Przydatna nie tylko w łazience. Kuchenne zastosowania pasty do zębów

Na co dzień służy nam do dbania o higienę jamy ustnej. Ale dla pasty do zębów możemy znaleźć dziesiątki innych zastosowań. Zwłaszcza w kuchni okazuje się nieocenionym sojusznikiem w walce z zabrudzeniami i przykrymi zapachami.

Usuwanie zabrudzeń

Trudno sobie wyobrazić łazienkę bez pasty do zębów. Dzięki niej dbamy o zęby i zapewniamy sobie zdrowy, piękny uśmiech. Zawarte w paście składniki abrazyjne i detergenty pomogą nam także w czyszczeniu wielu elementów wyposażenia kuchni. Dzięki paście do zębów skutecznie wyczyścisz na przykład zlew. Wystarczy, że rozprowadzisz ją za pomocą gąbki lub suchej ścierki, a następnie spłuczesz wodą.

Płyta kuchenna i blat

Gotowanie i smażenie posiłków pozostawia na płycie ślady tłuszczu i brudnej wody. I tu z pomocą przyjdzie pasta do zębów. Podobnie jak w przypadku zlewu – najpierw rozprowadź pastę na płycie, potem przetrzyj ją mokrą ścierką. Pasta do zębów przydaje się także do czyszczenia elementów drewnianych, np. blatu. Pamiętaj jednak, że jest ona w tym wypadku środkiem doraźnym i nie zastąpi odpowiedniego preparatu.

Żelazko i garnki
--
Zdarza się, że robienie w kuchni dziesięciu rzeczy naraz przynosi opłakane skutki. Przypalona powi ...

Żelazko i garnki

Zdarza się, że robienie w kuchni dziesięciu rzeczy naraz przynosi opłakane skutki. Przypalona powierzchnia garnka lub żelazka nie stanowi dla pasty do zębów większego problemu. Wystarczy, że intensywnie wyszorujesz nią powierzchnię.

Sztućce

Na często używanych sztućcach powstają zacieki oraz osad? W takim wypadku możesz wetrzeć w nie pastę do zębów i zostawić na noc. Po starciu pasty i wypłukaniu sztućców następnego dnia łyżki i widelce będą wyglądały jak nowe.

Szkło

Kuchnia roi się od elementów szklanych, na których powstają rysy. Jeśli delikatnie wetrzesz pastę do zębów w powierzchnię szkła, możesz ją wygładzić. Musisz tę czynność wykonać delikatnie, a następnie zetrzeć pastę bawełnianą szmatką.

Baterie kuchenne i kran

Aby wyczyścić kran z osadów po mydle i detergentach, wystarczy wetrzeć weń pastę do zębów, a potem wytrzeć ścierką. Tak samo możesz wypolerować baterie kuchenne, jednak tu może okazać się konieczne zostawienie pokrytego pastą kranu na noc.

Bogata oferta produktów do kuchni. Sprawdź >>

Czajnik

Pasta do zębów skutecznie walczy z intensywnymi zapachami, które niekoniecznie chcesz wąchać w kuchni. Jeśli pijasz codziennie morze kawy, trudno się dziwić, że czajnik, w którym gotuje się wodę, brzydko pachnie. Musisz dokładnie wypucować jego wewnętrzne ściany pastą do zębów i spłukać.

Plastikowe pojemniki

Lubisz sobie przygotowywać posiłki do pracy albo dużo podróżujesz? Ceną są nieprzyjemne zapachy z plastikowych pojemników. Zanim następnym razem wrzucisz je do zmywarki, wyszoruj ich ścianki pastą do zębów.

Zobacz więcej akcesoriów do przechowywania >>
Dziecięce rysunki
--
Dziecięca fantazja nie zna granic. Tak samo jak zniszczenia, których może w kuchni dokonać twoja  ...

Dziecięce rysunki

Dziecięca fantazja nie zna granic. Tak samo jak zniszczenia, których może w kuchni dokonać twoja pociecha spuszczona na chwilę z oka. Co ciekawe, i tu pasta do zębów przyjdzie ci z pomocą. Wracasz do kuchni, a dziecko pokryło ściany swoją radosną twórczością? Wyszoruj porysowane miejsce pastą do zębów, a następnie spłucz wodą. Uwaga: Wszystkie porady dotyczą pasty zwykłej. Jej odmiana żelowa ma inne właściwości.

Treść artykułu pojawiła się w serwisie dzięki uprzejmości dom.wp.pl. Autor tekstu: Michał Leszczyński

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Porady
Zobacz więcej artykułów w kategorii Porady
Komentarze

Zobacz więcej produktów