Salon nowoczesny czy klasyczny? Jakie wybrać meble, by połączyć jedno i drugie?

Przestrzeń idealnego salonu powinna charakteryzować się na prostym, przyjemnym dla oka wzornictwem i wygodnym układem. Nowoczesna klasyka to rozwiązanie łączące minimalizm formy mebli z klasycznymi materiałami. Oszczędność formy i bogactwo surowca to dwa przeciwstawne określenia, które nie muszą się wykluczać, ale wręcz doskonale ze sobą współgrają. Design wybranych mebli powinien też harmonizować z ich ergonomicznością. Autorami takiego rozwiązania są projektanci marki WAJNERT, przygotowujący kolekcję TERRA.

meble do salonu, drewniane meble do salonu

Proste formy mebli z kolekcji TERRA przypadną do gustu zarówno miłośnikom klasycznych, jak i nowoczesnych aranżacji. Eleganckie, regularne bryły, w których połączono elementy fornirowane ze szkłem, czynią z kolekcji propozycję, która podkreśli styl każdego mieszkania. Duża funkcjonalność mebli zadowoli wszystkich tych, dla których salon jest nie tylko miejscem codziennych spotkań czy zabaw domowników, ale również salą telewizyjną. W szafkach rtv zastosowano bowiem front wykonany ze szkła przepuszczającego promienie radiowe. Dzięki temu można w nich ukryć wszelkie sprzęty video bez ich zbędnego eksponowania, nie tracąc na funkcjonalnym wykorzystywaniu.

drewniane meble do salonu, drewniana komoda, drewniana szafka rtv

Innym argumentem przemawiającym za funkcjonalnością mebli WAJNERT jest witryna z półką, będąca elegancką odmianą regału, która niezwykle efektownie prezentuje się w wersji z oświetleniem LED, podkreślając eksponowane w niej dekoracje. Nie ma lepszego miejsca niż komoda czy witryna dla przedmiotów takich jak wazoniki, patery, książki czy ramki ze zdjęciami. Bez pojemnych mebli salonowych TERRA trudno też sobie wyobrazić przechowywanie porcelanowej zastawy czy efektownych, szklanych naczyń. Bezuchwytowy system otwierania drzwi sprawi, że korzystanie z szafek będzie czystą przyjemnością przy zachowaniu maksymalnej estetyki.

drewniana komoda, komoda z szufladami, lampa z czarnym abażurem, turkusowe wazony

Meble z kolekcji TERRA łączą w sobie niezwykłą funkcjonalność z nowoczesną klasyką, przez którą rozumiemy prosty, uniwersalny design. Wysoka jakość materiałów, z których wykonane są meble, nadadzą salonowi nieco luksusowego charakteru. Gładkie fronty szafek przywodzące na myśl widok naturalnego drewna pozwolą zaaranżować przytulną przestrzeń dla domowników i gości. Salon urządzony dzięki meblom WAJNERT zachwyci klasycznym pięknem i nowoczesną funkcjonalnością, stając się najbardziej użytecznym, a zarazem reprezentacyjnym pomieszczeniem w naszym mieszkaniu.

>> WAJNERT <<

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Trendy
Zobacz więcej artykułów w kategorii Trendy
Komentarze