Czego szukasz?
Zobacz także
Homebook.pl
Homebook.pl
Opublikowany:  

Ranking redakcji

Odkurzacz ręczny – ranking 2020/2021. Jaki odkurzacz ręczny wybrać?

W naszym rankingu odkurzaczy ręcznych na sezon 2020/2021 znajdziesz zestawienie najlepszych urządzeń, które pomogą Ci w utrzymaniu porządku w domu. Kiedy się przydadzą? Gdy będziesz chciał się pozbyć okruszków z tapicerki samochodowej, kociej sierści z kanapy lub przypraw, które rozsypały się na kuchennym blacie i utknęły w szczelinach. Zobacz, który odkurzacz ręczny warto wybrać!

Bezprzewodowy odkurzacz ręczny Sencor SVC 190W biały kod: SVC 190W

Bezprzewodowy odkurzacz ręczny Sencor SVC 190W biały kod: SVC 190W

163 zł
Dreame D10 Plus robot sprzątający

Dreame D10 Plus robot sprzątający

1899 zł

Ranking odkurzaczy ręcznych 2020/2021

1. Odkurzacz ręczny Bosch Univac 18V

Najlepszy odkurzacz ręczny, który sprawdzi się na każdej powierzchni? Oto model Bosch Univac 18V, który sprosta tym oczekiwaniom! Urządzenie wyposażono w dwie wymienne końcówki. Uniwersalna doskonale sprawdzi się na płaskich powierzchniach, szczelinowa dotrze z kolei do wszystkich ciasnych i trudno dostępnych miejsc. W zestawie znajdziesz również dwie rury przedłużające, dzięki którym odkurzanie będzie bardziej komfortowe – nie będziesz musiał tkwić długo w niewygodnej, pochylonej pozycji.

W odkurzaczu znalazł zastosowanie filtr HEPA, który skutecznie wychwytuje drobiny kurzu, roztoczy, bakterii oraz wirusów. Odkurzając nim, pozbędziesz się więc większości cząsteczek mogących pogłębiać objawy Twojej alergii.

2. Odkurzacz ręczny BLACK & DECKER DVJ215J-QW

W naszym rankingu małych odkurzaczy ręcznych 2020/2021 nie mogło zabraknąć modelu BLACK & DECKER DVJ215J-QW. Dlaczego? Jego największą zaletą jest nietypowo uformowana końcówka, która jest dłuższa i węższa niż w porównywalnych urządzeniach, a do tego jej zakres pracy jest do 10% większy. Wszystko to sprawia, że ten odkurzacz ręczny świetnie sprawdza się w usuwaniu zabrudzeń, które utknęły głęboko w szczelinach i do których nie możesz dosięgnąć ręką.

Na uwagę zasługuje również technologia Cyclonic Action, służąca do odwirowywania większych zabrudzeń znajdujących się na filtrze. Im czystszy filtr, tym większa skuteczność ssania – dzięki temu urządzenie będzie pracować przez cały czas z niezmienną wydajnością.

Twój komfort odkurzania podniesie również konstrukcja zbiornika na kurz. Po pierwsze, zbiornik jest przezroczysty, zatem wystarczy tylko szybki rzut oka na obudowę, by ocenić, czy możesz jeszcze odkurzać, czy też najwyższa pora go opróżnić. Po drugie, zarówno zbiornik, jak i filtr łatwo odłączysz od odkurzacza w celu wyczyszczenia – możesz je po prostu szybko przepłukać, by skutecznie usunąć zabrudzenia, które na nich osiadły.

3. Odkurzacz ręczny Kalorik HSS 1004

Jesteś alergikiem? Z myślą o Tobie i o innych osobach borykających się z tą chorobą umieściliśmy w rankingu odkurzaczy ręcznych model Kalorik HSS 1004. Urządzenie wyposażono w lampę UV, która wspomoże Cię w walce z mikroorganizmami mogącymi wywoływać u Ciebie objawy alergii, czyli z roztoczami, wirusami i bakteriami. Najczęściej spotkasz je w pościeli, na tapicerowanych powierzchniach i dywanach oraz w materacach – i to właśnie te miejsca powinieneś regularnie oczyszczać przy użyciu tego sprzętu.

Jaka jest skuteczność działania odkurzacza w tym zakresie? Połączenie dużej mocy ssania, filtra HEPA i lampy UV sprawia, że podczas odkurzania usuniesz nawet do 99% bakterii, wirusów i roztoczy bytujących w czyszczonych miejscach. Promieniowanie zabija szkodliwe mikroorganizmy, a filtr i ssawka usuwają je oraz ich odchody, które są nawet bardziej alergenne niż same roztocza. Taki wynik z pewnością poprawi Twój codzienny komfort.

4. Odkurzacz ręczny Bissell Pet Hair Eraser 1987N

Jeśli masz zwierzaka i szukasz odkurzacza ręcznego do sierści, zwróć uwagę na model Bissell Pet Hair Eraser 1987N – stworzony dla posiadaczy czworonożnych przyjaciół. Urządzenie wyposażono w trzy końcówki – odkurzysz nimi każdą powierzchnię, którą odwiedził Twój pupil. Ssawka do tapicerki usunie sierść z dywanów, siedzeń samochodowych czy domowych mebli. Obrotowa szczotka wyciągnie zabrudzenia, które wniknęły głęboko w materiał. Ssawką szczelinową wymieciesz kurz i sierść zalegające w trudno dostępnych, ciasnych miejscach, których nie sposób wyczyścić w inny sposób.

Odkurzacz ręczny Bissell Pet Hair Eraser 1987N działa bezprzewodowo, a jedno naładowanie wystarcza nawet na 15 minut pracy. Pojemnik na zabrudzenia możesz wyjąć, aby go wygodnie opróżnić. Sprzęt wyposażono też w podwójny system filtracji, który zapewnia mu trwałość i efektywną pracę przez długi czas.

5. Odkurzacz ręczny DEERMA CM800

Dobry odkurzacz ręczny, który jest nie tylko skuteczny, ale cechuje go również estetyczna forma? Poznaj ostatni produkt z naszego zestawienia – model DEERMA CM800. W tak przyjemnej dla oka bryle kryje się unikalny mechanizm, który posłuży Ci do usunięcia nie tylko kurzu, ale także znajdujących się w nim mikroorganizmów – a przede wszystkim roztoczy i ich odchodów.

Jak to działa? Odkurzacz likwiduje roztocza przy użyciu:

  • wbudowanej kwarcowej lampy ultrafioletowej,
  • gorącego powietrza o temperaturze 50°C,
  • ssania o dużej sile,
  • drgań o wysokiej częstotliwości.

Połączenie tych czterech sposobów zapewnia skuteczność działania na poziomie 99,9% – i to nie tylko w stosunku do dorosłych form roztoczy, ale również ich jaj, z których w przyszłości mogłyby się wykluć młode osobniki. Urządzenie ma też zintegrowany filtr HEPA, oczyszczający dodatkowo powietrze, w którym unoszą się cząsteczki kurzu.

Ze względu na tak specyficzny sposób działania ten odkurzacz ręczny najlepiej sprawdzi się przy czyszczeniu pościeli, materacy oraz innych tapicerowanych powierzchni, z których korzysta na co dzień alergik.

Jaki odkurzacz ręczny wybrać? Wiele zależy od tego, do czego będziesz go używać. Jeśli zamierzasz sięgać po urządzenie sporadycznie, np. gdy coś się rozsypie na niewielkiej powierzchni, upewnij się, że jest poręczne i niewielkie. Dzięki temu nie będziesz mieć trudności ze znalezieniem miejsca do jego przechowywania. Jeśli zamierzasz korzystać z niego częściej – np. wtedy, gdy jesteś alergikiem lub masz w domu zwierzęta gubiące sierść – zwróć uwagę na dużą wydajność i dodatkowe funkcje, które ułatwią Ci codzienne sprzątanie. Zawsze warto też sprawdzić, jakie końcówki znajdziesz w zestawie z odkurzaczem. Im ich więcej, tym większy obszar zastosowania sprzętu.

Bezprzewodowy odkurzacz ręczny Sencor SVC 190W biały kod: SVC 190W

Bezprzewodowy odkurzacz ręczny Sencor SVC 190W biały kod: SVC 190W

163 zł
Dreame D10 Plus robot sprzątający

Dreame D10 Plus robot sprzątający

1899 zł

Inne artykuły w tej kategorii
 
Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności