Końcówka zimowej wyprzedaży do -74% ⏰
Czego szukasz?
Zobacz także
Homebook.pl
Homebook.pl
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Jak optycznie ocieplić wnętrze na zimę?

Srogie, zimowe mrozy tuż-tuż, a zatem najwyższy czas zadbać o przytulną odsłonę wnętrzarskich aranżacji! W poniższym artykule zdradzamy, dlaczego warto ocieplać przestrzenie puszystymi tkaninami oraz podpowiadamy, w jaki sposób czarować we wnętrzach światłem. Dzięki naszym sprawdzonym trikom, szybko okaże się, że nie taka zima zła!

Jakie kolory wybrać zimą?

W optycznym ociepleniu wnętrza bardzo ważną rolę odgrywa kolor. Zima lubi ciepłe, miłe dla oka barwy, takie jak rubin, fiolet, czekoladowy brąz czy słoneczna żółć. Dzięki nim wnętrze nabiera przytulnych, przyjaznych tonów, które pięknie kontrastują z białymi krajobrazami za oknem.

<h2 id="jak-oświetlać-wnętrze">Jak oświetlać wnętrze?</h2>
<p>Sznury światełek o ciepłym odcieniu, lampki żarówkowe czy urokliwe cotton-balls’y - oto doskonały sposób na rozproszenie - bywa - mrocznej zimowej atmosfery. Ten trik doskonale znają Skandynawowie, którzy są wprost rozkochani w przyjaznym, jasnym blasku. Warto zatem brać z nich przykład, mimo, że do srogich zim panujących na Północy, rodzimej aurze daleko!</p>

Jak oświetlać wnętrze?

Sznury światełek o ciepłym odcieniu, lampki żarówkowe czy urokliwe cotton-balls’y - oto doskonały sposób na rozproszenie - bywa - mrocznej zimowej atmosfery. Ten trik doskonale znają Skandynawowie, którzy są wprost rozkochani w przyjaznym, jasnym blasku. Warto zatem brać z nich przykład, mimo, że do srogich zim panujących na Północy, rodzimej aurze daleko!

<h2 id="w-jaki-sposób-eksponować-świece">W jaki sposób eksponować świece?</h2>
<p>Elektryczne światło to jednak nie wszystko - zimową porą warto bowiem sięgnąć po smukłe świece i zapachowe tea-light’y. Aby roztańczone promyki mogły pochwalić się elegancką oprawą, pokuś się o kupno świeczników, lampionów i latarenek. Dzięki nim zyskasz modny, stylowy akcent we wnętrzu, który w grudniu możesz bardzo łatwo zamienić w efektowny bożonarodzeniowy stroik.</p>

W jaki sposób eksponować świece?

Elektryczne światło to jednak nie wszystko - zimową porą warto bowiem sięgnąć po smukłe świece i zapachowe tea-light’y. Aby roztańczone promyki mogły pochwalić się elegancką oprawą, pokuś się o kupno świeczników, lampionów i latarenek. Dzięki nim zyskasz modny, stylowy akcent we wnętrzu, który w grudniu możesz bardzo łatwo zamienić w efektowny bożonarodzeniowy stroik.

<h2 id="dekoracje-z-drewna">Dekoracje z drewna</h2>
<p>Nie jest tajemnicą, że jednym z „najcieplejszych” materiałów pozostaje drewno. Naturalne i przyjemne w dotyku niesie ze sobą morze przytulności, tak bardzo potrzebnej podczas zimowych miesięcy. Jeśli zatem chcesz wprowadzić do mieszkania ciepłe nuty, zdecyduj się na drewniane dodatki i dekoracje. Może być to stołek imitujący pieniek drzewa, drabinowy regał czy ozdoby w formie napisów 3D.</p>

Dekoracje z drewna

Nie jest tajemnicą, że jednym z „najcieplejszych” materiałów pozostaje drewno. Naturalne i przyjemne w dotyku niesie ze sobą morze przytulności, tak bardzo potrzebnej podczas zimowych miesięcy. Jeśli zatem chcesz wprowadzić do mieszkania ciepłe nuty, zdecyduj się na drewniane dodatki i dekoracje. Może być to stołek imitujący pieniek drzewa, drabinowy regał czy ozdoby w formie napisów 3D.

Dywany i wykładziny

Jeśli chcesz ocieplić wnętrze wizualnie, koniecznie zatroszcz się o podłogowy dekor. Możesz zdecydować się na miękką wykładzinę, puchaty dywan typu shaggy czy ciepłe imitacje skór. Pamiętaj, że „miksowanie” ze sobą rozmaitych materiałów jest teraz na topie. I tak, obok ozdobnego perskiego dywanu z wełny może śmiało zagościć skromny chodniczek utkany z juty lub futrzana narzuta o nieregularnym kształcie. Im więcej na podłodze, tym ciekawiej i… cieplej!

<h2 id="przytulna-kuchnia">Przytulna kuchnia</h2>
<p>O przytulne tony warto zatroszczyć się nie tylko w salonie i sypialni, ale również w kulinarnym królestwie. Kuchnia to przecież serce domu, w którym z przyjemnością spędza się zimowe wieczory. Aby dodać wnętrzu nieco przytulnego, rustykalnego tonu, warto postawić na gliniane naczynia ozdobione ludowymi wzorami. Ciekawym rozwiązaniem jest również wprowadzenie elementów w kolorze miedzi i starego złota, które mienią się przepięknym ciepłym blaskiem.</p>

Przytulna kuchnia

O przytulne tony warto zatroszczyć się nie tylko w salonie i sypialni, ale również w kulinarnym królestwie. Kuchnia to przecież serce domu, w którym z przyjemnością spędza się zimowe wieczory. Aby dodać wnętrzu nieco przytulnego, rustykalnego tonu, warto postawić na gliniane naczynia ozdobione ludowymi wzorami. Ciekawym rozwiązaniem jest również wprowadzenie elementów w kolorze miedzi i starego złota, które mienią się przepięknym ciepłym blaskiem.

Zimowe pejzaże potrafią zapierać dech w piersiach! Bo czy można wyobrazić sobie coś piękniejszego, niż szron skrzący się na drzewach i płatki śniegu subtelnie wirujące w powietrzu? Urok zimy warto jednak podziwiać z miejsca, w którym jest ciepło, przytulnie i miło - z okien własnego mieszkania wypełnionego przyjaznym blaskiem i zapachem szarlotki z cynamonem.


Inne artykuły w tej kategorii
 
Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności