MINIMALIZM UDOMOWIONY - zobacz dekoracje w trendzie!🤍
Sprawdź
Czego szukasz?
Zobacz także
Homebook.pl
Homebook.pl
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Dmuchane jacuzzi – co warto wiedzieć przed zakupem jacuzzi ogrodowego dmuchanego?

Dmuchane jacuzzi to świetna alternatywa dla klasycznych urządzeń. Jacuzzi ogrodowe dmuchane nie wymaga takiej inwestycji, jak stacjonarne, zajmuje również mniej miejsca. Dlaczego warto wybrać jacuzzi pompowane, z jakimi kosztami wiąże się zakup i użytkowanie, gdzie postawić takie urządzenie? Odpowiadamy na najważniejsze pytania!

dmuchane jacuzzi czy warto
Źródło: Unclesam / adobestock.com

Dmuchane jacuzzi – dlaczego warto je wybrać?

Dmuchane jacuzzi funkcjonalnością dorównuje klasycznym urządzeniom, znanym z salonów spa. Nowoczesne jacuzzi dmuchane jest wykonane z bardzo wytrzymałego, grubego PCV. Konstrukcja jest dodatkowo wzmocniona solidnym stelażem. Dzięki temu jest bardzo stabilna i odporna na napór: zarówno wody, jak i ciężar osób przebywających w środku.

Nie musisz więc obawiać się, że dmuchane jacuzzi ugnie się lub złamie. Zastosowane rozwiązania pozwalają na to, by na brzegu siadały dorosłe osoby: zupełnie tak, jak w klasycznym jacuzzi w spa. Czy warto kupić dmuchane jacuzzi? Zdecydowanie tak i to z kilku względów.

Bestway Lay-Z-Spa Nadmuchiwany basen z hydromasażem Helsinki AirJet

Bestway Lay-Z-Spa Nadmuchiwany basen z hydromasażem Helsinki AirJet

5624 zł
INTEX Wanna z hydromasażem PureSpa Greywood DELUXE, 216 cm

INTEX Wanna z hydromasażem PureSpa Greywood DELUXE, 216 cm

4958 zł
Bestway Lay-Z-Spa Nadmuchiwane spa Hawaii AirJet

Bestway Lay-Z-Spa Nadmuchiwane spa Hawaii AirJet

4113 zł
Bestway Lay-Z-Spa Nadmuchiwane spa Hawaii HydroJet Pro

Bestway Lay-Z-Spa Nadmuchiwane spa Hawaii HydroJet Pro

6469 zł

Funkcjonalność basenu ogrodowego

Jacuzzi dmuchane – czy warto w nie inwestować? Tak! Nie zajmie więcej miejsca niż basen ogrodowy, a przy tym może pełnić jego funkcję – wystarczy nie włączać opcji podgrzewania wody, by w czasie upalnych dni służyło za miejsce ochłody (zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych). W jednej cenie zyskujesz więc pełną funkcjonalność dwóch urządzeń.

Jacuzzi dmuchane: piękna ozdoba ogrodu

Nowoczesne modele dmuchanego jacuzzi ogrodowego mogą mieć różne kształty: kwadratu, koła czy oktagonu. Wygodnie korzystać może z nich nawet 5-7 dorosłych osób. Niektóre modele są wyposażone w dodatkowe funkcje, jak np. kolorowe podświetlenie LED. Wszystko to sprawia, że dmuchane jacuzzi będzie funkcjonalną, niecodzienną ozdobą ogrodu.

Pełna funkcjonalność

Pompowane jacuzzi nie odbiega funkcjonalnością od stacjonarnego. Takie urządzenia mają panel sterowania, za którego pomocą łatwo wybierzesz pożądaną funkcję. Jakość masażu wodnego nie jest gorsza niż w „prawdziwym” jacuzzi. Dysze wodne pełnią swoją funkcję bez zarzutu. Droższe modele mogą mieć nawet dodatkowe funkcje, jak różne poziomy masażu wodnego czy dekoracyjne podświetlenie LED.

Niższe koszty zakupu i eksploatacji

Zakup, instalacja i użytkowanie dmuchanego jacuzzi wiąże się z o wiele niższymi kosztami niż w przypadku klasycznego. W cenie dmuchanego jacuzzi zawarte są już wszystkie akcesoria niezbędne do użytkowania. Eksploatacja również jest tańsza: do utrzymania jacuzzi w czystości wystarczy wymiana filtrów pompy oraz tabletki do czyszczenia. Dodatkowo jest mobilne, możesz więc zmienić jego miejsce w przypadku zmiany koncepcji aranżacji ogrodu.

Sprawdź też: Rodzaje basenów ogrodowych – przegląd, zalety, pielęgnacja

Bestway Nadmuchiwany basen Fast Set, okrągły, 244 x 66 cm, 57265

Bestway Nadmuchiwany basen Fast Set, okrągły, 244 x 66 cm, 57265

216 zł
Bestway Dmuchany basen, 305 x 183 x 56 cm

Bestway Dmuchany basen, 305 x 183 x 56 cm

197 zł
Bestway Basen Fast Set z zestawem akcesoriów, 305 x 76 cm 57270

Bestway Basen Fast Set z zestawem akcesoriów, 305 x 76 cm 57270

449 zł
Bestway Basen rodzinny Big Lagoon, 262x157x46 cm

Bestway Basen rodzinny Big Lagoon, 262x157x46 cm

177 zł

Jacuzzi ogrodowe dmuchane – na co zwrócić uwagę?

Jacuzzi ogrodowe dmuchane możesz wykorzystać na wiele sposobów. Nadmuchiwane jacuzzi znajdujące się w ogrodzie możesz użytkować przez większość roku: nawet do 9 miesięcy. Wiele zależy jednak od jego rodzaju i funkcjonalności.

Na co zwracać szczególną uwagę, wybierając dmuchane jacuzzi ogrodowe?

  • Jedno z najważniejszych kryteriów wyboru jacuzzi dmuchanego to wymiary. Trzeba dostosować je przede wszystkim do tego, ile masz miejsca w ogrodzie (lub na tarasie – bo jacuzzi dmuchane może być używane również tam) oraz ile osób będzie z niego korzystać i w jakim celu. Jacuzzi dmuchane małe (2-osobowe) będzie wystarczające dla par, które korzystają z niego raczej okazjonalnie. Jeśli w domu są dzieci, lepiej wybrać jacuzzi ogrodowe dmuchane 4-osobowe lub 6-osobowe.
  • Jacuzzi dmuchane z masażem to świetny sposób nie tylko na głęboki relaks. Takie urządzenie przyda się również w rehabilitacji czy dla osób aktywnych fizycznie, uprawiających sporty wyczynowe. Ciepła woda + masaż wodny to doskonały przepis na łagodzenie bólu mięśni czy stawów. To przyjemny i prosty sposób na ulgę przy kontuzjach!
  • Kolejna bardzo ważna kwestia to obudowa jacuzzi dmuchanego. Obudowa i stelaż to najważniejsze elementy odpowiadające za wygodę i bezpieczeństwo użytkowania sprzętu. Muszą więc być wykonane z wytrzymałych materiałów i być odporne na uszkodzenia.

Jakie jacuzzi dmuchane więc wybrać? Zwracaj uwagę przede wszystkim na wymiary, stabilność konstrukcji i stelaża, a także na jakość podzespołów (panel sterujący, pompa do wody).

Jacuzzi pompowane – gdzie je umieścić?

Pompowanego jacuzzi możesz użytkować zarówno w ogrodzie, jak i w pomieszczeniach. Jednak ze względu na dużą masę własną (po wypełnieniu wodą może ważyć nawet tonę!), jacuzzi pompowane ulokuj z dużą rozwagą.

Jacuzzi dmuchane na taras czy na balkon nie powinno być duże – w tym przypadku bezpieczniej będzie, jeśli wybierzesz małe spa dmuchane, na 2 osoby. Balkon lub taras może się zarwać pod ciężarem wody i osób przebywających w jacuzzi. Jeśli dmuchanego spa jacuzzi chcesz używać w pomieszczeniu, ulokuj je na parterze budynku lub nawet poniżej, by nie stwarzać ryzyka nadmiernego obciążenia stropów.

Jacuzzi dmuchane w ogrodzie musi mieć zapewniony dostęp do prądu – pamiętaj o tym, wybierając miejsce. Unikaj również ustawiania go pod drzewami – spadające liście i gałązki szybko zanieczyszczą wodę. Dmuchanego jacuzzi w zimie możesz używać w pomieszczeniu albo (po spuszczeniu wody i dokładnym wysuszeniu) przechowywać je w stanie złożonym. Ważne jest to, by zimowało w miejscu, w którym nie będzie narażone na mróz.

Zobacz też: Basen w ogrodzie – jak zbudować basen w ogrodzie i ile to kosztuje?

Jacuzzi dmuchane – ile kosztuje?

Zastanawiasz się, ile może kosztować jacuzzi dmuchane? Cena pozytywnie zaskakuje, sprawiając, że te urządzenia stają się popularniejsze niż zwykłe baseny ogrodowe. Niewielkie modele z podstawowymi funkcjami kupisz już za mniej niż 2 tysiące. Im większa pojemność i dodatkowe opcje (jak np. wspomniane podświetlanie LED), tym wyższa cena. Najdroższe, najbardziej zaawansowane modele to koszt sięgający kilku tysięcy złotych. To jednak nadal mniej niż wbudowane, stacjonarne jacuzzi.

Jakie dmuchane jacuzzi wybrać? Nie kieruj się tylko ceną, ale również (a może przede wszystkim!) jakością wykonania – to przekłada się na przyjemność i bezpieczeństwo użytkowania). Jak w praktyce sprawdza się jacuzzi dmuchane? Opinie użytkowników są dość jednoznaczne: to urządzenia praktyczne, dobrze spełniające swoją funkcję i niedrogie w eksploatacji.

Dobrym czasem na to, by taniej kupić jacuzzi dmuchane, jest wyprzedaż sezonowa. Ceny jesienią i zimą spadają, warto więc wówczas zrobić rozeznanie w dostępnych modelach!

Jak dbać o wodę w jacuzzi dmuchanym?

Woda w jacuzzi musi mieć odpowiedni odczyn i dostosowaną do indywidualnych potrzeb temperaturę. Nie może być ani zbyt chłodna ani za ciepła. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się wartość oscylująca między 35 a 38°C.  Kąpiel powinna być przyjemnością, sprzyjać odprężeniu i rozluźnieniu mięśni. Przebywanie w zimnym lub gorącym środowisku może doprowadzić do przegrzania lub wyziębienia organizmu. 

A jakie pH wody w jacuzzi będzie najbardziej odpowiednie? Parametr ten powinien utrzymywać się na poziomie 7,2-7,4. Przekroczenie przywołanej wartości może prowadzić do zmętnienia wody, a co za tym idzie zwiększać prawdopodobieństwo powstawania osadów i rozwoju różnego rodzaju drobnoustrojów. Z kolei zbyt niskie pH powoduje podrażnienie skóry.  Pamiętaj o jednej bardzo ważnej kwestii – częste kąpiele w jacuzzi podnoszą odczyn wody. 

Zastanawiasz się teraz pewnie, co zrobić, by dbać o jakość wody używanej w Twoim ogrodowym spa. Samo mierzenie przywołanych wyżej wskaźników nie wystarczy. Trzeba przeprowadzać odpowiednie zabiegi dezynfekcyjne i filtracyjne. I tu pojawia się kolejne pytanie: jaka chemia do jacuzzi dmuchanego jest najlepsza?  Jednym z najczęściej wykorzystywanych środków są tabletki chloru.  Po jego aplikacji nie należy korzystać  z jacuzzi przez kilka godzin (trzeba poczekać aż poziom chloru spadnie do poziomu 1,0 mg/l). 

Ile prądu pobiera jacuzzi dmuchane?

Ile prądu zużywa dmuchane jacuzzi? Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi na postawione pytanie. Wiele zależy bowiem od parametrów ogrodowej wanny, a przede wszystkim jej rozmiarów. Zasada jest prosta – zapotrzebowanie jacuzzi na energię rośnie wprost proporcjonalnie do jego wielkości. Innymi słowy, inwestycja w duży sprzęt oznacza wysokie rachunki za użytkowanie jacuzzi.    Na jakie wydatki musisz się więc przygotować? Zapłacisz  średnio 150-200 złotych więcej za prąd. Na wspomniane koszty wpływa oczywiście również częstotliwość korzystania z urządzenia, a także jego jakość. Warto bowiem podkreślić, że spora część modeli dostępnych obecnie na rynku (przeważnie są to modele z tak zwanej górnej półki) jest wyposażona w rozwiązania ograniczające zużycie energii elektrycznej. Wniosek? Warto na początek wydać więcej, by potem zaoszczędzić.

Jak obudować dmuchane jacuzzi?

Powiedzmy to otwarcie: zwykła ogrodowa „wanna” nie wygląda zbyt dobrze. Jak to zmienić? Rozwiązaniem może być obudowa jacuzzi dmuchanego. Jaki materiał sprawdzi się do tego celu najlepiej? Surowiec odporny na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych, takich jak wilgoć czy promieniowanie ultrafioletowe. Wspomniane kryteria spełnia między innymi technorattan, czyli wytworzony sztucznie odpowiednik znanego wszystkim rattanu. 

Jeśli natomiast interesuje Cię drewniana obudowa do jacuzzi, musisz pamiętać o jednej istotnej kwestii  – naturalne materiały muszą być odpowiednio zaimpregnowane. Dzięki temu prostemu zabiegowi zachowają piękny wygląd i pełną funkcjonalność na długo.

Basen ENERO 1036502 300 x 76 cm

Basen ENERO 1036502 300 x 76 cm

390 zł
Basen ogrodowy całoroczny Gre PACIFIC 730cm x 375cm x 120cm

Basen ogrodowy całoroczny Gre PACIFIC 730cm x 375cm x 120cm

13600 zł
Basen ogrodowy całoroczny Gre PACIFIC 460cm x 120cm

Basen ogrodowy całoroczny Gre PACIFIC 460cm x 120cm

7500 zł
Basen całoroczny stelażowy Gre KEA 350cm x 120cm

Basen całoroczny stelażowy Gre KEA 350cm x 120cm

6749 zł 7500 zł

Masz niewielki ogród i zastanawiasz się nad wyborem jacuzzi dmuchanego? Czy warto inwestować w to rozwiązanie? Tak! Koszty zakupu i użytkowania są nieporównywalnie niższe niż w przypadku klasycznego urządzenia. Dodatkowo możesz korzystać z niego jak z basenu. Materiały, z jakich jest wykonane dmuchane jacuzzi, są odporne na napór wody i ciężaru ciała, a także na czynniki mechaniczne. Dzięki temu pełną funkcjonalnością i bezpieczeństwem użytkowania będziesz cieszyć się przez lata.


Inne artykuły w tej kategorii