Czego szukasz?
Zobacz także
Homebook.pl
Homebook.pl
Opublikowany:  

Drewniane meble ogrodowe – jak zabezpieczyć je przed słońcem i wilgocią?

Kiedy sezon letni rozpoczyna się na dobre, z lubością spędzamy czas w przydomowych zieleńcach lub wśród zaciszy miejskich ogródków działkowych. Takie bujne, zielone oazy to fantastyczna przestrzeń dla relaksu i naładowania baterii, nawet, jeśli urlop dopiero w odległej perspektywie. O urokliwe zakątki należy stale dbać – nie tylko w kontekście roślin. Starannej pielęgnacji wymagają również drewniane meble ogrodowe, które trzeba odpowiednio zabezpieczyć przed działaniem słońca i wilgoci. Jakie preparaty wybrać najlepiej, aby mogły zachować dobrą formę i cieszyć oko piękną strukturą?

Lakierobejce ochronno-dekoracyjne

Drewniane meble ogrodowe zawsze wymagają starannej pielęgnacji – nie jest tajemnicą, że muszą zmagać się z wieloma czynnikami atmosferycznymi. Narażone są zarówno na zmienne temperatury, jak i wilgoć oraz działanie promieni UV. Aby zachowały piękno na długie lata warto postawić na lakierobejce ochronno-dekoracyjne, które zapewniają najwyższej jakości konserwację drewna. Przemyślana formuła tego typu produktów tworzy elastyczną powłokę, która chroni powierzchnie przed działaniem słońca i wody, a także śniegu i mrozu. Nie zmienia przy tym wyglądu drewna i pozwala zachować jego wyjściową barwę – jest więc idealnym wyborem dla miłośników naturalnego wykończenia.

Na rynku dostępne są również wydajne lakierobejce ochronno-dekoracyjne o żelowej konsystencji, które dodatkowo sprawdzają się również jako zabezpieczenie przed trudnymi plamami powstałymi z herbaty, kawy czy wina. Niezależnie więc, czy skupiasz się na ogrodowym zestawie wypoczynkowym, czy jadalnianych meblach tarasowych, będzie to doskonały wybór, dzięki któremu zabezpieczysz drewno przed zabrudzeniami. Gładka konsystencja lakierobejcy ułatwi równomiernie rozprowadzanie, a jej naturalna barwa doskonale sprawdzi się w kontekście dowolnego gatunku drewna. Lakierobejce ochronno-dekoracyjne to produkty, dzięki którym Twoje drewniane meble zachowają idealną formę na wiele długich lat.

LAKIEROBEJCA OCHRONNO-DEKORACYJNA

LAKIEROBEJCA OCHRONNO-DEKORACYJNA

LAKIEROBEJCA DEKORACYJNO-OCHRONNA SUPER WYDAJNA

LAKIEROBEJCA DEKORACYJNO-OCHRONNA SUPER WYDAJNA

 OLEJ DO DREWNA

OLEJ DO DREWNA

POKOST LNIANY

POKOST LNIANY

Ochronno-dekoracyjne impregnaty do drewna

Wyobraź sobie meble ogrodowe, które są piękne, trwałe i doskonale zabezpieczone przed czynnikami zewnętrznymi. Odpowiedzią na Twoje oczekiwania może być impregnat powłokotwórczy o zaawansowanym składzie ochronno-dekoracyjnym. Taki produkt fantastycznie nadaje się do malowania mebli ogrodowych, ponieważ w pełni uwydatnia piękno naturalnego drewna, impregnuje, wzmacnia i chroni je przed niszczącymi warunkami atmosferycznymi.

Dodatkowo tworzy na powierzchni drewna ochronną powłokę odporną na biokorozję, czyli siniznę, a także grzyby pleśniowe oraz glony. Pozwala również osiągnąć rozmaite efekty kolorystyczne i idealnie dopasować drewniane meble do indywidualnych upodobań estetycznych. Tego rodzaju produkty warto łączyć z bezbarwnymi impregnatami ochronnymi, które zapewniają biologiczne zabezpieczenie przed owadami czy technicznymi szkodnikami drewna. W takim duecie produkty gwarantują pełną ochronę na długie lata.

IMPREGNAT OCHRONNO-DEKORACYJNY POWŁOKOTWÓRCZY

IMPREGNAT OCHRONNO-DEKORACYJNY POWŁOKOTWÓRCZY

IMPREGNAT OCHRONNO-DEKORACYJNY OGRODOWY

IMPREGNAT OCHRONNO-DEKORACYJNY OGRODOWY

IMPREGNAT OCHRONNY DO DREWNA GRUNTUJĄCY

IMPREGNAT OCHRONNY DO DREWNA GRUNTUJĄCY

LAKIER ZEWNĘTRZNY

LAKIER ZEWNĘTRZNY

A może olej do drewna?

Kolejnym niezastąpionym produktem w walce z wilgocią i szkodliwymi promieniami słonecznymi okazują się profesjonalne oleje do drewna. Taki produkt może zawierać np. szlachetny wosk Carnauba, który nie tylko głęboko wnika w strukturę drewna, ale również odżywia je i w pełni uwydatnia naturalne piękno materiału. Stworzona powłoka jest nie tylko odporna na grzyby pleśniowe czy glony, ale zapewnia również doskonałą ochronę przed działaniem wody czy promieniowaniem UV. Oprócz tego olej do drewna doskonale sprawdza się jako zabezpieczenie przed ścieraniem i nadają się również do malowania elementów architektury ogrodowej, takich jak altany, pergole czy drewutnie.

Lakiery do drewna – sprawdzona trwałość na lata

Jednym z najpopularniejszych sposobów na zachowanie pięknych drewnianych powierzchni, które cieszyłyby oko i gwarantowały solidność mebli ogrodowych są lakiery przeznaczone do użytku na zewnątrz. To preparaty, które długotrwale zabezpieczają malowaną powierzchnię oraz tworzą niezwykle trwałą, elastyczną i wodoodporną powłokę. Oprócz tego charakteryzują się podwyższoną odpornością na ścieranie, zarysowania czy uszkodzenia mechaniczne. Bezbarwne lakiery zewnętrzne sprawdzają się zatem doskonale w ogrodach osób, które często organizują rodzinne spotkania pod chmurką. Dzięki nim nie trzeba martwić się o nadmierną eksploatację drewnianych mebli, które na długo pozostają piękne, o naturalnym kolorycie i bez jakichkolwiek uszkodzeń.

Co więcej, powierzchnia pokryta lakierem nabiera połysku, co sprawia, że pomalowanie meble prezentują się bardzo elegancko i przez lata stanowią doskonałe dopełnienie ogrodowej aranżacji. Warto pamiętać też, że lakiery zewnętrzne chronią nie tylko przed słońcem, ale również deszczem, śniegiem i mrozem. Jeżeli zatem nie masz możliwości przechowywania mebli ogrodowych podczas niesprzyjającej zimowej aury możesz bez zawahania po nie sięgnąć.

<h2 id="pokost-lniany-naturalna-ochrona-drewnianych-powierzchni">Pokost lniany – naturalna ochrona drewnianych powierzchni</h2>
<p>Oto <strong>produkt o naturalnym składzie</strong>, który głęboko wnika w drewniane powierzchnie, skutecznie wzmacniając ich strukturę. Polubią go zatem osoby, które preferują ekologiczny tryb życia. <strong>Pokost lniany</strong>, dzięki zawartym wewnątrz składnikom, doskonale zabezpiecza <strong>drewniane meble ogrodowe</strong> przed szkodliwym działaniem wilgoci oraz <strong>niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych</strong>.</p>
<p>Osoby, które doceniają szlachetny rysunek drewna z pewnością ucieszy fakt, że produkt w pełni <strong>uwydatnia piękno naturalnego drewna</strong>, jednocześnie doskonale sprawdzając się jako <strong>podkład pod lakiery nawierzchniowe</strong>.</p>
<p>Warto podkreślić, że pokost lniany polecany jest <strong>zarówno do mebli wewnątrz i na zewnątrz</strong> pomieszczeń, a także altan, pergoli, ogrodzeń, balustrad, drzwi, okien, boazerii i parkietów. Można go stosować również do impregnowania drewna konstrukcyjnego czy więźby dachowej, a także gruntowania tynków mineralnych i innych podłoży porowatych przed malowaniem wyrobami olejnymi i syntetycznymi – jest więc preparatem wielofunkcyjnym, który możesz wykorzystać na wiele sposobów.</p>

Pokost lniany – naturalna ochrona drewnianych powierzchni

Oto produkt o naturalnym składzie, który głęboko wnika w drewniane powierzchnie, skutecznie wzmacniając ich strukturę. Polubią go zatem osoby, które preferują ekologiczny tryb życia. Pokost lniany, dzięki zawartym wewnątrz składnikom, doskonale zabezpiecza drewniane meble ogrodowe przed szkodliwym działaniem wilgoci oraz niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych.

Osoby, które doceniają szlachetny rysunek drewna z pewnością ucieszy fakt, że produkt w pełni uwydatnia piękno naturalnego drewna, jednocześnie doskonale sprawdzając się jako podkład pod lakiery nawierzchniowe.

Warto podkreślić, że pokost lniany polecany jest zarówno do mebli wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń, a także altan, pergoli, ogrodzeń, balustrad, drzwi, okien, boazerii i parkietów. Można go stosować również do impregnowania drewna konstrukcyjnego czy więźby dachowej, a także gruntowania tynków mineralnych i innych podłoży porowatych przed malowaniem wyrobami olejnymi i syntetycznymi – jest więc preparatem wielofunkcyjnym, który możesz wykorzystać na wiele sposobów.

Drewno to niezwykle szlachetny materiał, który fantastycznie sprawdza się w przydomowych ogrodach. Aby jednak zachowało estetykę na długie lata warto je starannie chronić sprawdzonymi produktami. Dzięki nim Twoje meble ogrodowe będą nie tylko solidną, ale i piękną inwestycją.


Artykuł powstał we współpracy z marką Vidaron.


Inne artykuły w tej kategorii
 
Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności