Co szukasz?
Zobacz także

Co to jest Android TV i jakie są jego zalety? Wszystko, co musisz wiedzieć przed zakupem

Zakup telewizora to nie przelewki, a sam wybór utrudniają nie tylko różne przekątne ekranu, typy technologii podświetlenia, wzornictwo czy funkcje. Tym, na co warto zwrócić uwagę, jest również system operacyjny. Wśród nich znajduje się innowacyjny Android TV. Co to jest i jakie ma zalety?

telewizor do salonu, jaki telewizor, telewizor Philips

Android TV, czyli...?

System Android jest znany właścicielom smartfonów i innych urządzeń mobilnych. W przypadku telewizorów jego elastyczność oraz uniwersalność zostały zachowane. Podobne są również funkcjonalności; pozwalają na korzystanie z wszelkiego rodzaju aplikacji, gier i dodatków Google, a przy tym zapewniają dostęp do wielu treści telewizyjnych oraz multimedialnych znajdujących się na platformach streamingowych. To więc asystent filmowy serwujący najlepsze ekranizacje, źródło rozrywki o niebywałej jakości i przede wszystkim doskonały sposób na nudę.

telewizor, jaki telewizor najlepszy, android TV

Aplikacje dostępne od ręki

Telewizory z Android TV łączą się ze światem możliwych funkcjonalności za pośrednictwem Internetu. Dzięki temu odbiorniki nie służą, tylko by odbierać sygnał telewizji naziemnej czy „kablówki”. Mogą zamienić się w tablicę portalu społecznościowego, radio czy odtwarzacz video. Wyświetlą pokaz slajdów z wakacji wprost na telewizorze dzięki Chromecast, czyli możliwości wygodnego przesyłu danych, pozwolą korzystać z lifestylowych aplikacji i programów przystosowanych do większego ekranu oraz pobierać gry i przechodzić kolejne levele.

telewizor do salonu, jaki telewizor, telewizor Philips

Osobisty asystent

Android TV od Philips to zarówno rozrywka, jak i wygoda obsługi, bo zmianę kanału możesz wykonać przy pomocy komendy głosowej. Umożliwiają to wbudowane funkcje Asystenta Google oraz Alexa. Jeśli chcesz znaleźć ulubiony serial czy aplikację, wystarczy, że powiesz o tym własnemu telewizorowi, a w przeciągu chwili ekran wyświetli poszukiwany serial czy przełączy się na konsolę do gier. Ten intuicyjny pomocnik pomoże też sterować światłem i termostatem w inteligentnej sieci domowej – wszystko po to, by stworzyć idealne warunki do relaksu!

telewizor philips, najlepszy telewizor, android TV

Z Philips Android możesz również spersonalizować ekran odbiornika i dopasować treści do swoich preferencji. Przejrzysty interfejs wyświetla wszelkie informacje i zainstalowane aplikacje, po których z łatwością poruszysz się przy pomocy pilota. Z tego poziomu możesz też wznowić oglądanie filmów czy zmieniać ustawienia TV.

Filmowe emocje dla całej rodziny

Dostęp do katalogu aplikacji to jednak tylko początek korzyści. W telewizorach z Android TV oferowanych przez Philips źródłem rozrywki mogą być też hity filmowe, wciągające seriale i programy telewizyjne dostępne na wielu platformach. To już nie tylko popularny serwis Netflix, Disney+ i legendarne ekranizacje Disney, Star Wars czy Pixar, lecz także niszowe treści lub nagrodzone produkcje wyświetlane w internetowym serwisie VOD Rakuten TV.

telewizor, jaki telewizor najlepszy, android TV

Poza Netflixem czy Rakuten TV Philips z Android TV zapewnia też dostęp do platformy HBO GO, czyli serwisu, w którym znaleźć można tytuły niedostępne dotychczas w popularnych portalach streamingowych w Polsce. To daje jeszcze więcej znakomitych ekranizacji i rozrywki bez wychodzenia z domu.

W dniach od 2 listopada do 31 stycznia 2021 marka Philips organizuje dodatkowo promocję, dzięki której filmy będą na wyciągnięcie ręki! Kupując w tym okresie telewizor Philips Ambilight TV, otrzymasz voucher na 10 filmów do Rakuten TV.

Sprawdź szczegóły promocji >>

YouTube dla każdego

Android TV to też zalety związane z wyświetlaniem treści znajdujących się na kanałach YouTube. Jeden przycisk na pilocie będzie dzielił więc domowników od obejrzenia angażujących filmów, poradników dotyczących gotowania czy dekorowania mieszkania na święta! Nawet jeśli przerwiesz oglądanie, możesz później kontynuować seans od tego samego momentu.

Podwójne doznania

Intuicyjne i nowoczesne telewizory to dziś zaawansowane propozycje z obrazem 4K UHD, którym daleko do tradycyjnych odbiorników. W Philips 65OLED805 i 55OLED855/12 ważnym wyróżnikiem jest również system Ambilight, który serwuje doznania wzrokowe! Jego fenomen polega na tym, że diody LED – montowane z tyłu produktu – emitują na ścianie światło w takiej samej barwie, co ta wyświetlana na ekranie. Efektowna łuna nie dość, że oświetla pokój, to także tworzy klimat sprzyjający odprężeniu. Taka funkcja ma też właściwości zdrowotne, bo niweluje zmęczenie wzroku o nawet od 60 do 90%!

telewizor w salonie, TV do salonu

Dźwięk jeszcze bardziej doskonały

W Philips 55OLED855/12 z Android TV dostrzeżesz też każdy niuans i nasycenie kolorów oraz usłyszysz krystaliczne dźwięki. Odpowiadają za to procesor P5 SI ze sztuczną inteligencją, zapewniający doskonały kontrast i barwy (porównywalne do odbieranych przez ludzki mózg), technologia Dolby Atoms, a także DTS Play-Fi. Ostatnia przeniesie wrażenia do dowolnego pomieszczenia w domu – wystarczy, że zamontujesz w nim kompatybilne głośniki Philips podłączone do jednej sieci WIFI. Dzięki funkcji Play-Fi bądź na bieżąco z oglądanymi treściami – niezależnie od pomieszczenia, w którym się znajdujesz.

Android TV to bardzo intuicyjne rozwiązanie, które w 100% rozumie potrzeby współczesnego użytkownika. Takie telewizory są świetnym źródłem informacji i rozrywki, a oferowanymi funkcjonalnościami zdecydowanie przewyższają swoich poprzedników.

>> PHILIPS TV&SOUND <<

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Porady
Zobacz więcej artykułów w kategorii Porady
Komentarze