Telewizor z Ambilight – światło, które tworzy klimat i pozytywnie wpływa na wzrok

Filmowe maratony, ulubione seriale, potyczki sportowe i wydarzenia kulturalne – obecnie, aby nacieszyć oko ulubionymi produkcjami, nie trzeba nawet opuszczać swoich przytulnych czterech kątów. Jednocześnie warto pamiętać, że nowoczesny telewizor o odpowiednich parametrach znacząco podnosi poziom naszych wizualnych i dźwiękowych wrażeń podczas seansów, dlatego warto być na bieżąco z rozwiązaniami proponowanymi przez poszczególnych producentów. Na przykład projektanci Philips stworzyli autorskie rozwiązanie Ambilight, które można znaleźć wyłącznie w sprzęcie tej marki. Na czym dokładnie ono polega i w jaki sposób wpływa na komfort oglądania? O tym wszystkim przeczytasz w poniższym artykule.

telewizor Philips Ambilight

Czym jest system Ambilight?

Dotychczas producenci telewizorów największą wagę przykładali do parametrów matrycy i ogólnie mówiąc – ekranu. Nic w tym jednak dziwnego – świetna jakość obrazu gwarantuje doskonałe odwzorowanie barw czy wysoką ostrość, a co za tym idzie, przyjemne doświadczenia wizualne. Wiele lat temu projektanci Philips poszli jednak o krok dalej i opracowali autorskie rozwiązanie Ambilight, które przez ten czas wielokrotnie udoskonalali i rozwijali.

Jest to zaawansowany system diod LED zamontowanych z tyłu telewizora, które rzucają na ścianę światło w kolorach wyświetlanych aktualnie na ekranie. Wokół urządzenia powstaje barwna i efektowna poświata, dzięki której ekran sprawia wrażenie większego niż w rzeczywistości, a widzowie mogą poczuć się jak w środku akcji. Ambilight zapewnia dodatkowe źródło światła, sprawiając, że wzrok widza nie skupia się wyłącznie na jednym jasnym punkcie. Podczas oglądania ma się zatem wrażenie intrygującej głębi wokół.

Ambilight zapewnia niesamowity klimat podczas uczt filmowych, grania w gry oraz oglądania koncertów. W kontekście tego ostatniego niezwykle istotna okazuje się możliwość zsynchronizowania pulsowania diod LED z dźwiękiem wydobywającym się z telewizora. Oprócz tego system pozostaje nie lada gratką dla kibiców wydarzeń sportowych. Światło Ambilight można bowiem ustawić w barwach narodowych drużyny, której akurat kibicujemy podczas oglądania meczu.

telewizor Philips Ambilight

Nowoczesny system świetlny przyjazny dla oczu

Świetne efekty wizualne, jakie niesie ze sobą system Ambilight, to jednak nie wszystko. Co równie istotne, rozwiązanie wpływa korzystnie na wzrok. Według badań, jakie zostały przeprowadzone przez specjalistów Uniwersytetu Technicznego w Eindhoven, system Ambilight potrafi zredukować zmęczenie oczu od 60 do 90% w zależności od trybu wyświetlania oraz charakteru obrazu na ekranie.

Badanie zostało przeprowadzone w specjalnym laboratorium, gdzie odtworzono warunki typowe dla tradycyjnego salonu. Widzowie potwierdzili, że poświata powstała wokół telewizora daje przyjemne wrażenie bycia w centrum akcji, dostarcza zupełnie nowych wrażeń wizualnych i ma pozytywny wpływ na kondycję wzroku.

telewizor Philips Ambilight

Kreowanie intymnego klimatu we wnętrzu

Odpowiednie oświetlenie wnętrz pozostaje jedną z najważniejszych kwestii w kontekście udanej aranżacji przestrzeni. Systemy wieloźródłowe czynią ją zawsze bardziej atrakcyjną, powiększają wizualnie oraz budują przyjemną, intymną atmosferę. Światło emitowane dzięki systemowi Ambilight świetnie wpisuje się w taką koncepcję urządzania wnętrz. Kolor wyświetlany przez diody można bowiem dostosować do indywidualnych preferencji i w ten sposób traktować jako nieszablonową, barwną lampę emitującą światło nawet przy wyłączonym ekranie.

Jeśli zatem zależy Ci na zbudowaniu przyjemnego klimatu we wnętrzu podczas słuchania ulubionej muzyki, czytania książki czy relaksu w towarzystwie lampki dobrego wina, to Ambilight stanowi świetną alternatywę dla tradycyjnego bocznego oświetlenia.

Dyskretny design telewizorów Philips

Diodowa feeria barw budująca we wnętrzu magiczną atmosferę bez wątpienia pozostaje jednym z największych atutów systemu Ambilight. Projektanci Philips nie zapomnieli jednak o kwestii designu swoich telewizorów, które powinny być harmonijnym elementem każdej stylowej aranżacji. Nowoczesne urządzenia Philips zachwycają zatem wyważoną kolorystyką ubraną w czerń lub srebro, a także zaskakująco smukłymi, niemal niezauważalnymi ramami. Dyskretne wzornictwo fantastycznie wpisuje się zarówno w zupełnie nowoczesne, minimalistyczne przestrzenie, jak i wnętrza oryginalnie stylizowane, oscylujące wokół konkretnych konwencji wnętrzarskich.

telewizor Philips Ambilight

Współczesny design TV to zazwyczaj przemyślana fuzja nowoczesnych rozwiązań i doskonałego stylu. Ponadto powinny one zapewniać widzom wyjątkowe doznania wizualne i dbać o ich komfort podczas seansów . Właśnie taki cel przyświecał twórcom telewizorów Philips.

>> Philips TV & Sound <<

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Porady
Zobacz więcej artykułów w kategorii Porady
Komentarze