Czego szukasz?
Zobacz także
Homebook.pl
Homebook.pl
Opublikowany:  

Jak zrobić lampion z drewna? Lampion z drewna DIY krok po kroku

Jak zrobić lampion z drewna? To nie takie trudne, jak może się wydawać! Wystarczy pomysł, trochę narzędzi i akcesoriów, a do tego odrobina cierpliwości i możesz cieszyć się nastrojowym światłem rzucanym przez swój własny lampion. Podpowiadamy, jak zrobić latarenkę drewnianą, która będzie cieszyć nastrojowym światłem i wprowadzi wyjątkową atmosferę!

Jak zrobić lampion z drewna i dlaczego warto?

Latarenki, do których wkłada się świeczkę, to niezwykle sympatyczny i nastrojowy akcent. Możesz:

  • zawiesić go na sznurku w ogrodzie, by pełnił funkcję uroczej lampki, oświetlającej ogród nocą;
  • postawić go również na stole w ogrodzie lub na tarasie, by uświetnił wspólne chwile po zmroku. Oświetlenie przestrzeni za pomocą lampionu zapewnia niepowtarzalny nastrój.

Dekoracje z naturalnych materiałów lub nawiązujące do natury to bardzo modne rozwiązanie, które raczej nie straci na popularności. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się drewniane akcesoria, dlatego drewniana latarenka DIY będzie niepowtarzalnym, uroczym elementem dekoracyjnym, który zapewni wyjątkową atmosferę.

Jak zrobić lampion ogrodowy z drewna? To zadanie o wiele łatwiejsze niż może się wydawać. Potrzebujesz do tego niewiele materiałów, a ich koszt jest zaskakująco niski. Lampion zrobisz również w ciągu kilkunastu minut!

WHITE TREE lampion biały w formie drzewa, wys. 128 cm

WHITE TREE lampion biały w formie drzewa, wys. 128 cm

445 zł
BROWN TREE lampion w formie drzewa, wys. 178 cm

BROWN TREE lampion w formie drzewa, wys. 178 cm

654 zł

Jak zrobić lampion z drewna? Potrzebne materiały i narzędzia

Oświetlenie ogrodowe DIY w postaci drewnianej latarenki to wyjątkowa i oryginalna dekoracja, której nie będzie miał nikt inny! Jak ją zrobić i czego potrzebujesz do jej wykonania?

Przydadzą Ci się:

  • drewniane ramki lub deseczki (najprościej wybrać 4 identyczne ramki na zdjęcia);
  • pistolet z klejem na gorąco;
  • deseczka na podkładkę;
  • farbki do dekoracji (opcjonalnie).

Lampion z drewna wykonany z 4 ramek na zdjęcia to rozwiązanie najłatwiejsze i najszybsze w realizacji. Wystarczy, że skleisz ze sobą 4 ramki, dodasz podkładkę i… gotowe.

Inną, równie łatwą w realizacji opcją (bez użycia szkła) jest wykonanie lampionu z różnych deseczek. Będziesz potrzebować do tego 16 identycznych deseczek (do wykonania 4 ścianek). Szkiełko zastąp mniejszymi deseczkami lub nawet patyczkami do lodów przyklejonymi w poprzek do ramy. Jeśli jednak zdecydujesz się na wersję bez szkła, pamiętaj o tym, że nic nie chroni płomienia, dlatego taki lampion użytkuj ze szczególną ostrożnością.

Lampion z drewna – jak zrobić go krok po kroku?

Drewniane lampiony do ogrodu nie wymagają dużego nakładu pracy ani wiele czasu. Potrzebujesz minimum narzędzi i materiałów, a do tego chęci! Przedstawiamy, jak krok po kroku zrobić lampion drewniany z ramek na zdjęcia, czyli lampion z drewna i szkła.

Krok 1. Narysuj projekt lampionu z drewna

Podstawą każdej własnoręcznej pracy jest przygotowanie projektu. Możesz go nawet naszkicować na kartce: ważne, byś w trakcie prac miał do niego swobodny dostęp i mógł podejrzeć w każdej chwili, jak wygląda plan.

Krok 2. Przygotuj materiały i zabezpiecz stanowisko pracy

Lampion najwygodniej będzie Ci się robić na stole z dużym blatem. Usuń z niego wszystkie przedmioty, by zapewnić sobie przestrzeń do pracy. Blat zabezpiecz przed porysowaniem – najlepiej ceratą, a jeśli masz dużą deskę – także świetnie się nada.

Krok 3. Przymocuj szkiełko do lampiony z drewna DIY

Wyjmij szkiełko z ramki, a następnie za pomocą pistoletu z klejem na gorąco przyklej je do ramki. Chociaż klej po wyschnięciu nie ma koloru, to jednak nakładaj go bardzo ostrożnie, by nie porobić plam. Lepiej nanoś maleńkie kropelki w wielu miejscach niż kilka większych.

Krok 4. Sklej ze sobą wszystkie boki lampionu z drewna

Gdy szkiełka będą już przytwierdzone do ramek, możesz zabrać się za łączenie ścianek. Aplikując klej, kieruj się tą samą zasadą, co w przypadku klejenia szkiełek.

Krok 5. Przymocuj podstawkę drewnianego lampionu

Kiedy konstrukcja będzie już stabilna, czas na ostatni element, czyli dodanie spodu. Pamiętaj, że to na nim będzie stać świeca, dlatego powinien być wykonany z materiału, który nie przewodzi ciepła. Najlepiej jeśli także będzie to drewniana deseczka.

To wszystko! Teraz wystarczy już tylko umieszczenie świeczek w środku, zapalenie ich i… radość z nowego, uroczego dodatku!

Biały lampion LED Star Trading Linterna, wys. 29 cm

Biały lampion LED Star Trading Linterna, wys. 29 cm

139 zł
Biały lampion dekoracyjny LED odpowiedni na zewnątrz Tomasucci Lante

Biały lampion dekoracyjny LED odpowiedni na zewnątrz Tomasucci Lante

184 zł
Jasnoszara lampa gazowa Cosi Drop, wys. 37 cm

Jasnoszara lampa gazowa Cosi Drop, wys. 37 cm

289 zł 489 zł
WHITE TREE lampion biały w formie drzewa, wys. 128 cm

WHITE TREE lampion biały w formie drzewa, wys. 128 cm

445 zł

Lampion z drewna DIY – w jakich aranżacjach się sprawdzi?

Lampion z drewna to urocza i klimatyczna dekoracja nawiązująca do natury. Takie akcesoria są i będą modne, dlatego bez obaw możesz się w nie zaopatrzyć. Pomysłów na to, jak zrobić latarenkę z drewna jest oczywiście więcej, jednak lampion z ramek na zdjęcia to patent najtańszy oraz najłatwiejszy i najszybszy do zrealizowania. Jeśli masz pewną rękę i więcej narzędzi pod ręką (np. wyrzynarkę do drewna), możesz pokusić się o bardziej finezyjne kształty i zdobienia. Szkło możesz zastąpić np. wycięciami w ściance.

Lampion z drewna DYI sprawdzi się wszędzie tam, gdzie chcesz wprowadzić odrobinę przytulności i zmysłowości. Nadaje się więc do zastosowania w mieszkaniu: jako oświetlenie balkonu lub tarasu czy jako zamiennik świec na stole.

Wygląda rewelacyjnie także w ogrodzie: jako wisząca lampka, subtelnie oświetlająca z góry stół, wejście do domu czy alejkę. Będzie również niebanalną ozdobą stołu w ogrodzie, np. podczas romantycznej kolacji we dwoje.

Jak zrobić latarenkę do ogrodu? To proste zadanie, które daje sporo satysfakcji z efektów. Do wykonania lampionu nie potrzebujesz ani wiele czasu, ani materiałów i narzędzi. Wystarczy kilka wolnych chwil, by już wieczorem móc cieszyć się nowym, funkcjonalnym i niezwykle uroczym dodatkiem!


Inne artykuły w tej kategorii
 
Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności