Kuchnia tygodnia: idealnie oświetlona z białymi frontami

Moda na białe kuchnie nie przemija! Nic w tym jednak dziwnego - biel wspaniale powiększa wnętrza wizualnie, wprowadza do nich maksimum światła, a przy tym jest niezwykle subtelna i szykowna. Bohaterką poniższego artykułu będzie taka właśnie elegantka - kuchnia o stylowych, mlecznych frontach, której designerskie oświetlenie zasługuje na ocenę celującą!

Kliknij i wybierz idealne oświetlenie do swojej kuchni! >>

Jaka jest tajemnica idealnego oświetlenia?

Tajemnicą szykownej, jasnej kuchni, skąpanej w przyjaznym, złotym blasku jest oświetlenie wieloźródłowe. Dzięki odpowiednio rozmieszczonym plafonom, lampom wiszącym, halogenom i listwom typu LED można uzyskać aranżację intrygującą i wielowymiarową. Dzięki temu, że każde ze źródeł światła nakierowane jest na inny obszar kuchni, można dowolnie kreować atmosferę panującą we wnętrzu i co najważniejsze, z łatwością uwydatniać jego zalety i podkreślać wszelkie aranżacyjne smaczki.

Harmonijna konwencja to podstawa!

Kolejnym niezwykle istotnym aspektem pozostaje spójność aranżacji. Prezentowana kuchnia jest połączona z salonem, w którym zaaranżowano kącik jadalniany. Lampy oświetlające wyspę kuchenną wspaniale korespondują z nieco większym modelem lampy z tej samej linii, który projektant zdecydował się zawiesić tuż nad stołem. Warto zauważyć, że lampy wiszące odgrywają tu rolę gwiazd aranżacji, mających budować w pomieszczeniu nastrój. Aby dodatkowo doświetlić przestrzeń i jednocześnie nie zburzyć harmonijnej estetyki, na suficie w aneksie kuchennym zamontowano dyskretne oprawy świetlne o subtelnym, cylindrycznym kształcie.

Dlaczego warto zamontować oświetlenie wewnątrz szafek?
--
Aby wydobyć z pomieszczenia głębię i maksymalnie urozmaicić  ...

Dlaczego warto zamontować oświetlenie wewnątrz szafek?

Aby wydobyć z pomieszczenia głębię i maksymalnie urozmaicić jego wygląd, projektant zdecydował się na zabudowę meblową o podświetlonym wnętrzu. Szafki wiszące mogą pochwalić się zatem przeszklonymi, subtelnie podświetlonymi frontami. Tego typu zabieg wprowadza do kuchni dynamikę, ociepla ją wizualnie i pozwala na ekspozycję zawartości mebli, np. kolekcji ulubionej porcelany. Oprócz wartości estetycznej, warto zwrócić uwagę na element praktyczny. Dzięki oprawom świetlnym o wiele łatwiej i szybciej znaleźć coś wewnątrz szafek.

Czy warto postawić na listwy LED?

Ostatnim elementem świetlnym, na jaki warto zwrócić uwagę są listwy typu LED. Projektant zdecydował się zamontować je tuż nad blatem roboczym, pod rzędem szafek wiszących. Dzięki dyskretnym listwom struktura płytek ściennych została pięknie podkreślona, a blat mebli maksymalnie doświetlony. Warto pamiętać, że w kuchennym wnętrzu najlepiej sprawdzą się listwy o klasie szczelności IP65. Taki produkt świetnie sprawdza się w miejscach, które są szczególnie narażone na wilgoć. Powleczony grubą warstwą silikonu, pozostaje odporny na ewentualne zachlapaniem wodą.

Ta skandynawska kuchnia to przestrzeń piękna, harmonijna i doskonale przemyślana. Jej ogromną zaletą jest świetnie rozplanowane oświetlenie, uwydatniające ciekawe wykończenia i jasną, szlachetną kolorystykę. Magię światła widać tutaj jak na dłoni!

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Kuchnia
Zobacz więcej artykułów w kategorii Kuchnia
Komentarze

Zobacz więcej produktów