Końcówka zimowej wyprzedaży do -74% ⏰
Czego szukasz?
Zobacz także
KOŁO
KOŁO
Opublikowany:  

Jak wybrać szafkę łazienkową pod umywalkę?

Wybór odpowiednich mebli łazienkowych to duże wyzwanie. Często ograniczeni przestrzenią nie możemy pozwolić sobie, na stworzenie w naszej łazience przestrzeni wypełnionej meblami do przechowywania. Zwykle ograniczamy się do montażu funkcjonalnej szafki podumywalkowej, która pozwoli nam zachować w łazience porządek, a jednocześnie podkreśli charakter aranżacji naszej łazienki.

Wybierając meble łazienkowe, postawmy na to, aby były one funkcjonalne i trwałe. Ograniczeni przestrzenią, wybierajmy szafki łazienkowe, tak aby doskonale komponowały się nie tylko z całą aranżacją, ale również były doskonale dopasowane. Decydując się na zakup, odpowiedzmy sobie na podstawowe pytania, które ułatwią nam wybór.

Czy szafka pod umywalkę ma być schowkiem na drobiazgi i przybory toaletowe?

Jeśli nie posiadasz w swojej łazience dużej ilości miejsca, a przestrzeń przeznaczona na szafkę podumywalkową jest mała, zdecyduj się na montaż pojedynczej szafki, w której zmieścisz najbardziej potrzebne drobiazgi i przybory toaletowe. Pamiętaj o tym, aby wybierać szafki z zamontowanym systemem Soft – Close, który pozwala na bezproblemowe i delikatne zamykanie i otwieranie szafek. Dzięki temu z łatwością dostaniemy się do potrzebnych nam rzeczy. Jeśli zdecydujemy się na wybór podwieszanej szafki, to dzięki temu zabiegowi, zdecydowanie optycznie powiększymy przestrzeń łazienki i ułatwimy sobie sprzątanie

Czy moja wymarzona szafka, będzie musiała pomieścić wszystkie moje kosmetyki?

Jeśli planujesz znaleźć w swojej szafce miejsce dla wszystkich kosmetyków i niezbędnych w łazience przyborów, zastanów się nad zamontowaniem szerszej szafki (90 cm), z dwiema pojemnymi szufladami, które przystosowane są do przechowywania dużej ilości rzeczy, dzięki temu, że są głębokie. Dodatkowym atutem jest zastosowany w szufladach system podziału, który pozwala zachować porządek, a wszystkie niezbędne kosmetyki zawsze będą na swoim miejscu. Pamiętaj o tym, aby zwrócić uwagę, czy w szafkach zamontowany został system cichego domykania, który spowalnia ruch szuflad i drzwi, zapewniając wygodne oraz bezpieczne użytkowanie, a także gwarantuje to, że przy zamykaniu wszystkie przedmioty pozostaną na swoim miejscu. W zależności od Twoich potrzeb możesz dobrać do szafki pojedynczą lub podwójną umywalkę.

Czy zależy mi na trwałości?

Jeśli Twoja odpowiedź brzmi twierdząco, zdecyduj się na szafki wykonane z płyty wilgocioodpornej. Łazienka to pomieszczenie szczególnie narażone na wilgoć. Dzięki szafce podumywalkowej wykonanej z takiej płyty, zniwelujemy ryzyko dostania się wilgoci do struktury mebla, a dzięki temu wybrana przez nas szafka, będzie dłużej pełniła swoją funkcję. Wybierając meble, możesz dodatkowo zwrócić uwagę na to, czy są one pokryte wodoodpornymi lakierami i filtrami UV, takie rozwiązanie dodatkowo zwiększa trwałość mebli.

Szafka powinna idealnie oddawać charakter mojej łazienki

Zakup mebli łazienkowych to inwestycja na lata. Dlatego przed podjęciem konkretnej decyzji zakupowej, przeanalizuj wszystkie „za” i „przeciw”. Dokładnie zastanów się nad kolorem, który będzie pasował do całej aranżacji. Pamiętaj, aby np. w przypadku małych pomieszczeń, wybierać małe szafki o prostej formie, które pozbawione są dekoracyjnych uchwytów i ozdób. Takie rozwiązanie pozwala optycznie powiększać przestrzeń. Nie zapominaj o tym, że poza walorami estetycznymi, warto wziąć również pod uwagę materiały z jakich została wykonana szafka oraz zastanowić się nad jej funkcjonalnością.

<h2 id="zdaniem-eksperta">Zdaniem eksperta</h2>
<p><em>Wybór szafki pod umywalkę powinien w dużej mierze być zależny od wielkości, czy kształtu łazienki. Już na etapie projektowania mebli łazienkowych, staram się zawrzeć w projekcie problemy i potrzeby, z którymi może spotkać się ich przyszły użytkownik. Dlatego dużą wagę przywiązuję do funkcjonalności mebla: pojemnych szuflad, w których można pomieścić najpotrzebniejsze kosmetyki, system cichego zamykania, mocnych zawiasów, dzięki którym szafka będzie służyła przez długie lata. Pamiętajmy o tym, aby wybierając idealne meble do naszej łazienki, postawić nie tylko na doskonały design, ale zwrócić uwagę również na materiały, z których został wykonany mebel.</em> -
Michał Roszkowski, Product Manager Geberit. Projektant kolekcji mebli łazienkowych KOŁO Twins wyróżnionej międzynarodową nagrodą Red Dot Design Awards.</p>

Zdaniem eksperta

Wybór szafki pod umywalkę powinien w dużej mierze być zależny od wielkości, czy kształtu łazienki. Już na etapie projektowania mebli łazienkowych, staram się zawrzeć w projekcie problemy i potrzeby, z którymi może spotkać się ich przyszły użytkownik. Dlatego dużą wagę przywiązuję do funkcjonalności mebla: pojemnych szuflad, w których można pomieścić najpotrzebniejsze kosmetyki, system cichego zamykania, mocnych zawiasów, dzięki którym szafka będzie służyła przez długie lata. Pamiętajmy o tym, aby wybierając idealne meble do naszej łazienki, postawić nie tylko na doskonały design, ale zwrócić uwagę również na materiały, z których został wykonany mebel. - Michał Roszkowski, Product Manager Geberit. Projektant kolekcji mebli łazienkowych KOŁO Twins wyróżnionej międzynarodową nagrodą Red Dot Design Awards.


Inne artykuły w tej kategorii
 
Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności