Końcówka zimowej wyprzedaży do -74% ⏰
Czego szukasz?
Zobacz także
Homebook.pl
Homebook.pl
Opublikowany:  

Jak wyeksponować pasje właścicieli domu?

„Dom to miejsce, gdzie dusza rozbiera się do naga. Dom to miejsce, gdzie można zdjąć maskę i dać się domowi pogłaskać po policzku. Dom kołysze do snu. Dom nie ocenia, nie rozlicza, dom kocha bezwarunkowo i bezinteresownie. Tylko dom tak kocha. Jeśli jest prawdziwym domem.”

Właśnie dlatego dom każdego z nas powinien być urządzony z pasją. Musi mieć swój niepowtarzalny wygląd. Nie bójmy się nadać naszym wnętrzom indywidualnego charakteru. Nikt z nas nie chce być postrzegany jako podobny do kogoś, nawet wtedy, gdy się na nim wzorujemy. Pragniemy być wyjątkowi. Niech, zatem i nasze mieszkania będą niepowtarzalne. Niech mają, jak i my, swoją osobowość.

Jak osiągnąć indywidualizm w aranżacji?

Wbrew pozorom to bardzo proste. Już sam wybór stylu określa charakter wnętrza. Obecnie jest bardzo wiele modnych trendów. Każdy z nas z pewnością znajdzie swój styl. Na topie będzie zarówno mieszkanie zaprojektowane w stylu industrialnym, prowansalskim, glamour, nowoczesnym, skandynawskim, jak też wielu innych. Dodatki i dekoracje zaakceptują nasz styl i indywidualizm.

Większość z nas ma swoje hobby. Dla jednego będzie to muzyka, dla innego fotografia, podróże, sport lub prace artystyczne. Z reguły naszym hobby towarzyszy gromadzenie różnych eksponatów lub tworzenie własnych dzieł. Pasje mamy różne, więc możliwości na wyjątkowość aranżacji jest bardzo wiele. Istotne, aby nasza kolekcja została odpowiednio wyeksponowana. Projektując mieszkanie, trzeba przede wszystkim dać się ponieść fantazji. Inspiracją powinna być pasja. Już sam fakt wyeksponowana eksponatów uczyni wnętrza wyjątkowymi. Nie bójmy się niebanalnych pomysłów, bo to właśnie one stanowią o wyjątkowości designu. Bardzo pożądane jest nietuzinkowe myślenie o kształcie, formie i kolorze.

Na ścianach, jako obrazy, mogą zawisnąć wykonane przez nas zdjęcia. Możemy też wydrukować je na tapecie w dowolnych rozmiarach, bowiem dzisiejsza technologia na to pozwala. Umiejętnie dobrana fototapeta podkreśli własne hobby i udekoruje wnętrze. Nie zrażajmy się kosztami wydruku, gdyż nie musi nią być wyklejona cała ściana. Wystarczy niewielki element. Czyż nie cudownie mieć fototapetę ze zdjęciem z wyjątkowych wakacji?

Ekspozycja

Do zaprezentowania naszych pasji nadają się wszystkie pomieszczenia. Może to być zarówno salon, gabinet, sypialnia, łazienka, jak i przedpokój. O wyborze wnętrza decydować może rodzaj pasji, jak również chęć pokazania innym. Przykładowo w przedpokoju podróżnika oprócz mapy możemy powiesić gablotę z kolekcjonerskimi zdobyczami. Fascynat muszelek na pewno znajdzie w łazience kącik do ich wyeksponowania. Miłośnik książek wygospodaruje w salonie kącik na postawienie mini biblioteczki z wygodnym fotelem i oryginalną lampą. Dla smakosza win miejsce na ich prezentację stworzy zrobienie w kuchni odpowiedniej szafki.

To, ile miejsca zagospodarujemy na nasze hobby zależy od rodzaju pasji oraz przestrzeni, jaką dysponujemy. Przy doborze odpowiedniego miejsca dla gadżetów należy się kierować jego rodzajem oraz dopasowaniem do danego pomieszczenia.

Mieszkanie melomana

Najważniejsze w nim jest odpowiednie dopasowanie akustyki. Projektując mieszkanie dla miłośnika muzyki, już na samym początku zadbajmy o prawidłową lokalizację głośników. Dobrze jest ukryć przewody, by wijące się kable nie szpeciły pomieszczenia. W takim wnętrzu nie może zabraknąć atrybutów typu gitara lub puzon. Regał z kolekcją płyt powinien znajdować się w honorowym i łatwo dostępnym miejscu.

Mieszkanie podróżnika

Tutaj jest szerokie pole do popisu. Już same pamiątki przywiezione z różnych rejonów świata stanowią wyjątkowy klimat. Do takiego mieszkania, według mnie, doskonale pasuje styl kolonialny. Na ścianach może pojawić się fototapeta wydrukowana na bazie jednego zdjęć podróży lub umieszczona w jednakowych ramkach kolekcja fotografii.

Mieszkanie uzdolnionego plastycznie

Grzechem byłoby, gdyby wnętrza utalentowanego artystycznie pozbawione były duszy. Bezwzględnie powinny być w nich wyeksponowane jego dzieła, niezależnie jaki rodzaj sztuki uprawia. Mogą być to zarówno obrazy, fotografia, plakaty, jak też inne rękodzieła. Osoba o predyspozycjach plastycznych wiele rzeczy może zrobić sobie sama. Nawet pokusić się o własnoręczne udekorowanie mebli techniką malowania, bielenia czy decoupage.

Tworząc miejsce dla swojego hobby, nie tylko tworzymy oryginalny design, ale także podkreślamy swój indywidualizm i osobowość.

Autor: Urszula Tomaszewska


Inne artykuły w tej kategorii
 
Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności