Szafa w roli głównej - jak zaprojektować szafę?

Gdzie postawić szafę? Na przedpokoju czy w sypialni? A może w pokoju dziennym? Każde miejsce jest dobre, pod warunkiem, że da się ją dopasować do wystroju wnętrza i potrzeb użytkowników.

szafa z lustrem w sypialni
Zaprojektuj swoją szafę z WAJNERT MEBLE >

Planując układ funkcjonalny w nowych domach i mieszkaniach z góry zakładamy, że będziemy potrzebowali dużej szafy w specjalnej wnęcę lub wolnostojącej, co nie znaczy, że mniej efektownym czy pojemnym.

#Pierwsze wrażenie

Front szafy, czyli zewnętrzne drzwi, decyduje o wrażeniu estetycznym jakie robi cała szafa. Dlatego coraz częściej producenci mebli dają Klientom możliwość indywidualnego kształtowania wyglądu frontów. Tak jest np. w przypadku firmy WAJNERT MEBLE i jej kolekcji szaf z drzwiami przesuwnymi DEKO.

Najprostszym i najtańszym rozwiązaniem w tym systemie jest wybór frontu w całości wykonanego z wysokiej jakości płyty laminowanej w jednym z kilku kolorów: buk twardzielowy, dab sonoma, kasztan klasyczny, venge ciemne, sosna loft krem, dąb craft biały, dab sanremo. Taki front łatwo dopasować do innych elementów mebli systemowych jak komody, witryny czy łóżka, wykonanych z płyty w tym samym kolorze.

Płytę laminowaną można też połączyć z lustrem. Takie rozwiązanie sprawdzi się przede wszystkim w mniejszych pomieszczeniach i tam, gdzie samemu chce się przejrzeć przed wyjściem. Szczególnie efektownie wygląda połączenie lustra z płytą na wysoki połysk w białym, czarnym lub szarym kolorze.

W opcji frontu składającego się z czterech prostokątnych elementów, możliwe jest też połączenie płyt w dwóch rożnych kolorach, co również daje ciekawe efekty, a kolekcja frontów z niezwykłymi grafikami o różnorodnej tematyce, daje możliwość aranżacji oryginalnej, domowej przestrzeni.

#Wielki format

To, że szafa im większa tym lepsza, może potwierdzić każda kobieta. Dlatego firma WAJNERT MEBLE projektując szafy z drzwiami przesuwnymi DEKO zdecydowała się na naprawdę duże gabaryty. Wysokość 240 cm – to jedna z największych dostępnych na rynku. Głębokość szafy wynosi 63 cm, a szerokość można dopasować do własnych potrzeb i możliwości, wybierając między 160cm, 200 cm, 230 cm, a 250 cm. Jeśli tylko wielkość pomieszczenia nam na to pozwala warto wybrać największy format szafy.

szafa z przesuwanymi drzwiami z lustrem

#Liczy się wnętrze

Dodatkowe akcesoria oferowane jako opcjonalne wyposażenie pozwolą w niej przechowywać nie tylko ubrania i buty ale także taki sprzęt jak odkurzacz, na który zazwyczaj nie ma lepszego miejsca. W standardzie na wyposażeniu każdej szafy DEKO są trzy półki i drążki ubraniowe. To jednak dopiero baza do dalszej konfiguracji. Dodatkowo można zamówić 11 różnych elementów w tym np. pojemne szuflady lub praktyczne metalowe kosze. Jako opcja dostępny jest też metalowy stelaż na obuwie, który przyda się szczególnie jeśli szafa będzie stała na przedpokoju. W takim układzie sprawdzi się także, wspomniany wcześniej, wieszak na rurę odkurzacza. Jeśli natomiast szafa ma pełnić rolę garderoby, to jako dodatkowe wyposażenie warto wybrać wieszak na spodnie i dodatkowe półki.

Niezależnie od tego gdzie szafa będzie ustawiona i jaką będzie pełnić rolę, praktycznym rozwiązaniem jest montaż ramy pogrubiającej oraz oświetlenia ułatwiającego znalezienie poszukiwanych w szafie przedmiotów. Komfort użytkowania szafy z drzwiami przesuwnymi, szczególnie o dużych rozmiarach, podniesie dodatkowo dostępny opcjonalnie samodomykacz.

organizacja dużej szafy

#Zaprojektuj swoją szafę on-line

Więcej na temat szaf znaleźć można w katalogu firmy WAJNERT MEBLE lub na stronie www.wajnert.pl. Na stronie dostępny jest również KONFIGURATOR DEKO – szybkie narzędzie pozwalające na samodzielne zaplanowanie swojej szafy. Ta intuicyjna aplikacja pozwala, w kilku krokach, wybrać rozmiar i kolor szafy, zaprojektować front, a także „wkładać” dodatkowe elementy wyposażenia w taki sposób, aby dopasować funkcjonalność szafy do potrzeb użytkownika. Aplikacja dodatkowo policzy cenę zaprojektowanej szafy oraz daje możliwość wydrukowania listy wybranej konfiguracji lub jej przesłania na swój adres e-mail.

>> Skorzystaj z Kofiguratora Deko <<

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Meble
Zobacz więcej artykułów w kategorii Meble
Komentarze

Anonimowy użytkownik

<3
  • Dodano 2 lata temu

Anonimowy użytkownik

W życiu luster przy łóżku!
  • Dodano 2 lata temu

Zobacz więcej produktów