Czego szukasz?
Zobacz także
Homebook.pl
Homebook.pl
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Dlaczego warto posiadać zmywarkę?

Każdego dnia masz do zrobienia mnóstwo rzeczy – wśród nich przede wszystkim obowiązki, ale również chwile przyjemności. Po rodzinnym obiedzie zasiadasz wygodnie w fotelu, otwierasz ulubioną książkę i zaczynasz upragnioną chwilę relaksu… jednak Twój wzrok wciąż wędruje w kierunku wypełnionego po brzegi zlewu. Z kuchennej szafki spoglądają zniecierpliwione kubeczki i prawie słyszysz, jak proszą, byś natychmiast podszedł do zlewu. Porzucasz więc to, co aktualnie robisz i zajmujesz się zmywaniem – choć to ostatnia rzecz, na jaką masz ochotę. A gdyby istniał prosty sposób na oszczędzenie Twojego cennego czasu?

Nic dziwnego, że wciąż szukamy sposobów na odzyskanie czasu, utraconego na wykonywanie nie zawsze przyjemnych, ale często koniecznych czynności. Na szczęście w dzisiejszych, szybkich czasach, mamy do dyspozycji cały szereg domowych pomocników, którzy sprawiają, że z każdego dnia wyciskamy więcej czasu dla siebie. A dzięki temu – jesteśmy szczęśliwsi! Pomyśl, ile czasu spędzasz, stojąc pochylony nad kuchennym zlewem. Co mógłbyś robić w tych wszystkich chwilach? Włączyć zmywarkę i uciąć sobie krótką drzemkę? Obejrzeć serial? Wyjść na spacer z psem? Przekonamy Cię, że warto posiadać zmywarkę!

Oszczędność czasu i pieniędzy

Stojąc przed dylematem – kupić zmywarkę czy może pozostać przy zmywaniu ręcznym – warto zastanowić się, jakie zasoby możemy zaoszczędzić. Wśród nich są te najważniejsze, czyli woda i nasz czas. Decydując się na zmywarkę, musimy liczyć się ze sporym jednorazowym wydatkiem – jednak miejmy świadomość, że jest to inwestycja długofalowa, wpływająca zarówno na obniżenie rachunków za wodę, jak i na odzyskanie naszego czasu. Statystycznie każdy z nas zmywając ręcznie, poświęca na to ponad 20 minut dziennie – mniej lub więcej w zależności od przygotowanych posiłków, ilości osób itd. W tygodniu to już 2 godziny i 20 minut… w tym czasie zdążyłbyś obejrzeć film. W kwestii miesiąca to aż 9 godzin i 20 minut zmywania naczyń! Czy rzeczywiście nie szkoda nam na to czasu?

<p>Oczywiście to, czy <strong>zmywarka</strong> to odpowiedni wybór dla Ciebie, zależy od tego, jak często przebywasz w domu, jak często gotujesz, ilu członków liczy Twoja rodzina, a także czy jesteś posiadaczem pokaźnej zastawy stołowej, czy może decydujesz się na konieczny minimalizm. Nie inwestuj w zmywarkę, jeśli w Twojej domowej kolekcji znajdują się dwa talerze, kubek i para sztućców – w takim zestawieniu nie ma mowy o oszczędności wynikającej z używania zmywarki. Jednak nawet <strong>małe rodziny</strong> docenią zalety wynikające z posiadania zmywarki – wśród wielu modeli dostępnych na rynku znajdziemy również takie o szerokości 45 cm, które mieszczą <strong>do 10 kompletów naczyń</strong>. Warto również zwrócić uwagę na dostępne w nich funkcje, na przykład <strong>HalfLoad</strong>, która pozwala na mycie mniejszej liczby naczyń, jeszcze bardziej <strong>ograniczając ilość zużytej wody</strong>.</p>

Oczywiście to, czy zmywarka to odpowiedni wybór dla Ciebie, zależy od tego, jak często przebywasz w domu, jak często gotujesz, ilu członków liczy Twoja rodzina, a także czy jesteś posiadaczem pokaźnej zastawy stołowej, czy może decydujesz się na konieczny minimalizm. Nie inwestuj w zmywarkę, jeśli w Twojej domowej kolekcji znajdują się dwa talerze, kubek i para sztućców – w takim zestawieniu nie ma mowy o oszczędności wynikającej z używania zmywarki. Jednak nawet małe rodziny docenią zalety wynikające z posiadania zmywarki – wśród wielu modeli dostępnych na rynku znajdziemy również takie o szerokości 45 cm, które mieszczą do 10 kompletów naczyń. Warto również zwrócić uwagę na dostępne w nich funkcje, na przykład HalfLoad, która pozwala na mycie mniejszej liczby naczyń, jeszcze bardziej ograniczając ilość zużytej wody.

Średni koszt zmywania w zmywarce jest dwukrotnie niższy od zmywania ręcznego – zużywasz 7,5 litra wody, podczas kiedy zmywając ręcznie nawet do 94 litrów. Jeśli w Twojej naturze leży troska o środowisko naturalne i chcesz żyć ekologicznie – to oczywista zaleta. Dzięki niej możesz obniżyć swoje rachunki, zadbać o ekologiczne zmywanie i odzyskać swój wolny czas. Brzmi przekonująco?

Perfekcyjnie czyste i suche naczynia

Przed zakupem zmywarki nachodzą nas różnorodne dylematy – czy będzie cicha, domyje naczynia i czy wszystkie będą idealnie suche i lśniące? Warto wiedzieć, że dokładne umycie naczyń to nadrzędne zadanie każdej zmywarki, dlatego, jeśli użytkujemy ją we właściwy sposób, a także używamy odpowiednich środków, nasze naczynia po wyjęciu z niej będą czyste. Zmywanie naczyń w zmywarce zapewnia również wysoką higienę – ręcznie zmywamy w temperaturze nie większej niż 40°C, podczas kiedy w zmywarce ustawimy temperaturę na poziomie 55, 65 lub 70°C Celsjusza. Warto zwrócić również uwagę na funkcję Higiena Plus, w którą wyposażone są niektóre zmywarki. Funkcja ta pozwala na utrzymanie wysokiej temperatury, oscylującej w granicach 70°C, przez około 10 minut, a dodatkowo podczas procesu suszenia temperatura utrzymywana jest przez kolejne 10 minut – takie działanie eliminuje bakterie i zarazki i jest szczególnie ważne, jeśli w domu są małe dzieci lub alergicy.

Często zdarza się, że chciałbyś wyjąć naczynia ze zmywarki zaraz po zakończonym cyklu zmywania – nie są jednak one do końca suche i trzeba wytrzeć je przed użyciem czy włożeniem do szafki. Rozwiązaniem tego problemu są zmywarki PerfectDry wyposażone w technologię Zeolith®. Umyte w nich naczynia są nie tylko perfekcyjnie czyste, ale również idealnie suche. Dzieje się tak dzięki wielokierunkowemu strumieniowi powietrza 3D, który wysuszy wszystko, nawet problematyczne plastikowe pojemniki czy dziecięce butelki. Takie rozwiązania pozwalają maksymalnie zaoszczędzić czas domowników i przeznaczyć go na przyjemności! Zapomnij o gorączkowym wycieraniu naczyń, po wyjęciu ze zmywarki!

A co z hałasem? Martwisz się, że kupując zmywarkę, zaprosisz do swojego domu buczącego potworka, który zakłóci ciszę w najmniej odpowiednich momentach? Kuchnia nie jest już przestrzenią roboczą, w której podzwaniają garnki i huczą sprzęty – dziś to często serce domowego życia. Z myślą o potrzebach Twoich i Twojej rodziny, powstały zmywarki wyposażone w Program Cichy, który pozwala umyć naczynia w 50 stopniach przy minimalnej emisji hałasu – taka funkcja przyda się szczególnie w małych mieszkaniach, czy kiedy salon jest połączony z kuchnią, a także nocą, gdy chcemy, by rankiem czekały na nas czyste naczynia.

Porządek w małej kuchni

Musisz zdawać sobie sprawę z tego, że zakup zmywarki nie oznacza, że już nigdy w życiu nie staniesz przy zlewie w rękawicach, gotowy do akcji – zawsze będziesz posiadał jakieś naczynia, które do mycia w zmywarce po prostu się nie nadają, bo mogą ulec zniszczeniu. Będą to zazwyczaj garnki i patelnie, drewniane naczynia czy zastawy z ozdobnymi wzorami – jednak oferta naczyń, które można zmywać w zmywarce, stale się powiększa i przy odrobinie szczęścia w Twoim domu pozostanie niezbędne minimum przeznaczone do mycia ręcznego. Zmywarka pozwoli Ci jednak utrzymać w ryzach naczyniowy chaos – chowasz wszystko do środka, zamykasz drzwiczki… i gotowe. Nic nie straszy na blacie i nie wygląda złowieszczo ze zlewu, przypominając o rychłym maratonie szorowania.

Mogłoby się wydawać, że zmywarka to przywilej właścicieli dużych kuchni – nic bardziej mylnego. Istnieją modele, które bez problemu zmieszczą się nawet w najmniejszych kuchniach – warto zwrócić uwagę na modele kompaktowe, który możesz postawić nawet na blacie, a także na zmywarki modułowe przeznaczone do zabudowy. Mimo niewielkich rozmiarów wnętrze zmywarki zaprojektowane jest w taki sposób, by jak najlepiej wykorzystać jej przestrzeń. Ponieważ na małych metrażach, często nawet niewielki bałagan urasta do rangi chaosu, posiadanie zmywarki znacząco poprawia jakość i estetykę codziennego funkcjonowania.

Dlaczego warto posiadać zmywarkę? Bo z jej pomocą mamy więcej czasu na małe przyjemności, oszczędzamy wodę w trosce o środowisko naturalne i zasoby naszego portfela, a nasze naczynia są perfekcyjnie czyste i higieniczne. Pożegnaj stosiki talerzy piętrzących się w zlewie – schowaj je do zmywarki, wciśnij przycisk i zajmij się tym, na co naprawdę masz ochotę!

Wszystkich miłośników oszczędzania czasu, wody i pieniędzy zachęcamy do udziału w konkursie marki Bosch! Kup zmywarkę Bosch i odpowiedz na pytanie konkursowe: „Nasze zmywarki oszczędzają wodę i energię. Opisz nam jakie Ty masz sposoby na dbanie o środowisko?” – autorzy 25 najciekawszych zgłoszeń otrzymają zwrot ceny zakupu nowej zmywarki!


Inne artykuły w tej kategorii
 
Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności