Jaki klimatyzator do mieszkania wybrać? Ranking klimatyzatorów przenośnych 2020

Zastanawiasz się, jaki klimatyzator do mieszkania będzie najlepszy? Przeczytaj nasz ranking klimatyzatorów przenośnych i sprawdź, na jakie cechy warto zwrócić uwagę przy zakupie klimatyzatora w 2020 roku.

jaki klimatyzator do mieszkania
Źródło: icarmen13 / stock.adobe.com

Jaki klimatyzator do mieszkania wybrać?

Na rynku dostępne są dwa główne rodzaje klimatyzatorów: przenośne i stacjonarne typu split. Jakie klimatyzatory do mieszkania sprawdzają się najlepiej?

Klimatyzatory stacjonarne wymagają montażu jednostki zewnętrznej łączącej się z klimatyzatorem w pomieszczeniu. Jeśli nie masz możliwości instalacji jednostki na balkonie, trzeba będzie ją podwiesić na rusztowaniu na ścianie budynku. Często wymaga to uzyskania pozwoleń, np. od spółdzielni mieszkaniowej. Do tego dochodzą koszty instalacji i corocznego serwisu.

Dlatego też wygodniejszym rozwiązaniem jest klimatyzator przenośny. Możesz zacząć z niego korzystać zaraz po zakupie i przenosić do pomieszczenia, które w danej chwili chcesz schłodzić.

Klimatyzator przenośny czy stacjonarny? Podpowiadamy >>

Jak dobrać klimatyzator do mieszkania?

Jaki klimatyzator przenośny wybrać? Podstawą jest dobór odpowiedniej mocy. Przyjmuje się, że na metr sześcienny powinna być zapewniona moc na poziomie ok. 30 W. Parametry idealnego urządzenia możesz łatwo obliczyć samodzielnie. Przykładowo, dla pokoju o powierzchni 20 m² i wysokości 2,5 m będzie to wyglądać następująco:

20 m² × 2,5 m = 50 m³

50 × 30 W = 1500 W

Dobór klimatyzatora zależy też od innych czynników, w tym nasłonecznienia pomieszczenia. Zwróć też uwagę na funkcje dodatkowe klimatyzatora, np. timer, możliwość ogrzewania itp.

Cicha klimatyzacja do mieszkania

Istotną kwestią jest też poziom hałasu, jaki generuje klimatyzator. Głośne urządzenie dużo bardziej będzie Ci się dawać we znaki w mieszkaniu niż w biurze czy domu, które mają zazwyczaj większą powierzchnię.

Najlepiej będzie, jeśli klimatyzator podczas pracy będzie wytwarzał 65 dB lub mniej. Jest to poziom głośności równy np. telewizorowi.

Klimatyzatory do mieszkania – ranking 2020

Jaka klimatyzacja do mieszkania będzie najlepsza? W rankingu klimatyzatorów przenośnych znajdziesz propozycje na każdą kieszeń. Koniecznie uwzględnij je w budżecie na lato 2020 roku!

Najlepszy klimatyzator do 500 zł

Zastanawiasz się, jaki klimatyzator wybrać do mieszkania w bloku? Nie chcesz przy tym za dużo wydać? Dobre urządzenie znajdziesz już w cenie do 500 zł. Przykładem takiego sprzętu jest klimatyzator SENCOR SFN 6011WH.

Jedną z jego głównych zalet są niewielkie wymiary. Dzięki 67,9 cm wysokości, 30,2 cm głębokości i 23,8 cm szerokości świetnie sprawdzi się jako klimatyzator do mieszkania o wielkości 30 czy 40 m². Waga modelu SENCOR SFN 6011WH to tylko 5,4 kg, więc bez problemu przetransportujesz go z jednego pomieszczenia do drugiego.

Klimatyzator ten może być ciekawą opcją, jeśli cierpisz na alergie. Poza standardową funkcją chłodzenia może też jonizować powietrze, czyli neutralizować bakterie, grzyby oraz inne zanieczyszczenia. Przy jego pomocy możesz też nawilżyć powietrze, co będzie przydatne nie tylko latem, ale również zimą, w trakcie sezonu grzewczego.

SENCOR SFN 6011WH jest wygodny w codziennym użytkowaniu. Zbiornik na wodę o pojemności 6 l jest wyjmowany, a kabel zasilający możesz nawinąć na praktyczne uchwyty.

Jaki nawilżacz powietrza wybrać? Sprawdź >>

Najlepszy klimatyzator do 1000 zł

W cenie zbliżonej do 1000 zł kupisz już bardziej zaawansowane klimatyzatory, wyposażone w dodatkowe funkcje ułatwiające codzienną obsługę. Klimatyzator przenośny GoodHome 9 kBTU należy do takich właśnie modeli.

Urządzenie ma sporą moc chłodzenia, wynoszącą 2600 W. Ważący 29,1 kg sprzęt szybko przestawisz w dogodne miejsce, ponieważ ma kółka. Dzięki czytelnemu wyświetlaczowi i dużym pokrętłom łatwo zmienisz ustawienia. Co więcej, żeby edytować parametry pracy klimatyzatora, nie musisz wstawać z kanapy lub fotela. Modelem GoodHome 9 kBTU możesz sterować przy pomocy pilota.

Klimatyzator ma tryby chłodzenia, osuszania i wentylacji. GoodHome 9 kBTU ma też opcję programowania, możesz więc ustawić, kiedy ma się automatycznie włączyć.

Najlepszy klimatyzator do 1500 zł

Klimatyzator przenośny Meaco 2,93 kW będzie dobrym wyborem, jeśli szukasz wydajnego, ale cichego klimatyzatora. W trybie niskiej prędkości wentylatora poziom głośności wynosi tylko 56 dB. Model Meaco 2,93 kW możesz zaprogramować, żeby zawczasu schłodził pomieszczenie. Klimatyzator może też się wyłączyć o określonej porze, np. w nocy, żeby zbyt duży chłód nie zakłócił Twojego snu.

Meaco 2,93 kW to klimatyzator, który przyda się nie tylko w trakcie upałów. Urządzenia ma także tryb grzania, co może okazać się szczególnie pomocne poza sezonem grzewczym lub wtedy, gdy potrzebujesz zwiększyć temperaturę w jednym z pokojów w domu. Sprzęt waży 26 kg, ale za sprawą kółek samonastawnych jest łatwy w przestawianiu.

Klimatyzator możesz obsługiwać, korzystając z pilota. Dodatkową zaletą jest dodawany w standardzie adapter okienny, zwiększający wydajność pracy sprzętu.

Najlepszy klimatyzator do 2000 zł

Klimatyzator SENCOR SAC MT7020C to uniwersalne urządzenie, którego podstawową zaletą jest wygoda użytkowania. Przykład? Nie musisz pamiętać o częstym uzupełnianiu czy wylewaniu wody, ponieważ sprzęt ma wbudowany zbiornik z kondensatem.

Prędkość pracy urządzenia możesz ustawić samodzielnie, ale masz możliwość włączenia trybu automatycznego, który sam dopasuje działanie do ustawionej temperatury. SENCOR SAC MT7020C ma także timer i tryb nocny, który obniża głośność klimatyzatora.

Klimatyzator SENCOR SAC MT7020C ma opcje odprowadzania powietrza przez ścianę, okno otwierane na prawo lub lewo oraz przez okno przesuwne. Dzięki temu łatwiej znajdziesz dla niego miejsce w pomieszczeniu.

Najlepszy klimatyzator do 2500 zł

Klimatyzator przenośny MN12CES Honeywell łączy w sobie trzy funkcje: chłodzenia, osuszania i wentylacji. Sprawdzi się zarówno w mieszkaniu, jak i biurze.

Moc urządzenia, wynosząca 3500 W, pozwoli Ci na obniżenie temperatury nawet w większych pomieszczeniach, o powierzchni do 35 m². W zestawie otrzymasz komplet akcesoriów do montażu rury odprowadzającej ciepło, w tym uchwyt okienny. Przemieszczanie klimatyzatora ułatwiają nie tylko kółka, ale też uchwyty na obudowie.

Jak przystało na urządzenie wyższej klasy, klimatyzator przenośny MN12CES Honeywell ma programator czasowy i tryb cichej pracy nocnej. Sprzęt ma też zmywalny filtr wielokrotnego użytku.

Najlepszy klimatyzator do 3000 zł

Klimatyzator przenośny VIGO V52HD Wi-Fi EBERG to jedna z najlepszych opcji na klimatyzację do mieszkania o dużej powierzchni. Należy do najbardziej wydajnych urządzeń na rynku.

Jego moc chłodnicza to aż 5280 W, a efektywność osuszania na poziomie 52,8 l na dobę stawia ten sprzęt na równi z bardzo dobrymi osuszaczami powietrza. Producentowi udało się przy tym zachować standardową dla klimatyzatorów przenośnych wielkość i wagę (76 cm wysokości, 47 cm szerokości i 37 cm głębokości, 30 kg).

VIGO V52HD Wi-Fi EBERG możesz wykorzystać do chłodzenia, ogrzewania, osuszania i wentylacji. Klimatyzatorem możesz sterować, nie tylko korzystając z panelu i pilota, ale także przy pomocy komend głosowych i aplikacji. Do wyboru masz m.in. tryb cichej pracy w nocy. Sprzęt ma alarm pełnego zbiornika wody oraz zmywalny filtr.

Najlepszy klimatyzator do 3500 zł

Klimatyzacja w mieszkaniu dwupoziomowym i dużych pokojach musi być szczególnie wydajna. Electrolux Airflower WP71-26 to urządzenie wyposażone w rozwiązanie, które pomaga efektywnie schładzać większe pomieszczenia.

Dzięki technologii AirSurround System powietrze z klimatyzatora nie płynie w jednym kierunku. Jest kierowane spiralnym strumieniem w górę, następnie opada i trafia z powrotem do urządzenia. Powietrze jest rozprowadzane równomierniej i na większej powierzchni w porównaniu ze standardowymi klimatyzatorami.

Electrolux Airflower WP71-26 jest wyposażony w udogodnienia typowe dla klimatyzatorów z wyższej półki. Sprzęt ma m.in. automatyczne tryby, łącznie z funkcją cichej pracy nocnej. Można go obsługiwać przy pomocy aplikacji i wykorzystywać nie tylko do schładzania, ale też oczyszczania i ogrzewania pomieszczeń.

ranking klimatyzatorow do mieszkania 2020
Źródło: jomkwan7 / stock.adobe.com

Wybierając klimatyzator, nie kieruj się tylko mocą. Dopasuj sprzęt do konkretnych potrzeb. Jeśli latem często chłodzisz sypialnię, zainwestuj w urządzenie z trybem pracy nocnej. Zastanów się też, czy nie potrzebujesz klimatyzatora, który w razie potrzeby ogrzeje mieszkanie lub pozwoli Ci na zdalne zaprogramowanie przy pomocy aplikacji.

Zobacz wszystkie klimatyzatory do 3500 zł >>

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Porady
Zobacz więcej artykułów w kategorii Porady
Komentarze