Odkryj konsole do przedpokoju i salonu już od 199zł 👀
Sprawdź
Czego szukasz?
Zobacz także
Homebook.pl
Homebook.pl
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Najlepsze projekty balkonów w bloku

Wynajmując mieszkanie w bloku nie zawsze mamy wpływ na to, jakim balkonem ono dysponuje. Możemy jednak sprawić, że ta nieduża przestrzeń będzie miejscem naszego wypoczynku, porannej kawy czy spotkania z przyjaciółką. Szczególnie latem warto urządzić balkon funkcjonalnie oraz przytulnie. Podpowiadamy, jak to zrobić!

Balkon w bloku pełni rolę mini-ogródka, przestrzeni do relaksu, zastępuje nam prawdziwy ogród czy działkę. Choć mały, wąski, przy ulicy możemy zaaranżować go w taki sposób, że z chęcią usiądziemy chociaż na chwilę ze szklanką lemoniady lub książką wśród zieleni i przyjemnych dodatków. Wbrew pozorom, aby urządzić wymarzony balkon nie potrzebujemy specjalnych sprzętów. Wystarczy pomysł oraz kilka gadżetów.

vidaXL Mini szklarnia do ogrodu.

vidaXL Mini szklarnia do ogrodu.

413 zł
Esschert Design Szklarnia, rozmiar S, brązowa

Esschert Design Szklarnia, rozmiar S, brązowa

557 zł
Nature przenośna mini szklarnia 100 x 100 x 100 cm 6020408

Nature przenośna mini szklarnia 100 x 100 x 100 cm 6020408

150 zł
vidaXL Inspekt, antracytowy, 100 x 100 x 77 cm, stal galwanizowana

vidaXL Inspekt, antracytowy, 100 x 100 x 77 cm, stal galwanizowana

504 zł

Jak urządzić mały balkon?

Najlepsze projekty balkonów wcale nie dotyczą tych dużych, przestronnych. Mały balkon ma swój wyjątkowy, kameralny urok i możemy sprawić, że będzie naszą prywatną oazą odpoczynku. Aby tak się stało musimy zdecydować, w jaki sposób chcemy go użytkować. Naszym marzeniem jest wygodny fotel do czytania i relaksu, a może wolimy spędzać czas na balkonie przy stoliku, popijając kawę lub wino? Gdy określimy swoje potrzeby możemy przystąpić do realizacji. Zacznijmy od podłoża – drewniana posadzka nie wymaga specjalnych dodatków, ale betonowa podłoga już tak. Wybierzmy praktyczne rozwiązanie typu sztuczna trawa lub dywanik. Następnie wstawmy meble – wygodne siedzisko lub stoki z krzesłami. Nasza baza gotowa, teraz czas na dodanie balkonowi wyjątkowego charakteru.

Jakie dekoracje na balkon?

Podczas aranżacji balkonu warto wybrać sobie myśl przewodnią, aby wiedzieć w jakim stylu ma być nasz kącik. Może będzie to wystrój nowoczesny, naturalny czy pastelowy. W każdym wypadku trzymajmy się planu i starajmy się urządzić balkon spójnie oraz estetycznie. W końcu patrzymy na niego nie tylko my! Zadbajmy i każdy szczegół – miękkie poduszki, rośliny i kwiaty, oświetlenie w postaci lampionów oraz cotton ballsów – to wszystko wprowadzi idealną atmosferę na nasz balkon i sprawi, że chętnie będziemy na nim przebywać. Podczas prac weźmy pod uwagę nie tylko jego wielkość, ale też usytuowanie. Jeśli jest otwarty, bez zadaszenia czy z niezabudowaną balustradą warto pomyśleć o ruchomej aranżacji, którą w razie deszczu lub wiatru szybko i sprawnie wniesiemy do mieszkania.

W jakim stylu urządzić balkon?

Balkon to przedłużenie mieszkania, dlatego warto zadbać o jego estetyczny wygląd. Należy jednak pamiętać o zachowaniu umiaru i wybrać tylko te elementy, które rzeczywiście są niezbędne i będą nam służyć. Najpiękniejsze balkony to te urządzone na biało z dodatkiem koloru, np. błękitu, zieleni lub szarości. Elegancko wygląda też drewno zarówno w postaci podłogi, mebli, jak i dodatków – skrzynek na kwiaty, lampionów czy wiklinowych koszy.

Fotel rozkładany Bamboo 200x30 cm naturalny

Fotel rozkładany Bamboo 200x30 cm naturalny

840 zł 1679 zł
Leżak SASKA GARDEN 1032313 Czarny

Leżak SASKA GARDEN 1032313 Czarny

259 zł
Lezak Ogrodowy Relax

Lezak Ogrodowy Relax

220 zł
Krzesło turystyczne SPOKEY Tampico

Krzesło turystyczne SPOKEY Tampico

199 zł

Marzenia o funkcjonalnym oraz efektownym balkonie są o wiele łatwiejsze do realizacji niż często nam się wydaje. A chwile spędzone na powietrzu wczesnym rankiem lub ciepłym wieczorem warte są każdych przygotowań. Szczególnie latem, kiedy pogoda sprzyja przesiadywaniu na balkonie cały czas!


Inne artykuły w tej kategorii