanej obróbce termicznej z wykorzystaniem wysokich temperatur i pary wodnej. Proces modyfikacji termicznej przebiega bez użycia substancji chemicznych, więc jest całkowicie naturalny i przyjazny dla zdrowia.

Pod wpływem obróbki drewno wyraźnie ciemnieje. Zmieniają się również jego właściwości. Z drewna usuwana jest cała wilgoć, a zawarte w jego strukturze cukry, zostają poddane krystalizacji. Drewno po obróbce zachowuje stabilność wymiarową, jest odporne na działanie pleśni i grzybów i nie podlega procesom gnilnym. W efekcie nie trzeba go zabezpieczać żadnym preparatem ochronnym.

Mimo doskonałych właściwości, którymi może pochwalić się thermo drewno, wiele osób decyduje się na jego olejowanie. Dlaczego? Materiał jest bardzo wrażliwy na działanie promieniowania UV i szybko traci oryginalny kolor. Zabieg olejowanie pozwala temu skutecznie zapobiec. Sporym ułatwieniem jest fakt, że deski nie muszą być olejowane z każdej strony – wystarczy, że zostaną zabezpieczone z wierzchu.

Układanie podłogi z thermo drewna przebiega w taki sam sposób jak układanie desek z modrzewia czy drewna egzotycznego. Producenci zalecają jednak, żeby ostrożnie docinać i montować drewniane elementy. Na skutek obróbki termicznej drewno staje się bardzo kruche. Aby uchronić deski przed pękaniem, należy stosować odpowiednie – zalecane przez producenta – wkręty lub gwoździe. Przed ich wkręceniem warto nawiercić w drewnie pasujące otwory.

3. Podłoga na taras z desek kompozytowych

Osoby, które marzą o drewnianym tarasie, ale boją się obowiązków związanych z jego utrzymaniem, mogą sięgnąć po deski kompozytowe. To trwały i praktyczny materiał, który powstaje z połączenia mączki drzewnej, tworzyw syntetycznych i dodatków uszlachetniających. Wizualnie przypomina drewno, ale jest pozbawiony większości jego wad.

Deski kompozytowe nie pęcznieją i nie rozwarstwiają się. Są odporne na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych, bakterii, grzybów i owadów. Z czasem rysują się i ścierają, ale większość uszkodzeń mechanicznych można usunąć za pomocą szczotki drucianej lub papieru ściernego, delikatnie szlifując powierzchnię wzdłuż ryfli. W upalne dni deski nagrzewają się. Należy dobrze przemyśleć ich zakup, jeśli taras nie ma zadaszenia i znajduje się od strony południowej lub południowo-zachodniej.

W teorii deski nie potrzebują impregnacji ani żadnych zabiegów konserwujących. W praktyce bywa różnie. Pod wpływem promieniowania UV deski zmieniają kolor na jaśniejszy. W razie zabrudzenia tłustą substancją na powierzchni tarasu może pozostać trwały ślad. Aby odświeżyć kolor desek i zabezpieczyć materiał przed zaplamieniem, należy zastosować specjalny impregnat lub środek do renowacji tarasów kompozytowych.

O trwałości i estetyce tarasu kompozytowego decyduje jakość użytych desek. Tańsze produkty mogą wyglądać sztucznie. Ze względu na słaby skład (zbyt wysoki udział procentowy drewna i brak dodatków uszlachetniających) kruszą się, szybko szarzeją i pokrywają plamami. Spośród dostępnych na rynku rozwiązań najlepsze właściwości wykazują deski kompozytowe na bazie PVC.

Taras z desek kompozytowych, podobnie jak drewniany, może być wykonany na podbudowie betonowej albo na gruncie. Samo układanie desek przebiega szybko i sprawnie, bo opiera się na wykorzystaniu gotowych systemów montażowych. W skład oferowanych zestawów wchodzą wszystkie elementy niezbędne do wykonania podłogi, m.in. deski kompozytowe, legary, klipsy montażowe i listwy maskujące. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest fakt, że elementy mocujące pozostają ukryte – na powierzchni tarasu nie widać żadnych gwoździ ani wkrętów.

4. Taras z płytek

Płytki są najchętniej wybieranym materiałem wykończeniowym na taras, bo łączą atrakcyjny wygląd, trwałość i walory praktyczne. Ich pielęgnacja ogranicza się do regularnego zamiatania i przemywania powierzchni.

Płytek nie trzeba impregnować ani systematycznie odnawiać. Po zimie wystarczy porządnie umyć taras i wyszorować fugi, aby przywrócić powierzchni świeży wygląd. Odpowiednio zamontowane i dobrane płytki radzą sobie w każdych warunkach – nie chłoną wody i zabrudzeń, nie zmieniają koloru pod wpływem słońca, są obojętne na wahania temperatury i wilgoci.

gres MIDIA beige 60x60

gres MIDIA beige 60x60

120 zł
dekor midia 2 term

dekor midia 2 term

150 zł
gres BETON MADOX GRIS 60x60 REKTYFIKOWANY

gres BETON MADOX GRIS 60x60 REKTYFIKOWANY

90 zł
dekor midia beige

dekor midia beige

150 zł
Stargres Stark Graphite 60x120x2 GAT. II PŁYTKI TARASOWE 2 CM

Stargres Stark Graphite 60x120x2 GAT. II PŁYTKI TARASOWE 2 CM

130 zł
Stargres Stark White 60x120x2 GAT. II PŁYTKI TARASOWE 2 CM

Stargres Stark White 60x120x2 GAT. II PŁYTKI TARASOWE 2 CM

130 zł
Stargres Pietra Serena Antracite 60X120X2 PŁYTKI TARASOWE 2 CM

Stargres Pietra Serena Antracite 60X120X2 PŁYTKI TARASOWE 2 CM

201 zł
Stargres Stark Pure Grey 60x120x2 PŁYTKI TARASOWE 2 CM

Stargres Stark Pure Grey 60x120x2 PŁYTKI TARASOWE 2 CM

196 zł

Przy wyborze płytek na taras trzeba zwrócić uwagę na kilka parametrów. Jako wykończenie podłogi tarasowej sprawdzą się wyłącznie produkty przeznaczone na zewnątrz – nienasiąkliwe i mrozoodpore. W praktyce są to najczęściej płytki gresowe. Kafelki pozbawione wymaganych właściwości nie przetrwają zimy – będą pękać i odspajać się od podłoża pod wpływem niskich temperatur. Na tarasie należy unikać płytek polerowanych, które po namoczeniu stają się bardzo śliskie, a przez to niebezpieczne.

Podłoga na tarasie z płytek jest łatwiejsza w utrzymaniu, ale mniej przyjazna od podłogi drewnianej. Słabo amortyzuje upadki, szybko nagrzewa się od słońca, a gdy temperatura na zewnątrz spada – błyskawicznie się wychładza. Aby poprawić jakość odpoczynku i umożliwić dzieciom komfortową zabawę na podłodze z płytek, warto przykryć ją dywanem lub matą na taras.

Płytki należy układać na odpowiednio zaizolowanej betonowej posadzce. Kluczowe znaczenia ma rodzaj użytych materiałów – klej i zaprawa do fugowania płytek muszą być przeznaczone do użytku zewnętrznego, a więc wodo- i mrozoodporne. Samo układanie płytek nie jest trudne, ale wymaga znajomości kilku zasad. Ewentualne błędy na etapie montażu mogą skutkować szybkim uszkodzeniem podłogi, dlatego warto oddać tę czynność w ręce fachowców.

5. Taras z kamienia

Podłoga na tarasie może być wykonana z płytek lub płyt kamiennych. Te pierwsze są niewiele grubsze od gresu, wymagają podbudowy betonowej i przyklejania do posadzki. Te drugie mogą być układane bezpośrednio na gruncie.

Wyroby kamienne mają różne formaty i rodzaje wykończenia. Płytki z kamienia łupanego współgrają z wiejską scenerią i tradycyjną architekturą. Płytki cięte (o prostych krawędziach i jednakowym kształcie) pasują do nowoczesnej miejskiej zabudowy.

Podłoga na taras z kamienia jest twarda, odporne na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. Odpowiednio pielęgnowana może przetrwać dziesiątki lat. Aby wydobyć naturalny kolor materiału i zabezpieczyć go przed zabrudzeniem, warto zaimpregnować płytki. Zabieg należy przeprowadzić zaraz po ułożeniu kamienia i powtarzać w miarę potrzeb.

Warto pamiętać, że nie każdy kamień sprawdzi się jako okładzina zewnętrzna. Na podłogę tarasu należy wybierać wyłącznie twarde i nienasiąkliwe kamienie, takie jak granit, kwarcyt, sjenit czy bazalt. Co się tyczy sposobu obróbki, dobrym wyborem będą kamienie szorstkie – szczotkowane lub płomieniowane, które działają antypoślizgowo.

Płyta granitowa tarasowa płomieniowana szara G703 New Bianco Cristal (60x60x3)

Płyta granitowa tarasowa płomieniowana szara G703 New Bianco Cristal (60x60x3)

107 zł
Płyta granitowa tarasowa płomieniowana jasnoszara STRZEGOM (60x60x3)

Płyta granitowa tarasowa płomieniowana jasnoszara STRZEGOM (60x60x3)

219 zł
Płyta granitowa tarasowa płomieniowana czerwona VANGA (60x30x3)

Płyta granitowa tarasowa płomieniowana czerwona VANGA (60x30x3)

465 zł

6. Podłoga na taras z palet

Budowa domu mocno nadszarpnęła Twój budżet, ale nie chcesz rezygnować z wymarzonego tarasu? Wykorzystaj drewniane palety. To łatwo dostępny materiał, z którego zbudujesz tani i praktyczny taras do tymczasowego użytku. Prawidłowo wykonana podłoga z palet przetrwa co najmniej kilka sezonów.

Jak zbudować taras z palet? W podobny sposób jak taras drewniany na gruncie. Na ubitym i równym podłożu należy rozłożyć agrowłókninę, a następnie ustawić bloczki betonowe, które odizolują drewno od podłoża. Na tak przygotowanej podstawie rozkłada się palety, do których mocowane są deski (najlepiej z odzysku). Palety powinny być ze sobą mocno skręcone. Na koniec należy starannie przeszlifować taras szlifierką (tak aby jego powierzchnia była gładka i wolna od drzazg) i zaimpregnować drewno wybranym preparatem.

Podłoga na taras z palet jest stabilna i trwała. Na co dzień należy dbać o nią w taki sam sposób, jak o podłogę tarasową z desek. Raz w roku warto powtórzyć impregnację, aby odświeżyć kolor drewna i zapobiec jego niszczeniu.

7. Podłoga na taras z kostki brukowej

Jeśli szukasz pomysłu na trwały i solidny taras bez betonowej podbudowy, zastanów się nad wykorzystaniem kostki brukowej. Ten popularny budulec jest dziś dostępny w szerokiej gamie kolorów, rozmiarów i kształtów. Może być wykonany z betonu lub twardego i eleganckiego kamienia.

Kostka brukowa jest odporna na ścieranie, działanie skrajnych temperatur i uszkodzenia mechaniczne. Jej chropowata powierzchnia chroni przed poślizgnięciem i dobrze maskuje drobne zarysowania. Jednocześnie jest trudna do utrzymania w czystości. Kostka mocno kurzy się i pyli, a zgromadzony na niej brud trafia do wnętrza domu. Na powierzchni tarasu rozwijają się mchy i porosty, a piasek, który wypełnia fugi, jest stopniowo wypłukiwany przez deszcz. Co za tym idzie, trzeba go na systematycznie uzupełniać.

Taras należy regularnie zamiatać i przemywać wodą pod wysokim ciśnieniem. Impregnacja nie jest konieczna, ale warto ją przeprowadzić. Odpowiednio dobrany i nałożony preparat impregnujący przywraca kostce oryginalny kolor, zabezpiecza materiał przed działaniem wody, ogranicza rozwój mchu i porostów i ułatwia czyszczenie tarasu.

Kostkę układa się w systemie pływającym na staranie wyrównanym i dobrze utwardzonym gruncie. Taka metoda montażu pozwala na łatwą wymianę elementów i swobodną pracę materiału pod wpływem minusowych temperatur. Ze względu na konieczność wykorzystania profesjonalnych maszyn i czasochłonny charakter prac, warto zlecić wykonanie tarasu doświadczonej ekipie.

8. Podłoga na taras z płyt betonowych

Podłoga na taras z płyt betonowych jest trwała i praktyczna. Nie trzeba jej impregnować, ale warto to zrobić, aby zapewnić powierzchni estetyczny wygląd i dodatkową ochronę przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Zaimpregnowane płyty stają się odporne na działanie pleśni i grzybów, łatwe do utrzymania w czystości i mniej nasiąkliwe. Ponieważ woda wypłukuje preparat, zabieg należy systematycznie powtarzać.

Płyty betonowe są grube i ciężkie, więc mogą być układane bezpośrednio na gruncie. Podłoże pod płyty musi zostać wyrównane, zaizolowane i starannie utwardzone. Płyty należy układać z zachowaniem 5-15 mm odstępów. Po zaimpregnowaniu powierzchni spoiny wypełnia się piaskiem lub specjalną zaprawą na bazie piasku i żywic.

gres MIDIA beige 60x60

gres MIDIA beige 60x60

120 zł
dekor midia 2 term

dekor midia 2 term

150 zł
płytki COCCIO MIX APE 30x30

płytki COCCIO MIX APE 30x30

150 zł
gres BETON MADOX GRIS 60x60 REKTYFIKOWANY

gres BETON MADOX GRIS 60x60 REKTYFIKOWANY

90 zł

Jeśli masz już przygotowaną betonową wylewkę, możesz wykonać tzw. taras wentylowany. Wystarczy, że ustawisz na podbudowie specjalne wsporniki z tworzywa, a następnie ułożysz na nich płyty betonowe. Pod podłogą utworzy się pusta przestrzeń, którą możesz wykorzystać do poprowadzenia instalacji elektrycznej, wodnej bądź alarmowej. Montaż na wspornikach jest szybki i prosty. Nie wymaga zastosowania fug i pozwala łatwo zdemontować płyty w razie potrzeby.

9. Podłoga z żywicy na taras

Posadzka żywiczna to nowoczesne rozwiązanie, które – równie dobrze co w industrialnym salonie – sprawdzi się na przydomowym tarasie. Prawidłowo wykonana i zabezpieczona podłoga z żywicy jest trwała, całkowicie wodoszczelna, odporna na mróz i promieniowanie UV. Dzięki zastosowaniu piasku kwarcowego lub kruszywa nabiera właściwości antypoślizgowych.

Posadzka żywiczna ma idealnie gładką powierzchnię bez spoin. Dzięki temu łatwo utrzymać ją w czystości i dobrej kondycji. Brak szczelin i zagłębień, w których lubią gromadzić się różne zanieczyszczenia, pozwala wyeliminować problem grzybów, pleśni i wykwitów na powierzchni tarasu.

Na tarasie najlepiej sprawdzi się posadzka wielowarstwowa na bazie żywicy poliuretanowej. Proces układania poszczególnych warstw jest czasochłonny i skomplikowany – wymaga zastosowania profesjonalnych narzędzi, zachowania długich przerw technologicznych i starannego przygotowania podłoża. Co za tym idzie, wykonaniem tarasu powinni zająć się fachowcy.

Posadzka żywiczna, jak każdy materiał, ulega stopniowemu zużyciu. W razie potrzeby można ją łatwo odnowić, aplikując nową warstwę żywicy lub powłoki lakierniczej. Z tym zadaniem również najlepiej poradzą sobie profesjonaliści.

Przed zakupem podłogi na taras warto obejrzeć na żywo, dotknąć i porównać różne materiały. Już sam wygląd desek lub płytek pozwala wstępnie ocenić, czy wyrób jest solidny, trwały i jak będzie się sprawował na przestrzeni lat. Jeśli wizyta w sklepie nie wystarczy, zamów próbki wybranych materiałów i przetestuj ich właściwości w domowym zaciszu. Sprawdź, jak zachowują się w kontakcie z wodą, ostrymi przedmiotami i tłuszczem. W ten sposób upewnisz się, że wymarzona podłoga spełnia wszystkie Twoje oczekiwania – nie tylko pod względem wizualnym, ale również użytkowym.

dekor midia 2 term

dekor midia 2 term

150 zł
płytki COCCIO MIX APE 30x30

płytki COCCIO MIX APE 30x30

150 zł
gres BETON MADOX GRIS 60x60 REKTYFIKOWANY

gres BETON MADOX GRIS 60x60 REKTYFIKOWANY

90 zł
dekor midia beige

dekor midia beige

150 zł
Stargres Stark Graphite 60x120x2 GAT. II PŁYTKI TARASOWE 2 CM

Stargres Stark Graphite 60x120x2 GAT. II PŁYTKI TARASOWE 2 CM

130 zł
Stargres Stark White 60x120x2 GAT. II PŁYTKI TARASOWE 2 CM

Stargres Stark White 60x120x2 GAT. II PŁYTKI TARASOWE 2 CM

130 zł
NOVABELL MY SPACE COGNAC 30X120X2 TARASOWE 2 CM

NOVABELL MY SPACE COGNAC 30X120X2 TARASOWE 2 CM

282 zł
NOVABELL EICHE TIMBER 30X120X2 TARASOWE 2 CM

NOVABELL EICHE TIMBER 30X120X2 TARASOWE 2 CM

316 zł
NOVABELL EICHE SCOTTISH 30X120X2 TARASOWE 2 CM

NOVABELL EICHE SCOTTISH 30X120X2 TARASOWE 2 CM

316 zł
MARAZZI STONE MOOD KILKENNY BLACK K93X 45X90X2 TARASOWE 2 CM

MARAZZI STONE MOOD KILKENNY BLACK K93X 45X90X2 TARASOWE 2 CM

192 zł
MARAZZI STONE MOOD VALSTONE GREY K93W 45X90X2 TARASOWE 2 CM

MARAZZI STONE MOOD VALSTONE GREY K93W 45X90X2 TARASOWE 2 CM

192 zł
CERRAD VERNESS BROWN 2.0 59,7X59,7X2 PŁYTKI TARASOWE 2CM

CERRAD VERNESS BROWN 2.0 59,7X59,7X2 PŁYTKI TARASOWE 2CM

281 zł
CERRAD VERNESS DARK GREY 2.0 59,7X59,7X2 PŁYTKI TARASOWE 2CM

CERRAD VERNESS DARK GREY 2.0 59,7X59,7X2 PŁYTKI TARASOWE 2CM

281 zł
CERRAD STRATIC LIGHT GREY 2.0 59,7X59,7X2 PŁYTKI TARASOWE 2CM

CERRAD STRATIC LIGHT GREY 2.0 59,7X59,7X2 PŁYTKI TARASOWE 2CM

281 zł
CERRAD STRATIC DARK GREY 2.0 59,7X59,7X2 PŁYTKI TARASOWE 2CM

CERRAD STRATIC DARK GREY 2.0 59,7X59,7X2 PŁYTKI TARASOWE 2CM

281 zł
CERRAD STRATIC ANTHRACITE 2.0 59,7X59,7X2 PŁYTKI TARASOWE 2CM

CERRAD STRATIC ANTHRACITE 2.0 59,7X59,7X2 PŁYTKI TARASOWE 2CM

281 zł
CERRAD ARRAGOS GREY 2.0 59,7X59,7X2 PŁYTKI TARASOWE 2CM

CERRAD ARRAGOS GREY 2.0 59,7X59,7X2 PŁYTKI TARASOWE 2CM

254 zł
CERRAD ARRAGOS DARK GREY 2.0 59,7X59,7X2 PŁYTKI TARASOWE 2CM

CERRAD ARRAGOS DARK GREY 2.0 59,7X59,7X2 PŁYTKI TARASOWE 2CM

254 zł
CERRAD ARRAGOS BROWN 2.0 59,7X59,7X2 PŁYTKI TARASOWE 2CM

CERRAD ARRAGOS BROWN 2.0 59,7X59,7X2 PŁYTKI TARASOWE 2CM

254 zł
CERRAD ARRAGOS ANTHRACITE 2.0 59,7X59,7X2 PŁYTKI TARASOWE 2CM

CERRAD ARRAGOS ANTHRACITE 2.0 59,7X59,7X2 PŁYTKI TARASOWE 2CM

254 zł
CERRAD CLIFF GREY 2.0 59,7X59,7X2 PŁYTKI TARASOWE 2CM

CERRAD CLIFF GREY 2.0 59,7X59,7X2 PŁYTKI TARASOWE 2CM

254 zł
CERRAD CLIFF LIGHT GREY 2.0 59,7X59,7X2 PŁYTKI TARASOWE 2CM

CERRAD CLIFF LIGHT GREY 2.0 59,7X59,7X2 PŁYTKI TARASOWE 2CM

254 zł
CERRAD CLIFF ANTHRACITE 2.0 59,7X59,7X2 PŁYTKI TARASOWE 2CM

CERRAD CLIFF ANTHRACITE 2.0 59,7X59,7X2 PŁYTKI TARASOWE 2CM

254 zł
CERRAD CLIFF DARK BROWN 2.0 59,7X59,7X2 PŁYTKI TARASOWE 2CM

CERRAD CLIFF DARK BROWN 2.0 59,7X59,7X2 PŁYTKI TARASOWE 2CM

254 zł
CERRAD MONTEGO GRIS 39,7X79,7X2 PŁYTKI TARASOWE 2CM

CERRAD MONTEGO GRIS 39,7X79,7X2 PŁYTKI TARASOWE 2CM

282 zł
CERRAD MONTEGO GRAFIT 39,7X79,7X2 PŁYTKI TARASOWE 2CM

CERRAD MONTEGO GRAFIT 39,7X79,7X2 PŁYTKI TARASOWE 2CM

282 zł
CERRAD MONTEGO DUST 39,7X79,7X2 PŁYTKI TARASOWE 2CM

CERRAD MONTEGO DUST 39,7X79,7X2 PŁYTKI TARASOWE 2CM

282 zł
CERRAD MONTEGO DESERT 39,7X79,7X2 PŁYTKI TARASOWE 2CM

CERRAD MONTEGO DESERT 39,7X79,7X2 PŁYTKI TARASOWE 2CM

282 zł
CERRAD MONTEGO ANTRACYT 39,7X79,7X2 PŁYTKI TARASOWE 2CM

CERRAD MONTEGO ANTRACYT 39,7X79,7X2 PŁYTKI TARASOWE 2CM

282 zł
CERRAD MONTEGO GRIS 79,7X79,7X2 PŁYTKI TARASOWE 2CM

CERRAD MONTEGO GRIS 79,7X79,7X2 PŁYTKI TARASOWE 2CM

282 zł
CERRAD MONTEGO GRAFIT 79,7X79,7X2 PŁYTKI TARASOWE 2CM

CERRAD MONTEGO GRAFIT 79,7X79,7X2 PŁYTKI TARASOWE 2CM

282 zł
CERRAD RAGAYA MONTEGO ANTRACYT 79,7X79,7X2 PŁYTKI TARASOWE 2CM

CERRAD RAGAYA MONTEGO ANTRACYT 79,7X79,7X2 PŁYTKI TARASOWE 2CM

254 zł

Inne artykuły w tej kategorii


Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności