Jak zrobić lampę wiszącą w stylu industrialnym?

źródło:http://www.one-o.it
źródło:http://www.one-o.it

Potrzebujemy:

  • metalowego kosza na owoce

  • wiertarki

  • oprawki z kablem

  • śrubokrętu

  • żarówki

  • spray'u w wybranym kolorze (opcjonalnie)

źródło:http://www.one-o.it
źródło:http://www.one-o.it

Zaczynamy:

I. Pierwszym krokiem jest wywiercenie otworu na środku naszej miski. Obróć ją spodem do góry i za pomocą miarki znajdź środek. Zaznacz go, a następnie za pomocą wiertarki wywierć otwór. Ważne, aby środek został bardzo dokładnie wymierzony, ponieważ od tego zależeć będzie czy nasz klosz po zawieszeniu będzie wisiał prosto.

II. Kolejnym krokiem jest przygotowanie kabla wraz z oprawką w taki sposób, żeby zmieścił się przez wcześniej wywiercony otwór. Koniecznie będzie ściągnięcie plastikowej osłonki pod którą znajduje się kostka elektryczna. Delikatnie pozbądź się osłonki, a następnie kostki elektrycznej.

III. Gdy uda Ci się przeciągnąć kabel przez otwór w misce, zamontuj kostkę oraz osłonę w taki sam sposób jak były zamontowane początkowo.

IV. Jeśli decydujesz się na przemalowanie swojego metalowego koszyka teraz jest na to odpowiedni moment :) Zabezpiecz kabel przed zabrudzeniem. Następnie z bezpiecznej odległości spryskaj sprayem kosz oraz oprawkę. Poczekaj aż farba wyschnie, wkręć żarówkę i….Gotowe !:) Teraz możesz zawiesić swoją lampę gdzie tylko chcesz:)

źródło:http://www.one-o.it
źródło:http://www.one-o.it

Jeśli chcesz zawiesić lampę w jadalni nad stołem musisz uważać, żeby lampa nie oślepiała siedzących przy stole osób. Światło ma zachęcać do spożywania posiłków i tworzyć atmosferę bliskości. Powinno ono obejmować swoim zasięgiem całą powierzchnię stołu. Przykładowo jeśli stół ma szerokość do 120 cm, lampę powinno się zawiesić ok.60 - 70 cm nad blatem. Natomiast gdy stół jest szerszy powinniśmy zwiększyć wysokość do 80-90 cm nad blatem.

Natomiast jeśli chcesz zawiesić lampę w innych pomieszczeniach wysokość zawieszenia lampy nie jest tak oczywista, gdyż zazwyczaj pełni ona funkcję oświetlenia ogólnego. Warto wtedy indywidualnie regulować wysokość lampy do swoich potrzeb. W takich przypadkach często konieczne jest zastosowanie dodatkowego oświetlenia w celu doświetlenia obszaru np. przy łóżku bądź biurku.

źródło:http://www.one-o.it
źródło:http://www.one-o.it

Spodobał Ci się pomysł? Udało Ci się wykonać taką lampę? Podziel się tym z nami w komentarzach!

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii DIY - Zrób to sam
Zobacz więcej artykułów w kategorii DIY - Zrób to sam
Komentarze