Noworoczne postanowienia. Jak uporządkować swoją przestrzeń?

Początek nowego roku to idealny moment na gruntowne podsumowania, mocne postanowienia, wyznaczanie sobie inspirujących celów oraz… wielkie porządki! I choć to ostatnie może się wydawać niektórym błahe, pełni niezwykle istotną rolę w torowaniu sobie drogi ku „nowemu ja”. Uporządkowana przestrzeń pomaga się skupić, oczyścić umysł i wyrzucić z mieszkania wszelkie „duchy przeszłości”. Jeśli zatem pragniesz coś zmienić w swoim życiu, zacznij od zaprowadzenia ładu w swoich czterech kątach!

Od czego zacząć sprzątanie?
--
Noworoczne porządki zacznij od przejrzenia zawartości wszelkich półek, szafek i szuflad ...

Od czego zacząć sprzątanie?

Noworoczne porządki zacznij od przejrzenia zawartości wszelkich półek, szafek i szuflad. Zastanów się czego nie używasz i co jest Ci zbędne. Może być to wazon, którego nie lubisz, narzuta o „gryzącym” runie, kolekcja magazynów o trendach, które już dawno wyszły z mody. Pamiętaj - bądź zdecydowana! Doskonale wiemy, że czasem trudno jest się rozstać z przedmiotami, które pozostawały w najbliższym otoczeniu wielu od lat. Pamiętaj jednak, że ostra selekcja pozwoli Ci wziąć głęboki oddech, da poczucie kontroli i sprawi, że łatwiej będzie Ci zadbać o porządek.

Porządkowanie szaf
--
Kolejną szalenie istotną rzeczą jest zajrzenie do szaf, komód, szyfonier i pawlaczy. Nowy rok to ...

Porządkowanie szaf

Kolejną szalenie istotną rzeczą jest zajrzenie do szaf, komód, szyfonier i pawlaczy. Nowy rok to bowiem fantastyczny moment na zrewidowanie swojej garderoby. Jeżeli na wieszakach i półkach znajdziesz rzeczy, których nie nosiłaś od conajmniej roku, wyrok powinien być bezlitosny - oddaj je, sprzedaj lub wymień. Takie kryterium czasowe jest najlepszym wyznacznikiem tego, czy dana rzecz wróci jeszcze kiedyś do łask. Pamiętaj, że z uporządkowania szafy, zawsze wypływają same plusy! Po pierwsze, łatwiej utrzymać porządek w garderobie, po drugie, w szybki i przyjemny sposób można tworzyć zestawy z konkretnych ubrań, po trzecie unikanie modowych wpadek staje się o wiele prostsze.

Ład w dokumentach
--
Oprócz starannego przejrzenia zawartości szaf, szafek i szuflad, koniecznie zabierz się za uporzą ...

Ład w dokumentach

Oprócz starannego przejrzenia zawartości szaf, szafek i szuflad, koniecznie zabierz się za uporządkowanie swojego miejsca pracy. Chaos w okolicach biurka nigdy nie działa na plus - nieporządek może powodować ciągłe rozproszenie i problem ze skupieniem się. Jeżeli zatem pracujesz w domu, pokuś się o przejrzenie wszelkich dokumentów, notatek czy faktur. Aby łatwiej było utrzymać Ci porządek, zainwestuj w segregatory, pudła i organizery. Dzięki nim w nowym roku nic Ci się nie zawieruszy!

Kliknij i poznaj meble i akcesoria, które pomogą Ci uporządkować gabinet >>
Jaki organizer ścienny wybrać?
--
A skoro o notatkach mowa… Jeżeli i Ty należysz do grona osób, które mają problem z r ...

Jaki organizer ścienny wybrać?

A skoro o notatkach mowa… Jeżeli i Ty należysz do grona osób, które mają problem z realizowaniem szczegółowego planu dnia czy po prostu - porządkowaniem myśli, w 2018 roku postaw na ścienne organizery. Takie akcesoria potrafią przyciągnąć oko ciekawym designem, są bardzo na czasie i co najważniejsze - faktycznie pomagają poskromić „notatkowy” chaos. Niektóre mogą być wyposażone w tablicę magnetyczną, jeszcze inne w praktyczne haczyki na klucze czy koszyczki na podręczne drobiazgi. Wystarczy, że taki organizer zawiśnie w widocznym miejscu i voila - masz wszystko pod kontrolą!

Jak uporządkować kuchnię?
--
Szuflady to standard jeśli chodzi o przechowywanie skarbów kulinarnego królestwa, dlatego ...

Jak uporządkować kuchnię?

Szuflady to standard jeśli chodzi o przechowywanie skarbów kulinarnego królestwa, dlatego aby uporządkować ich wnętrze, wykorzystaj specjalne pudełka i organizery. Oprócz tego, pamiętaj: ostatnimi czasy kosze powracają w wielkim stylu! Wiklinowe, rattanowe, z tworzywa sztucznego lub metalu - pomagają porządkować, grupować, selekcjonować. Możesz z powodzeniem ukryć je w kuchennych szafkach i zamontować na specjalnych prowadnicach. I na koniec coś dla osób, które lubią przytulne, domowe kuchnie: pamiętaj, że wspomniane akcesoria wcale nie muszą tkwić w szufladzie, ale stanowić ozdobę kuchennego wnętrza. Wyeksponowane w kankach, saganach czy kamionkach, będą zawsze pod ręką i jednocześnie okażą się ciekawą ozdobą.

Porządki w łazience
--
Akcja „porządek”, powinna rozegrać się również w łazienkowym wnętrzu. Jednym z naszych faworytó ...

Porządki w łazience

Akcja „porządek”, powinna rozegrać się również w łazienkowym wnętrzu. Jednym z naszych faworytów na nadchodzący rok są szuflady z przegródkami, które porządkują przedmioty według naszego pomysłu. Jeśli nie masz do dyspozycji specjalnego podzielnika, możesz wykorzystać koszyczki i pudełka. Innym ciekawym rozwiązaniem może być zamontowanie relingów po bokach szuflad. Dzięki nim można chować wysokie butelki, które nie przewrócą się podczas suwania szufladami po prowadnicach. Oprócz tego, zainwestuj w drobiazgi, które ułatwią Ci korzystanie z łazienkowych dobrodziejstw i trochę Cię rozpieszczą. Świetnym przykładem jest półka na wannę w formie nakładki. Dzięki niej na rantach wanny zapanuje przyjemny ład, a relaks w roku 2018 nabierze nowego znaczenia!

Styczeń od zawsze uważa się za miesiąc postanowień noworocznych i snucia dalekosiężnych planów. I bardzo dobrze! Wielu z nas potrzebuje swego rodzaju katharsis, które może być prologiem do inspirujących metamorfoz i nowych początków. O ile jednak większość osób pamięta, że prawdziwe zmiany rozpoczynają się w głowie, o tyle niektórzy zapominają o uporządkowaniu przestrzeni wokół siebie. A ta z kolei jest o wiele ważniejsza niż mogłoby się początkowo wydawać!

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Porady
Zobacz więcej artykułów w kategorii Porady
Komentarze
faktycznie nowy rok to dobra okazja ba generalne porządki :)
  • Dodano 2 lata temu

Zobacz więcej produktów