Wszystko na swoim miejscu. Jak uporządkować przestrzeń w łazience?

W łazience spędzamy bardzo dużo czasu: relaksujemy się po ciężkim dniu, dbamy o wygląd, a czasem chowamy się przed światem. Dlatego nie chcemy by łazienkowy bałagan spędzał nam sen z powiek. Co zrobić by wszechobecne kosmetyki i ręczniki znalazły swoje miejsce w łazience? Zobaczcie dlaczego warto pomyśleć o pojemnych i ergonomicznych szafkach oraz szufladach.

Pojemna szafka to podstawa

Nie ważne, czy łazienka jest duża czy mała. Jedną z najistotniejszych rzeczy, jakie powinny się w niej znaleźć to szafki. To one w pierwszej kolejności pomagają nam uporządkować przestrzeń. Możemy przebierać w szafkach stojących oraz wiszących. To, jaką wybierzemy zależy od tego, jakie mamy możliwości aranżacyjne. Jeśli pozwala nam na to przestrzeń, warto wybrać wysokie szafki cargo np. z serii Twins. Dzięki takiemu rozwiązaniu przybory łazienkowe nie będą się brudzić. Oprócz tego wysokie szafki wiszące są bardzo eleganckim i nowoczesnym rozwiązaniem. Kolejną rzeczą, którą należy przemyśleć jest wybór szafki z umywalką lub bez niej. Szafka wisząca nie zajmuje miejsca na podłodze, dzięki czemu łatwiej czyścić powierzchnie znajdujące się w łazience. Tego typu szafka może być powieszona w dowolnym miejscu. Szafka stojąca jest stabilna i nie wymaga montażu na ścianie. Wszystkie meble, jakie znajdą się w łazience powinny być wykonane z płyt odpornych na wilgoć.

Szafka z lustrem – czy warto taką kupić?

W każdej łazience powinno być lustro. Dlaczego więc nie połączyć go z szafką? Oprócz funkcjonalności lustra zyskamy dodatkowe miejsce do przechowywania. Lustro w łazience z wyjątkiem oczywistej funkcji spełnia rolę uzupełniającą aranżację. Jest w stanie optycznie powiększyć lub zmniejszyć łazienkę. Dzięki takiej szafce wszystkie najpotrzebniejsze przedmioty są na wyciągniecie ręki. Ciekawym rozwiązaniem są lustra z przymocowanymi półkami. Sprawdzą się w łazienkach, które nie wymagają dodatkowych szafek. Lustro i szafka nie muszą spełniać swojej roli tylko nad umywalką. Nowoczesnym i coraz chętniej stosowanym rozwiązaniem są duże szafki boczne z zamontowanymi lustrami na zewnątrz lub wewnątrz nich. Dzięki temu zyskujemy jeszcze więcej miejsca do przechowywania oraz duże lustro, w którym można przejrzeć się w całej okazałości.

białe meble łazienkowe

Podzielność szuflad

Ciekawym rozwiązaniem są szafki z przegródkami. Porządkują przedmioty według naszego pomysłu. Organizują całą szufladę i pomagają utrzymać w niej porządek. Pozwalają zawsze mieć pod ręką to, co najważniejsze. Poza tym wyglądają bardzo efektownie. Ciekawym rozwiązaniem są także relingi montowane po bokach szuflad. Dzięki nim możemy chować wysokie butelki, które nie przewrócą się podczas zamykania i otwierania.

Kreatywne i zarazem optymalne zagospodarowanie przestrzeni w łazience jest architektonicznym wyzwaniem. Należy pamiętać, że idealnie dopasowane meble łazienkowe pozwolą nam na utrzymanie porządku, a korzystanie z tego pomieszczenia będzie czystą przyjemnością.

Zobacz więcej na www.kolo.com.pl

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Łazienka
Zobacz więcej artykułów w kategorii Łazienka
Komentarze
zainspirowaliście mnie, żeby lepiej ogarnąć przestrzeń w szufladach i szafkach, które mam. kupiłam komplet mebli łazienkowych z mebleprosna.pl i jestem z nich bardzo zadowolona, bo dobrze znoszą wilgoć, ale wewnątrz zawsze szybko robi się okropny bałagan. namówię męża na klika prac, które pozwolą nam się lepiej zorganizować w tej naszej łazience! ;P
  • Dodano 3 lata temu

Zobacz więcej produktów