Dlaczego warto postawić na ciepły odcień bieli w łazience? Wybieramy ceramikę łazienkową na lata!

Ceramika łazienkowa kojarzy się niemal wyłącznie z bielą, choć występuje również w innych barwach. Kolor ten to synonim czystości i świeżości - w każdej sferze otaczającego nas świata, również w architekturze wnętrz. Aranżując wystrój swojej łazienki warto jednak zwrócić uwagę na to, aby świadomie wybrać odcień bieli ceramiki sanitarnej. Na rynku są dostępne produkty zarówno w ciepłej, naturalnej, jak i chłodnej, niebieskawej tonacji. Ta pierwsza, zwana inaczej bielą europejską lub Alpin Weiss, tworzy przytulny klimat, niezależnie od wykorzystywanego oświetlenia. Stosowana jest między innymi w produktach marek KOŁO i Keramag Design.

Jeden kolor, wiele możliwości

Biel to przede wszystkim uniwersalność i ponadczasowość. Zastosowana we wnętrzu stanowi doskonałą bazę do dowolnej aranżacji przestrzeni. Daje jednocześnie pewność, że efekt końcowy nie znudzi się nam na przestrzeni wielu lat. A jeśli tak się jednak stanie? Neutralność białej ceramiki pozwoli na zachowanie najwyższego standardu – wizualnego i funkcjonalnego, nawet przy całkowitej zmianie charakteru wnętrza. Biel to z całą pewnością kolor nieograniczonych możliwości. Jeden, ale o wielu odcieniach.

Odpowiednia tonacja

Biel europejska wywodzi się z ciepłych barw płytek i kafli – to one są zazwyczaj pierwszym wyborem konsumentów, a dobrze dobrana ceramika powinna się z nimi idealnie komponować. Z punktu widzenia producenta, jest to odcień niezwykle wymagający, bo trudno na nim ukryć niedoskonałości – powierzchnia musi być idealnie gładka. W odróżnieniu od bieli o chłodnej, niebieskawej poświacie, do tej europejskiej łatwiej jest dobrać odpowiednie oświetlenie.

nowoczesna łazienka w ciepłych barwach

KOŁO Life! to kolekcja ceramiki, w której dopracowany w każdym szczególe design i nowoczesne rozwiązania gwarantują pełną satysfakcję zarówno na poziomie estetycznym, jak i użytkowym. Zaokrąglone krawędzie, ergonomiczne kształty i nowoczesna, miękka forma geometryczna nadają serii KOŁO Life! charakterystycznego wyrazu. Jednocześnie jest ona na tyle neutralna, że z powodzeniem sprawdzi się w różnego rodzaju wnętrzach – zarówno tych nowoczesnych, idących z duchem czasu, jak i klasycznych, stawiających na sprawdzone, ponadczasowe standardy.

>> Sprawdź wszystkie produkty z kolekcji KOŁO Life! <<

Kolekcja KOŁO Traffic to przede wszystkim miękkie linie, proste formy i cienkie krawędzie. Lekkie, funkcjonalne konstrukcje stworzono z myślą o miejskim stylu życia - osobach aktywnych, żyjących w dużym tempie, spędzających w domu niewiele czasu, a przez to szczególnie ceniących te chwile wytchnienia. To konsumenci wymagający prostych, użytecznych i komfortowych rozwiązań. Nowoczesne wzornictwo serii KOŁO Traffic pomaga w aranżacji modnej, a jednocześnie niepowtarzalnej przestrzeni o najwyższej funkcjonalności.

podświetlane lustro, nowoczesna łazienka, minimalistyczna łazienka
>> Zobacz wszystkie produkty z kolekcji KOŁO Traffic <<

Stworzona przez Keramag Design kolekcja Xeno2 to przede wszystkim czyste i proste kształty, zainspirowane siłami przyrody, sprawiające wrażenie uformowanych w naturalny sposób. Unikalne wzornictwo zasługuje na wykorzystanie w wyjątkowym wnętrzu. Ultranowoczesna koncepcja minimalistycznej przestrzeni, w połączeniu ze starannie dobranymi dodatkami, pozwoli nam osiągnąć niebanalny efekt i czuć się nadzwyczajnie we własnej łazience.

czarne matowe szafki w łazience, minimalistyczna nowoczesna łazienka

Satysfakcja gwarantowana

Każdy z nas inaczej wyobraża sobie swoją wymarzoną łazienkę. Niezależnie od tego czy stawiamy na klasyczną elegancję, minimalistyczną nowoczesność czy wręcz zaskakującą ekstrawagancję, powinniśmy zadbać o uniwersalność elementów trwałych, do których bez wątpienia należy ceramika łazienkowa. Wybierając poszczególne produkty w salonach pamiętajmy jednak o tym, by były one w tym samym kolorze. To, na jaką tonację się zdecydujemy, zależy już wyłącznie od nas. Większość prestiżowych marek takich KOŁO, Keramag, Duravit i Vileroy Boch stosuje w swoim asortymencie podobny odcień bieli. Reszta jest już kwestią doboru odpowiednich dodatków, nadających wnętrzu charakter, które możemy z łatwością zmieniać i dostosowywać do aktualnych preferencji lub panującej mody – w dowolnym momencie.

>> KOŁO <<

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Łazienka
Zobacz więcej artykułów w kategorii Łazienka
Komentarze

Anonimowy użytkownik

Och wielkość łazienki to u mnie pokój
  • Dodano rok temu
Hestia Grzejniki hestiagrzejniki.pl
  • Dodano rok temu
Hestia Grzejniki hestiagrzejniki.pl
  • Dodano rok temu